Beyerdynamic DT990 250 ohm Premium Kafaüstü Kulaklık Mini İncelemesi

'Beyerdynamic' forumunda mindriot tarafından 26 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Ben somut tavsiyelerden gideyim.DT990 premium 600 ohm ile Little Dot MKİİİ ses uyumunu çok sevmiştim.Sanki birazcık daha iyi besleyebilirdi gibi gelse de fiyatına göre gözü kapalı tavsiye ederim.990'ı çok iyi bütünlemişti.

Hakeza HD 650 için 3322 tavsiye ettiğim gibi.DAC+amfi+Kulaklık uyumunda hafif zıt karakterlerin olumlu etki yaptığına inanıyorum.

Tavsiyeler bütçeniz ışığında? daha sağlıklı olacaktır.

2. poyrazK

poyrazK
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Haklısınız tabiki, paraya göre herşey. Önce şunu sormak isterim, Pioneer A 443 kullanıyorum, aslında kulaklığı bu üründe denemekte istiyorum. Ama boşuna deneme dersenizde heaphnose amplifier kaçınılmaz olacak. Ben amerikadan alacağım, biraz önce baktım şu ürünü gördüm.Hi-Fi Man EF2A Tube USB DAC fiyatı makul gibi geldi. 300 Tl yi de geçmek istemiyorum.

3. poyrazK

poyrazK
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Beyerdynamic DT990 premium 600 ohm siparişini verdim, az önce.

4. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Çok özel bir kulaklık aldınız.(HD 650'ye kurban gitti bende.)Hayırlı olsun.

Pioneer'ı aklınızdan bile geçirmeyin derim.İyi bir DAC ve amfi gerek şimdi size.Amfinin lambalı olması DT990'ın zaman zaman dayanılmaz gibi gelen tiz seslerini törpüleyecektir.

5. poyrazK

poyrazK
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Diyeceksinizki haklı olarak, bu kadar para verip kulaklık alıyorsan ve hakkını versin istiyorsan Dac ampli seçerkende paraya kıy. Ancak şu var, ben ev için bir sistem de oluşturuyorum. Pioneer yeni seri A 70 ile Denon PMA 1510 üzerinde duruyorum ev için. Bu kulaklık bu söylediğim amplikatörlerle istediğimi verirmi. Ayrıca bana ampli önerisinde bulunmuştunuz, daha önce.Little Doc MKii idi. Ben bu ürünü gördüm bir iki yerde, ama çok fazla da yok etrafta sanırım. Sizin Dac öneriniz nedir

6. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Ne istediğinize bağlı?

Ev sinema ya da stereo amfilerin hassasiyetleri,detay ve sunum nüansları v.s. gibi etkenler kulaklık ile hoparlörde verdiği tepkiyi vermiyor.Aynı anda iki(hatta bilgisayar hoparlörümle 3) sisteme de sahip biri olarak eğer yükseklerde gözünüz varsa ve kulaklığı max. verim ile kullanmak istiyorsanız DAC ve kulaklık amfisi şart.

Kulaklığı muhtemelen ses yüksekliği açısından besler ve temiz,detaylı bir seste elde edebilirsiniz.Ama birçok kriter var.Sahne sunumu,amfi ve DAC'ın kulaklığın ses rengiyle uyumu,alt frekanslardaki dolgunluk,enstrüman ayrımı,konumlandırması,doğruluk,şeffaflık,amfinin sese elden geldiğince az etki etmesi,frekans tepkisi v.s v.s.......Ve tüm bunlar ayrı ayrı hassas konular.Birçok denemelerden sonra doğru eşleşme bulunabiliyor.Tek bir kulaklıkta bile.

Eğer DT990 gibi alanında iddialı bir kulaklık alıyorsanız " ve bir de bu kulaklık parçada ne varsa önünüze seriyorsa" en ufak bir hayatı dahi mazur görmeyecektir.Yazdığınız amfileri ben de muhtelif zamanlarda araştırdım.Gayet iyiler.Ama fiyatlarının 10/1'i kadar olan MKİİİ kadar olamazlar konu kulaklıkla ince performansa geldi mi?

Acele etmeden siteyi okuyun,inceleyin,araştırın bence.Stereo ve head-fi ayrımında aklınız gel-gitler yaşayacak,öncelik sıranız sizi zaman zaman yanıltacak ama yine de ilk adımı gayet iyi attınız.Gerisi gelecektir. :eek:k

7. poyrazK

poyrazK
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Çok teşekkürler bilgiler için, ebay ve amazonda inceliyorum 336 modeli de dahil, fiyatlar 300 dolar civarı gibi.

Ben bu arada size birşeyi de sorayım, siz diyelimki bu cihazı aldınız, tam performans için. Bağlantınızı nasıl yapıyorsunuz, 336 almak istiyorsunuz sanıım sizde, aldınız nereye bağlıyorsunuz. Direk bilgisayarın çıkışına bağlayıp cd roomdan mı dinliyorsunuz, yada mp3 dışındaki formatlarda yükleme yapıp usb takarakmı dinliyorsunuz.

8. kemalyaman65

kemalyaman65
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    forumda yeni olduğum için bilgilerim çok çok az. bu nedenle bilgi ve ilgilerinize ihtiyacım var. acaba bu 990 kulaklığı hem hifi sistemdeki lambalı amfi ile , ayrıca laptop bilgisayar ses çıkışı ile , ayrıca herhangi bir mp3 player ile kullanabilir miyim. sonuç, kulaklığın hakkınıverecek düzeyde mi olur. yoksa kulaklıklara özel dac ve amfilerle mi ideal sonuç alınabilir. selamlar

9. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    69
    Öncelikle bence kendinizi bir tanıtın lütfen, adettendir : http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=5.0

Sonra bilginizi geliştirmek için birçok rehber bulabilirsiniz forumda hali hazırda: http://www.techno-fi.net/forum/index.php?board=118.0

Bunların yanı sıra bu seferlik kısaca sorunuza cevap vereyim. Bu kulaklık 250 ohm ve sürülmesi o kadar da basit değil. Dolayısı ile bilgisayarın ses çıkışı ya da mp3 player yeterli olmayabilir hatta muhtemelen olmaz. Lambalı amfininse marka modeline göre değişir.

10. groll

groll
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Altyapı ister.Dt 990'ı laptopta dinlemek, spor araba alıp patikada sürmek gibidir .

11. kemalyaman65

kemalyaman65
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Sayın kuzey ve groll çok teşekkür ederim. Evet kendimi tanıtmadan bilgi almak, biraz kabaca oldu. daha çok hifi cihazlarla (mingda nc 450 tüplü amfi, classe pre- pover amfi, pionner cd- sony cd çalar ve cabasse hoparlör) müzik dinleyen biri olmama rağmen, kış şartlarında salon cihazlarından uzak kalmak, resim yaparken ise müziksiz olamadığım için ortalama bir kulaklık ile kötüden hallice bir ses-müzik dinleyebilmeyi isterim. Sonuç olarak önceliğim hifi bir amfiye kulaklık bağlamaktan çok, EV İÇİNDE GEZİCİ OLARAK bilgisayar, mp3 cihazları veya telefonu kaynak olarak kullanmak.
    Müzik tarzı olarak TERCİHLERİM vokal-jazz, blues, sözsüz-nev age, world-etnik, biraz 60-70-80 'ler rock, biraz klasik.
    Yatırımımın büyük bölümünü hifi cihazlara yaptığım için (sonuçta odyofillik, öğretmen maaşı ile pek uyumlu bir hobi değil) pek pahalı olmayacak ortalama bir kulaklık işimi görecektir. 2. elde temiz ürünler de olmak üzere tavsiyelerinizi bekliyorum. saygılarımla.

12. kemalyaman65

kemalyaman65
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ayrıca bir tanıdığımın almanya'dan getirebileceği sennheiser 558 i modeli, 140 euro fiyatı ile uygun mudur. fiyatı ve elbette yukarıda belirttiğim dinleme koşullarını dikkate alarak.

13. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,100
    Ilginctir, DT990 Pro, DT880'den daha ucuz. Beyerdynamics hakkinda cok bilgim olmadigi icin fotografini ekliyorum:

Su an Amazon'da $150 civari. Cok methedilince ve hesapli da olunca alip denemistim. Uzun suredir HD600 dinliyorum, DAC ve anfi ile birlikte. DT990'in basslari da tizleri de daha kuvvetli. Ancak ayrinti ve derinlik HD600'da daha iyi gibi geldi bana. Yaniliyor olabilirim. Bir sure sonra tizler ve bass beni cok rahatsiz etti ve iade ettim. Ancak, ilk basta hic HD600 edinmeseydim, sanirim cok hoslanir ve elimde tutardim. HD600'dan daha rahat ve hafif bir kulaklik izlenimi verdi. Oldukca da saglam. Gerci 11 senedir HD600 kullaniyorum, ona da birsey olmadi. Bir kez pad'leri ve degistirdim, o kadar.

#53 zxc, 4 Aralık 2013
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
  14. bkizil91

bkizil91
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Dt990 pro Dt880'nin bas ve tizlerinin abartılmışı diyorlar. Bir de kulağı çok sıkıyormuş ondan tutmadı sanırsam.

15. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,100
    Dt880 hiç dinlemedim, ama mantıklı geliyor. Tiz ve bass'lar Gerçekten çok kuvvetliydi, ki ben bass ve tizleri kuvvetli severim. Muhtemelen Dt880 çok daha dengeli bir kulaklık.

16. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    880 ve 990 diye tartışmak da yanlış aslında. Ohm'larına göre ses karakterleri tamamen farklı.

990 genellikle daha baslı, daha eğlenceli denilebilir. Sıkma oranı açısından da 880 ile 990 benzerler. Genelde ikinci el alınan kişilerin ürünü kullanımışlığına göre sıkılıkları değişebiliyor.

Ayrıca fiyat olarak 990 pro ile 880 premium'u değil, ikisinin de premium'unu karşılaştırın. Onun dışında 880 ve 990 zaten aynı segmentte sayılırlar.

Collapse Signature Expand Signature
  17. xnel

xnel
    Expand Collapse
    Guest

Film için ne dersiniz? HD 598 almanın arefesindeyken dikkatimi çekti, hangisi daha makûl seçim olur?

18. infected

infected
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm
    ürününe sahibim , masaüstü pc de harici creative ses kartım var direk ondan dinliyorum memnunum fakat galiba çok yetersiz kaynaklar ile kullanıyorum biraz araştırmalarım sonucu bunu farkettim , sizce pc ye ne almam gerekiyorki hakkını vererek dinleyebileyim ?

https://www.amazon.com/Denon-DA-300...470477516&sr=8-2&keywords=denon+headphone+amp

gibi bir ürün alsam sorunum ortadan kalkarmı acaba ? saygılar

19. MehmetB

MehmetB
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    582
    Benchmark DAC1'i tavsiye ederim. Hem DAC olarak hem de kulaklık amplisi olarak bir hayli başarılıdır. Geçen gün 2. elini 1500.-TL'ye sanırım sahibinden.com'da görmüştüm. Tabii bütçeniz el verip de Benchmark DAC2 HGC'ye yükselebilirseniz çok daha memnun kalırsınız. Onun da 2. elleri 4500-5000.-TL aralığında bulunabiliyor.

Benchmark DAC1 ile aynı segmentte bulunan Mytek Stereo96 DAC'da fena değildir. Ancak Benchmark'a göre biraz renkli çalar.

Collapse Signature Expand Signature
  20. infected

infected
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Tamamdır bi bakınayım çok teşekkür ediyorum .