Beyerdynamic Dt990 250ohm için amfi dac önerisi

'Kulaklık Genel' forumunda yorozuya tarafından 10 Şubat 2020 tarihinde açılan konu

1. yorozuya

yorozuya
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Selamlar ✋ Herkese kolay gelsin, bir kaç sene oldu üye olalı ve uzun zamandır öğrencilikten hayal ettiğim kulaklığı alamamıştım. Bugün bir dt990 Pro 250ohm aldım. Fakat gel gelelim ki amfi ve dac hakkında zerre bilgim yok, yani tecrübem yok. Burada epeyce inceleme okudum fakat tavsiye edilen şeyler ya Türkiye’de yok ya da fiyatlar epey değişmiş, ondan güncellemek de açısından ve yardımlarınızı beklediğimden bu konuyu açayım dedim.

Şuan başlangıç olarak 500-800 tl civarı bir bütçem var. Dt 990’ın tizleri karara getirmesi için lambalı amfilere ihtiyaç duyduğunu yazmıştı bir üstad. Fakat yine de tarz odaklı konuşmak gerekiyor sanırım

Dinlediğim müzikler daha çok rock, metal, blues, jazz ve klasik. Taşınabilir bir sistem istiyorum fakat bu tam hakkıyla Dt990’ı dinlemek için uygun değil gibi gözüküyor. Ondan daha önce hiç hi-fi kulaklık tecrübem de olmadığından kitlenip kalıyorum bu konuda. Önerileriniz nedir acaba? İlginiz için şimdiden teşekkür ederim:)

2. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    601
    yorozuya bunu beğendi.
  3. najaz

najaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    82
    LG Hi-Fi Plus alıp cep telefonunuzla bir deneyin derim. 2. elde 100 tl'ye bulunabiliyor. Verdiğiniz paranın karşılığında elde ettiğiniz sese çok şaşıracaksınız.

Bende hem sizdeki kulakliktan, hem de bunun 600 ohm olan Premium modelinden var. Hi-fi Plus şaşırtıcı bir şekilde 600'lüğü bile rahat rahat sürebiliyor.

yorozuya bunu beğendi.
  4. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,758
    Hi-fi plus yüksek sese ulaştırabilir evet ama Beyerdynamic'in DT serisi kulaklıkları, tizlerin yırtıcılığını alarak daha dengeli bir sunum verecek bir beslemeye ihtiyaç duyuyor.

Bende DT 770 var, telefonum LG V20 (Hi-fi plus ile aynı DAC çipi dahili olarak var) ama DT770 i uzun süre dinlemem mümkün olmuyor, ben yarım saat dayanabiliyorum. Kullandığım DAP ta da durum aynı, yüksek ses alabiliyorum ama yarım saat sonra başım ağırmaya başlıyor.

Daha önce elimde olan O2 (Objective 2) AMP ile güzel sonuç alabilmiştim. Yani lambalı veya değil harici bir AMP almanız daha iyi olur.

@yorozuya

Collapse Signature Expand Signature
    yorozuya bunu beğendi.
  5. najaz

najaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    82
    Açik ve kapalı tipte kulaklikları birebir kiyaslamamak lazım. 770'de yaşadığınız duruma 990 pro ve premium'da yaşamadım, her iki kulaklık da son derece dengeli çalıyor Hi-fi plus ile.

zodiac_tauruss bunu beğendi.
  6. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,758
    Birebir kıyaslama yapmadım aslında, söylemeye çalıştığım şey DT serisinin tizlerdeki belirginlikleriyle meşhur kulaklıklar olmalarıydı. Bu noktada daha iyi beslenmeye ihtiyaç duydukları biliniyor.

LG hifi plus bir aralar 50 TL ye kadar düşmüştü, bu fiyatta tabiki denenebilir bir zararı olmaz hatta 200 dolara kadar giriş seviye DAP lara bile ihtiyaç bırakmayan bir sesi var.

Ama eğer elde Beyerdynamic DT serisinden bir kulaklık varsa şöyle 50-100 dolar aralığındaki bir AMP ile bile yapabileceklerini duyunca kulaklığa saygı duyuyorsunuz :)

Ben DT770 i O2 ile dinleyene kadar bir insan bu kulaklığı neden dinler modundaydım.

theoldman bunu beğendi.
  7. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,243
    iFi Nano iDSD Black Label DAC/Amp tavsiye edebilirim.
    Dethonray HA-2 Amfi (Class A amfi, çıkışı çok güçlü ve harika bir sese sahip) yine tavsiyem olur.

Onun dışında size güçlü çıkış verebilecek amfiler lazım. Araştırmanızı buna göre yoğunlaştırmanızı öneririm. Güç meselesi sadece kulaklığı sürmek adına değil, en iyi dinamik aralığı yakalama ve kulaklığın spektrum üzerinde genel olarak iyi bir kontrol yakalaması adına da oldukça önemli. O yüzden LG DAC'la filan olacak işler değil.

yorozuya, DrWhite, theoldman ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  8. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    543
    Portatif amfi olup dusuk butceyle o kulakligi beslemek zor. Baglasan cep telefonuyla da çalar. Ama duzgun surmek baska bişey

9. yorozuya

yorozuya
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Portatif olmasına gerek yok kulaklığı hakkıyla sürebilmek istiyorum temel olarak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

10. MehmetB

MehmetB
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    558
    @yorozuya iyi bir çözüm için bütçenizi bir hayli arttırmanız lazım.

11. yorozuya

yorozuya
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    İdeal amfi dac öneriniz nedir?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

12. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,192
  13. MehmetB

MehmetB
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    558
    Benim size önerim ; şu an bir hayli popüler olan RME ADI-2 DAC , o mümkün olmazsa ikinci el olarak Benchmark DAC1 HDR veya Benchmark DAC2 HGC modelleri olabilir. Bu saydığım alternatifler gayet güzel cihazlar ama bütçenizin bir hayli üzerinde.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 11 Şubat 2020 ---
    Evet doğru demişsiniz @Mikrobiyolog dostum. Sadece kulaklık amplisi olarak Phonitor Mini yıllardır çok beğenerek kullandığım bir cihaz. Şu anda artık kulaklık kullanmama ve cihaz atıl durmasına rağmen satmaya kıyamadığım bir cihaz. Zaten bence SPL'in Phonitor familyası ; piyasada alınabilecek en iyi sınırlı sayıdaki kulaklık amplisi alternatiflerinden birisini oluşturuyor.

Linkini verdiğiniz ilanda yer alan Phonitor Mini müthiş ucuz. Bildiğim kadarıyla bu satıcının elinde 2-3 tane ürün var. Ayrıca bakmayın siz 2. el dediğine. Bunların kullanılmamış cihazlar olduğunu duyumladım. Bu arada adamın sattığı tüm SPL ürünleri çok ucuz. Adam malları dump etmiş satıyor işte. :) Ama garanti mevzusu nasıl olacaktır ? Onu bilemiyorum maalesef.

Mikrobiyolog bunu beğendi.
  14. yorozuya

yorozuya
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Şuan için öyle evet. İlk etapta sedef seIV almayı planlıyorum ondan dolayı. Sonrasında biraz birikim yapınca denon 300 filan düşünüyorum. Sonrasında benchmark’ı ben de düşündüm. Adım adım gideyim diyorum:)
    Amfi öneriniz var mı peki? Bu kulaklığın hakkı budur dediğiniz yani
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 11 Şubat 2020 ---
    Şuan biraz fazla gelir gibi bu bana:)

Sedef SEIV hakkında düşünceniz nedir?

15. Vordhosbn

Vordhosbn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    482
    Benim önerim bütcenizi bi hayliden bi hayli arttırarak direk “ https://www.blmuzik.com/ “ stok fazlası ürünleri almanız yönünde olacak. Belki sizin için doğru seçim olmayacak ama forumun doğru ekipmana ulaşmasında büyük bir adım atmış olacaksınız...

16. MehmetB

MehmetB
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    558
    Benim size önerdiğim RME ve Benchmark ; DAC+ Kulaklık amplisi. Almayı düşündüğünüz Sedef seIV sadece kulaklık amplisi. Orada bir kafa karışıklığı yaşamayın. Sadece kulaklık amplisi olarak önerim ise ; ( her ne kadar fiyatı yüksek olsa da ) Phonitor olur.

yorozuya bunu beğendi.
  17. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    543

Sedef SE IV öneririm. incelemesini yazmıştım. Ben SE III ile AKG Q701 sürmüştüm. şimdi DT serisi veya senny HD 650 filan düşünüyorum. Düşük bütçeyle sıfır olarak iyi seçenek SE IV. Yakınlarda olsanız dinletirdim ( çanakkale )

İncelemeyi okursanız orada EMU 404 usb kullandığımı görürsünüz. DAC olarak kullanıldığında cidden güzel bir alternatif.

ahmet çekirdek ve yorozuya bunu beğendi.
  18. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,216
    BlMüzik'ten ne bulursanız alın(Başta RME ADI2 Dac :)) ). Malum yerli amplimiz her zaman ucuz; onu da alın, hem yerli üreticiye destek olursunuz; bulunsun :))
    Sonra ihtiyacınız hala kalırsa, elinizdekileri önce övüp!, sonra daha iyisini denemek için satışa koyun!! Daha sonra bir daha foruma bakın :)

19. Vordhosbn

Vordhosbn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    482
    Rme ve Spl! Ohh Adminden kaçın!

yorozuya bunu beğendi.
  20. yorozuya

yorozuya
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hahahahaha tam bir forum101 önerisi oldu bu süper. Aynen öyle yapacağım.

Bu arada Denon da-300 dac hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir kaç aya SEIV sonrası onu da almayı planlıyorum da