Beyerdynamic Dt990 250ohm için amfi dac önerisi

'Kulaklık Genel' forumunda yorozuya tarafından 10 Şubat 2020 tarihinde açılan konu

1. yorozuya

yorozuya
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Uygun iyi bir dac ne önerirsiniz hocam?

2. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    369
    Ülkede bulunabilirliğini bilmiyorum ancak yine jds odac var uyumlu üretilmiş, schiit modi var. Bu ikisi onboardun üzerinde kaliteye ulaştırıyor bu seviye için. Yine dediğim gibi bir combo denk gelirse ikinci elde değerlendirmenizi öneririm. Dragonfly ve topping gibi ürünler de bunlara dahil. Kalite olarak fiyat karşılığında aldığınız ürün mutlu edecektir. Genelde temiz kullanılan ürünler olduğu için hem şimdi için daha iyi bir ürünü ekonomik almış olursunuz hem de ileride upgrade veya herhangi bir nedenle satış için de fazla kayıp yaşamazsınız.

Collapse Signature Expand Signature
    #42 theoldman, 12 Şubat 2020
    Son düzenleme: 13 Şubat 2020
  3. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    545
    DAC konusu aslında biraz yüzeysel çözülebilir. İlk etapta ucuz çözümlere yönelip ileride yükseltilebilir. Vaktiyle ucuz bir dac almıştım. Sırf meraktan böyle bişey yaptım. Cidden güzel çalıyordu. Bazen çok düşük paralara güzel ürünler çıkıyor. Bu topping , breeze gibi markalara bakmakta fayda var. DAC ile amfiyi birlikte almanın da avantajları var. En basitinden RCA kablo masrafı aradan çıkıyor. Ama esneklik kayboluyor. Amfiyi tek başına değişip büyük farklar alınıyor. Veya DAC tek başına değişir. Kulaklığa göre sistemi konfigüre edebiliyorsun.

4. yorozuya

yorozuya
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    tekrardan selamlar. karar verdim sedef SE4 alacağım amfi olarak. buna uygun bir dac ne önerirsiniz acaba. dragonfly black'i bu amfiyle bağlayıp kullanabilir miyim? fx audio dac x6 var bir de o gözüme çarptı.

ACİL DAC ÖNERİSİ ALINIR :D :D

5. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    146
    Black in çıkış voltajı 1.2v olması lazım. Zayıf amfi lerde düşük ses verir. Red versiyon kendini kanıtlamış bir modeldir. Bulabilirseniz topping d10 veya d30 da fp cihazlardır