beyerdynamic T5p

'Kulaklık Genel' forumunda Be Creative tarafından 4 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Yeni beyer bu ara Pekin'de sergileniyor. Çıkış fiyatı T1'le aynı, modelin ne farkı olduğuyla ilgili detayı zamanla yazarız, ama ilk fark jack ve padler. Deri padler bende bass kulaklığı olabileceği fikrini uyandırdı.

2. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Oha resmen adamlar Switchcraft jack kullanmış. Garip.

İsminin sonunda niye p var acaba? T50P deki P yi ben portable olarak düşünmüştüm...

Collapse Signature Expand Signature
  3. Fakirçocuk

Fakirçocuk
    Expand Collapse
    Guest

kolay sürülen bi modeldir belkide yada başka anlamlarda kullanılmış olması muhtemel

4. yilmaz196

yilmaz196
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    8
    Sürücleri açılı yerleştirilmiş gördüğüm kadarıyla. Padlerde bizim jmoylara benziyor.

5. selim

selim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    13
    Tam kapalı bu galiba, di mi?

6. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    Anlaşılan Beyer T serisiyle yeni bir koleksiyon yaratmaya devam ediyor... Portable olması için fazla büyük bence; başka bir anlamı olabilir ama bas kulaklığı olduğu belli

7. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Sürücüler T1'deki gibi açılı, yani öne değil arkaya doğru açılı. Amaç T1'de olduğu gibi sahne etkisinden çok rezonansı azaltmak.

Bu arada muhtemelen 32ohmluk kapalı bir kulaklıkmış. Yani portatif olması amaçlanmış, yalnız boyutları ve en önemlisi fiyatı T1'le aynı, bunun neresi portatif olacak merak ediyorum.

8. yilmaz196

yilmaz196
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    8
    Boyutlarını gösterecek bir karşılaştırma yok resimlerde, ne kadar büyük veya küçük olduğu anlaşılmıyor.

9. thehadi

thehadi
    Expand Collapse
    Guest

Şöyle birşey var Erdinç

10. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Kulaklığa baktıkça sanki T1 DT880in devamı, T5p ise DT770 in devamı gibi geliyor nedense..

11. nurix

nurix
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    8
    yakında açık teslada çıkar galiba.......beyer zaten tesla serisini hem kapalı hemde acık modelini duyuracakdı....

12. Avalon

Avalon
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Duruşu itibariyle bende biraz bass kulaklığı olma ihtimalini yüksek buldum. T1 fiyatıyla aynı olmasıysa şaşırtıcı geldi bana. Portable olma ihtimali varmı acaba? 32 ohmluk bir kulaklığa t1 veya hd800 parası vermek ne kadar mantıklı onuda düşünmek lazım. Şahsen bir kulaklığa bu kadar para yatıracak olsam elimde mutlaka iyi bir amfi, dac olurdu ve tercihimi daha yüksek ohmlu kulaklıklardan yana kullanırdım. Acaba burada beyerdynamic'in tam olarak hedef kitlesi nedir onu anlayamadım :).

13. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Kendisiyle ilgili başlığa 3 haftadır hiç ekleme yapılmadı, o yüzden ne olduğunu hala bilmiyoruz ama "kime satmayı planlıyorlar" sorusuna tamamen katılıyorum şu aşamada. Yani balanced uç olsa bir beyer modeline yakıştırabilirim şahsen ama direk mini kullanmaları, hem de böyle hakkaten hacim olarak büyük bir kulaklıkta yapmaları ilginç bir durum (belki bir şekilde çıkıp değişiyordur o kısım, onu da bilmiyoruz - ama kablo da ince yani). Bazıları da T1'in sadece 250 ohm versiyonu olduğunu söylüyor ama bana mantıklı gelmedi, zira beyer'in farklı empedansa farklı model numarası verdiği de pek görülmüş şey değil.

14. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    İki mini-inceleme var haklarında, kısaca çevireyim.

Portatif sistemiyle (iPod 6th gen + Pico slim + ALAC) denemiş bu arkadaş. Kulaklık 32ohm olduğu için bu şekilde iyi performans vermek zorunda zaten. Her neyse, T1'den daha hafif - DT770/880/990'a daha yakınmış ağırlık olarak. Yine de zaten daha ilk saniyeden anlaşıldığı üzere tüm dizayn aynı, dolayısıyla boyut diğer beyerler kadar büyük.

İzolasyonu gayet iyi. Ses DT880/990 sesinden çok DT770'e benziyormuş, yani kendi tabiriyle DT880 eksi biraz sahne ve tiz. DT770'in de T5p tipi kapalı olması ikisinin benzerliğini açıklıyor zaten.

Diğer bir mini inceleme:
    Hifiman HM-801'i kaynak olarak kullanmış ve kesin alınması gereken bir model olarak görüyor T5p'yi. Özetle T1 tarzı bir ses, ancak daha sıcak ve daha fazla bas vurgusu var. Özellikle de pop müzik için iyi. Hava ve şeffaflık bakımından T1'den az farkla da olsa kötü. Deri padler oldukça rahat, değiştirilen kafa bandı da T1'inkinden yumuşak. 1000$ civarında fiyatlandırılırsa mantıklı olacak deniyor sonuç olarak da.

----

Ezcümle benim şimdilik anladığım: Bu kulaklık DT770/80'in yenisi olarak tasarlanmış.

15. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Düşündüğüm gibi çıkmış model bazında.. Yorumlar da fena değil gibi. Ama gene de pop dinlemek için ~1000$ verilir mi bilmem..

16. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    İyice netleştirelim:

Sürücü Tipi: Dinamik, kapalı
    Frekans Cevabı: 5Hz - 50,000kHz
    Empedans: 32 ohm
    3.5mm stereo jack