Bilgisayar Toplamak

'Genel Tartışma' forumunda C73 tarafından 6 Nisan 2019 tarihinde açılan konu

1. asymptote

asymptote
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    39
    FX 5200 mü? O ekran kartını ben de kullanmıştım, ama son ekran kartım olarak değil tabi ki.. :) Çok kötü bir ekran kartıydı, sanırım aynı bilgisayarcı hepimizi dolandırmış.. SD videoları oynatırken bile zorlanıyordu. Şimdi baktım, benchmark puanı 8. Şu an kullandığım ekran kartının benchmark puanı ise 12433. 20 yılda 1554 kat bir değişim olmuş.. ;)

Aldığınız anakart üst düzey oyuncu anakartı. Böyle bir sistem toplayacaksanız oyun oynamazsanız yazık olur. Yeni baştan topluyor olsaydınız size önerim HTPC tarzı gürültüsüz çalışan bir sitem toplamanız ve yanında harici dac/amfi sistemi kullanmanız olurdu. Mevcut durumda eğer müziği daha çok kulaklıktan dinleyecekseniz gürültülü olmasına çok da aldırmadan iyi bir sistem toplamanızı tavsiye ederim. Ekran kartı olarak da RTX 2060 tercih edin, 4-5 yıl oyunları yüksek performansla oynamaya devam edersiniz. Kulaklık olarak da Steelseries Artic Pro Wireless aldınız mı tadından yenmez.. ;)

elektronik müzik bunu beğendi.
  2. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,344
    Bilmem ki? Ben sadece DAC oldugunu soylemistim.

Bilgisayardan analog HiFi ses alabilmenin onundeki en buyuk engellerden biri guc kaynagi. Lineer guc kaynagi kullanmayan ciddi audio urunu bulmaniz zordur.

elektronik müzik ve Synchronicity bunu beğendi.
  3. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    806
    Amacım müzik değil oyundu , içerisindeki dac dikkatimi çekti o yüzden bunu seçtim,ekran kartı olarak 2080 alacağım :) ses olarak audioengine a5+ planlıyorum

Collapse Signature Expand Signature
  4. asymptote

asymptote
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    39
    audioengine çok iyi olur. Fakat f/p istiyorsanız rahat bir kulaklık tavsiye ederim.

elektronik müzik bunu beğendi.
  5. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    913

Hesaplı ve pratik olsun diyorsanız, evde halihazırda wlan kullanıyorsanız ve Hifi sistemimizin Audio veya Optik girişi varsa, amacınızda sadece hifi sisteminizde, "mevcut telefon veyahut bilgisiyaranızı kullanarak" streaming servislerini kullanmak ve bu kaynaklardaki mevcut arşivinizi dinlemek ise Google Cromecast Audio yu araştırmanızı öneririm.

*Hifi sisteminizin veya Dac ınızın optik girişi varsa Cromecast Audio için ayrı satılan bir optik kablo ile CCA u Dac ınıza veya Hifi sisteminize bağlayarakta CCA un internal Dac ını bypass edebilme seçeneğide mevcut.

Sesi kulağa aş edenlere selam olsun...

#25 Serhat, 7 Nisan 2019
    Son düzenleme: 7 Nisan 2019
  6. C73

C73
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    39
    Selamlar, mevcut zaten ifi bl iPhone 7 iPad Air ifi kullanıyorum. 2. Dac vdac tv cd player optik bağladım. Tidal hifi Spotify kullanıyorum. Tv ye hardisk bağlıyorum anfi hoparlör belli kalitede ses alıyorum iphone iPad 48 kadar destekliyor malum 96 kayıtlar için hardisk ses almak için arayışa girdim. 1.6 işlemci 128 ssd 8 GB MacBook Pro 9-10 bin araştırmama göre ki en az 512 ssd 16 GB RAM olmalı fiyat 16 bin çıkıyor. Hoby batırmasın sonra:) Acaba PC toplama seçeneği dedim Mac mini, Nuc seçeneği gücüne göre 4-5-8 bin tl gidiyor. Ekran klavye artı .En uygun çözüm diye araştırıyorum.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

7. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    913
    Selam,
    https://itunes.apple.com/app/onkyo-hf-player/id704139896

#27 Serhat, 7 Nisan 2019
  8. C73

C73
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    39
    Selamlar 32 GB hafıza telefonun
    Kullanıyorum
    Tidal ne yaparsan yap 48

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

#28 C73, 7 Nisan 2019
  9. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    913

https://ifi-audio.com/mqa-firmware/

10. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    806
    Rahattam kastım şu olur :D HD800 , HD800 S gibi kulağımı tümden içine alan ve hafif kulaklıklar olmalı :cool:

11. TONG.

TONG.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    3000 liraya kadar hazır kasa toplamayı düşünüyor arkadaşım(oyun için), yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden sağolun.

12. AlperÇ

AlperÇ
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    234
    Rx570 li bir sistem tavsiye ederim. Mümkünse 8 GB olanını tercih edin. 200-250 TL gibi bir fark var.

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mfya ve TONG. bunu beğendi.
  13. Feelblue

Feelblue
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    171
    İşlemci: 2. nesil AMD Ryzen'lerden bu bütçeye uygun olan (örn. AMD Ryzen 3 2300X)
    Anakart: BIOS güncellemesine gerek kalmayacak B450 serisinden uygun fiyatlı (örn. Asrock B450M-HDV R4.0)
    RAM: 8GB 3000 Mhz (anakartta 1 slot boş kalır, ileride bir tane daha aynısından eklenip 2x8 dual channel yapılabilir)
    Ekran kartı: RX570 4GB (şu an fiyat segmentinde f/p oranı en yüksek kart, 8GB VRAM'lisi zorlansa daha iyi olur)
    Sabit disk: Seagate veya WD 1TB 7200rpm (daha sonra SSD eklenebilir)
    Kasa: Dark, Aerocool vb. uygun fiyatlı markalardan hangisi hoşuna giderse
    Güç kaynağı: Bilindik markalardan en az 500W ve en az 80+ verimlilik sertifikalı

Bir siteden örnek olarak aşağıdaki sistemi oluşturdum. Kendiniz de araştırarak şekillendirirsiniz. 3000 TL'yi biraz geçebilir ama arkadaşınızın hedefi günümüz oyunlarını 1080P çözünürlükte, yüksek ayarda, 60 fps'te oynamaksa bundan daha düşük bir sistem önermem.
    Not: Bu ürünlerin hiçbirini kendim kullanıp deneyimlemedim, forumlardan ve Youtube'taki inceleme kanallarından edindiğim bilgiler ışığında yardımcı olmaya çalıştım.

Xexec bunu beğendi.
  14. C73

C73
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    39
    Selamlar, iPhone iPad vox uygulamasını yükledim. Spotify premium daha anlam kazandı. Tidal üyeliği kapatsam mı dedim. Telefon tablet devam. Vox içinde de premium üyelik seçeneği var. Ayda 20 TL karşılığı tüm müzik kütüphaneni bulutuna yükleyip hi res işleyerek dinletiyormuş.

#34 C73, 14 Nisan 2019
    Son düzenleme: 14 Nisan 2019
  15. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,615
    Eskiden buralar dutluktu..

yigitboylu ve zxc bunu beğendi.
  16. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    491
    athlon200ge çok serin sessiz çalışan bir işlemci sistem toplanacaksa bu eksende düşünün.

Ben de bu aralar bir netbook düşünüyorum. fansız olanlardan. veya çıtır bir fanı olan bişey de olur. hometech in macbook çakması modelleri çok hoş duruyor. 1080p çkışışlı cihazlar bunlar.

17. C73

C73
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    39
    Selamlar, Sony bdp x700 bluray sacd dsd USB oynatıyor.Optik dac bağlanır fikir. Tidal için başka çözüm 2000 TL bandında usb üzerinden hardisk oynatmak için çözüm olur sanki.

18. C73

C73
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    39
    Herkese selamlar, technopat sormuştum. Fansız sessiz bir pc toplamak mümkün mü diye Recep Bey Youtube bir video eklemiş. Paylaşayım dedim.

CongoFather bunu beğendi.
  19. cansur

cansur
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    1 ay önce arkadaşa orta düzey bi pc toplayalım dedik 3-4 yıl gidebilecek standart bişey en son herşeyden kıstıktan sonra sadece kasa 7.000e çıkınca vazgeçtik:D

theoldman bunu beğendi.
  20. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,024
    Yalnız upsampling işlemi için bitcoin islemlerindekine benzer şekilde ekran kartlarinin GPU su kullanılabiliyor. Videoda secilen ekran kartinin ise temel bir ekran karti oldugundan bahsedilmis.

Nvidianın bazi ekran kartlari bunun icin ozellikle uygunmus. https://audiophilestyle.com/forums/topic/26752-best-nvidia-cuda-card-for-hqplayer/ adresinde konuyla ilgili detayli paylaşımlar var.

C73 bunu beğendi.