Bilgisayarda hangi yazılımları tercih ediyorsunuz?

'Yazılımlar' forumunda TiAce tarafından 4 Şubat 2013 tarihinde açılan konu

1. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    103
    Tidal hifi aile üyeliğine dahilim,ayrıca bilgisayarın optik çıkışını fiio d03k taishan dac ile rca'ya verdim, sonuç gayet güzel.

yalnız kafamı kurcalayan bir durum var, bu özelliklere göre tidal hifi ayarlarından MQA yazılım şifre çözmeyi açık mı yapmam gerekiyor kapalı mı?

2. Hasenn

Hasenn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    Eğer kulladığın dac MQA'ı destekliyorsa zaten Tidal MQA özelliğini tanıyor ve hemen devreye almak istermisiniz diye soruyor zaten. Yani o ayarı yapman önemli değil zaten.

3. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    103
    Bendeki dac desteklemiyor sanırım MQA’yı o yüzden aktif etmedim.

Zaten kendisi yapıyorsa da çok kurcalamaya gerek yok dediğiniz gibi :)

4. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,590
    Wm1a kullanıcıları için en basit çözüm sony media center. Ayar kısmında sadece çıkış cihazını (sony asio) seçiyorsun ve bitti. Foobar2000 jriver vs nin oynatamadığı en üst dsd dosyalarını bile sorunsuz native olarak yürütüyor. Ses kalitesi olarak da a b test yapıp bir fark göremedim diğer programlarla. Windows 7 kullanıcısı..

5. bhdr74

bhdr74
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    17
    İos ta karnaval uygulamasını denemenizi tavsiye ederim, Uygulama ayarlarından hi-fi seçeneğini aktif ederseniz oldukça tatmin edici dinleme keyfi sunuyor.

Collapse Signature Expand Signature
  6. Hasenn

Hasenn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    Bu karnaval uygulaması ücretli bir uygulamamıdır. Birde VOX adlı uygulamada fena değil sese olarak, her ne kadar audirvana gibi değil ama idare ediyor ve hemen hemen tüm formatları destekliyor.

7. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    103
    İsteğe bağlı olarak üye olunuyor onun dışında dinleme ücretsiz, spectrum medya’ya ait kanallar var sadece

8. Hasenn

Hasenn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    Sağol, bir deneyelim o zaman...

9. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    473
    Hi-fi'da 144kbps, Premium'da 72kbps, normal modda ise 36kbps bitrate sunuyormuş. 3 seçenek sunmaları güzel olmuş.

10. bhdr74

bhdr74
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    17
    Hedeflerinde neler var (ücretli servis?) bilmiyorum ama yayın kalitesini geliştirmek için sürekli çalıştıklarını görebiliyorum.

Collapse Signature Expand Signature
  11. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    103
    Radyo ile pek haşır neşir değilim bu aralar, metro fm dinlerdim arada ona bakarım artık :) karnaval’ı önceden yüklemiştim sonra sildim tabi ama zamanla epey geliştirmiş kendini

12. cantus

cantus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    Günlerdir süren aynı şarkıyı aynı ekipman ve ayarlarla jriver, audirvana ve roon da dinlemelerim sonucu en temiz sesi audirvana'nın verdiğini düşünüyorum, jriverde bitperfect'i sağladım, hepsinde wasapi ile çıkışı seçtim ama audirvana eq olmadan, direkt olarak en iyi sesi veriyor o yüzden alacağım ürün o oldu, sadece ses odaklı düşünenlere tavsiye ederim; azıcık hantal ama belki windows ile ilgilidir.

13. Hasenn

Hasenn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    Mac üzerinde de kasıyor ama bana görede en iyi performansı Audirvana veriyor. Mesela Amarra mac’de çok daha fazla sorunlu ve daha çok kasıyor.

14. cantus

cantus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    Ben amarrayı çalıştıramadım bile çok değişik bir program sesinin epey iyi olduğu iddia ediliyor ama. Macte audirvana zaten rakipsiz diyorlar.

15. Hasenn

Hasenn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    Evet sesi amarradan bir tık aşağıda ama oda iyi bayağı.. Sadece benim macte içine müzik atıldığında sıklıkla kapanıyor, problemi biraz fazla.

16. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    347
    Audirvana’yi kullanmadim ama Roon gerek arayuzu, gerek tidal entegrasyonu gerekse de iphone’u son derece teskilatli bir uzaktan kumandaya ceviren smartphone app’iyle maca 3-0 onde basliyor.

Ses kalitesi bazinda degerlendirirsem bence hic bir parali program Foobar’dan 3 haneli fiyatini hak edecek kadar ustun olamaz. 2 hane olsalar tabi ki dusunulebilir ama hele Roon’un yillik lisans yenilemeli yaklasimi tam bir facia.

17. cantus

cantus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    Roon arayüzü ve remote control özelliğiyle gönlümde epey yer etse de ömürlük lisansı çok pahalı. Foobarı bütün componetleri ilə denedim ama diğer programlar ile arada niyeyse dramatik bir fark var gibi geliyor belki de psikolojik bir şey bilmiyorum. Audirvana yeni versiyonda güncelleme için otuz dolar isteyebilir belki biraz daha fazla ama roon her yıl 110 dolar istiyor ki bu hiçbir koşulda kabul edilebilir değil bence. Aynı remote control olayı jriverda da var üstelik. Audirvana sadece ios için app üretiyor o da ayrı saçma. Yine de audirvana yi almış bulundum vergisiyle falan 470 liraya geliyor, bakalım hayırlısı olsun.

18. stakanar

stakanar
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    199
    Roon kırıldı artık o paraları çoğu insan vermeyecektir.

19. cantus

cantus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    Kırılmış program da aynı işlevi tam olarak verebilirse neredeyse kimsenin ücretini vermeyeceğine eminim. İstedikleri ücret iyi seviye bir kulaklık kadar çünkü ve etkisi kesinlikle o kadar değil.

20. stakanar

stakanar
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    199
    Ben denemedim hocam deneyenlere göre bir fark yok.