Billie Eilish - When We Fall Asleep, Where Do We Go?

'Müzik Genel' forumunda Aytac tarafından 3 Nisan 2019 tarihinde açılan konu

 1. Aytac

  Aytac
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  26 Aralık 2016
  Mesaj:
  55
  Alınan Beğeniler:
  77
  2001 doğumlu pop yıldızı Billie Eilish'in "When We Fall Asleep, Where Do We Go?" albümü dünya pop listelerine zirveden giriş yaptı. "Bad Boy" adlı parçası tüm listelerde 1 numarada neredeyse, ancak albümün geri kalanı da bu şarkı kadar iyi. Yaşı genç, pop yapıyor diye küçümseyenler olacaktır ancak son yıllarda çıkan en iyi pop albümlerinden biri gerçekten. Sıradan bir pop tarzında değil kesinlikle, daha alternatif pop müziğe kayıyor. Benim için mükemmel olansa albümün bass sevenler için yapılmış olması adeta. Fostex TH 610 ile inanılmaz keyifli bir bass deneyimi alıyorum, sağlam bir stereo system (Dali, B&W) veya TH900 gibi bir kulaklık ile daha da keyifli bir bass deneyimi olacaktır eminim. Albümün gece kulüplerinde de oldukça popüler olacağı kanısındayım.

   
  Sercan1096 bunu beğendi.
 2. lemavora

  lemavora
  Expand Collapse
  Yeni Üye

  Katılım:
  1 Mart 2019
  Mesaj:
  16
  Alınan Beğeniler:
  25
  Depresif ve güzel ne varsa içine kafasını sokan biri olarak albümün son üç parçası özellikle beni benden aldı. bury a friend'le son üç şarkı arasındaki geçiş de ilomilo'yla çok güzel olmuş. kız benim yaşımda bu arada, hayat ne tuhaf.
   
  Sercan1096 bunu beğendi.
 3. Awésomé

  Awésomé
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  19 Ocak 2010
  Mesaj:
  371
  Alınan Beğeniler:
  477
  Şimdi baştan sona dinledim (birkaç şarkıyı yarıda bıraktım ne yalan söyleyeyim) ve bana çok özel gelmedi açıkçası. Sesi güzel gibi (gibi çünkü albümde sesini gösterecek bir şarkı yok) ama konuşarak, mırıldanarak söylenen şarkıları sevemiyorum. Böyle söyleyince melankolik oluyor ve beğeniliyor galiba. Bana göre değil. En çok I love you'yu beğendim.
   
  #3 Awésomé, 3 Nisan 2019
  Son düzenleme: 3 Nisan 2019
 4. Sercan1096

  Sercan1096
  Expand Collapse
  Yeni Üye

  Katılım:
  14 Ekim 2018
  Mesaj:
  7
  Alınan Beğeniler:
  9
  FIFA 19'da aşağıdaki şarkısını duyup ardından ilk albümünü ve diğer şarkılarını dinlemeye başladım. Bir iki şarkısı dışında hepsi güzel. Son dönemde denk geldiğim yeni jenerasyonun en iyilerinden bence.

   
 5. omrtuna

  omrtuna
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  3 Mart 2018
  Mesaj:
  35
  Alınan Beğeniler:
  63


  2 yıl kadar önce yukarıdaki parçasıyla tanımıştım kendisini, yaşını öğrendiğimde aşırı şaşırmıştım, zamanla marjinal projeleri ve hayran kitlesi aşırı artmaya başladı, müzikal anlamda yorum yapacak kadar bilgi sahibi değilim ama şarkı ve albümlerinde sürekli üzerine bir kaç kat çıkarak ilerlediğini düşünüyorum. Müzikal tarzının yanında giyim kuşamı da sanıyorum oldukça ilgi çekiyor, giydiği çoğu kıyafeti "blohsh" adlı bir instagram sayfasında (sanıyorum kendi markası) satışa sunmuşlar. Son zamanlarda en başarılı bulduğum sanatçılardan biri yolu açık olsun.
   
 6. bahirtaha

  bahirtaha
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  4 Mart 2018
  Mesaj:
  503
  Alınan Beğeniler:
  321
  billie ellish gerçekten son zamanlarda adından söz ettiriyor. Benimde dikkatimi çekmişti fakat nedense bana depresif gelmiyor. Hatta tam olarak net bir duygu cikaramiyorum, karmaşık .
   
 7. .~.

  .~.
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  22 Ekim 2017
  Mesaj:
  303
  Alınan Beğeniler:
  223
  Popa karşı olan ön yargımı kesinlikle arttırdı...