Billie Eilish - When We Fall Asleep, Where Do We Go?

'Müzik Genel' forumunda Aytac tarafından 3 Nisan 2019 tarihinde açılan konu

1. Aytac

Aytac
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    77
    2001 doğumlu pop yıldızı Billie Eilish'in "When We Fall Asleep, Where Do We Go?" albümü dünya pop listelerine zirveden giriş yaptı. "Bad Boy" adlı parçası tüm listelerde 1 numarada neredeyse, ancak albümün geri kalanı da bu şarkı kadar iyi. Yaşı genç, pop yapıyor diye küçümseyenler olacaktır ancak son yıllarda çıkan en iyi pop albümlerinden biri gerçekten. Sıradan bir pop tarzında değil kesinlikle, daha alternatif pop müziğe kayıyor. Benim için mükemmel olansa albümün bass sevenler için yapılmış olması adeta. Fostex TH 610 ile inanılmaz keyifli bir bass deneyimi alıyorum, sağlam bir stereo system (Dali, B&W) veya TH900 gibi bir kulaklık ile daha da keyifli bir bass deneyimi olacaktır eminim. Albümün gece kulüplerinde de oldukça popüler olacağı kanısındayım.

Sercan1096 bunu beğendi.
  2. lemavora

lemavora
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    25
    Depresif ve güzel ne varsa içine kafasını sokan biri olarak albümün son üç parçası özellikle beni benden aldı. bury a friend'le son üç şarkı arasındaki geçiş de ilomilo'yla çok güzel olmuş. kız benim yaşımda bu arada, hayat ne tuhaf.

Sercan1096 bunu beğendi.
  3. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    477
    Şimdi baştan sona dinledim (birkaç şarkıyı yarıda bıraktım ne yalan söyleyeyim) ve bana çok özel gelmedi açıkçası. Sesi güzel gibi (gibi çünkü albümde sesini gösterecek bir şarkı yok) ama konuşarak, mırıldanarak söylenen şarkıları sevemiyorum. Böyle söyleyince melankolik oluyor ve beğeniliyor galiba. Bana göre değil. En çok I love you'yu beğendim.

#3 Awésomé, 3 Nisan 2019
    Son düzenleme: 3 Nisan 2019
  4. Sercan1096

Sercan1096
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    FIFA 19'da aşağıdaki şarkısını duyup ardından ilk albümünü ve diğer şarkılarını dinlemeye başladım. Bir iki şarkısı dışında hepsi güzel. Son dönemde denk geldiğim yeni jenerasyonun en iyilerinden bence.

5. omrtuna

omrtuna
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    63

2 yıl kadar önce yukarıdaki parçasıyla tanımıştım kendisini, yaşını öğrendiğimde aşırı şaşırmıştım, zamanla marjinal projeleri ve hayran kitlesi aşırı artmaya başladı, müzikal anlamda yorum yapacak kadar bilgi sahibi değilim ama şarkı ve albümlerinde sürekli üzerine bir kaç kat çıkarak ilerlediğini düşünüyorum. Müzikal tarzının yanında giyim kuşamı da sanıyorum oldukça ilgi çekiyor, giydiği çoğu kıyafeti "blohsh" adlı bir instagram sayfasında (sanıyorum kendi markası) satışa sunmuşlar. Son zamanlarda en başarılı bulduğum sanatçılardan biri yolu açık olsun.

6. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    321
    billie ellish gerçekten son zamanlarda adından söz ettiriyor. Benimde dikkatimi çekmişti fakat nedense bana depresif gelmiyor. Hatta tam olarak net bir duygu cikaramiyorum, karmaşık .

7. .~.

.~.
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    223
    Popa karşı olan ön yargımı kesinlikle arttırdı...