Bluetooth Adaptör (Ses için)

'Diğer Ekipman' forumunda BeatMaster tarafından 7 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

1. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    192
  2. seydibaba

seydibaba
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Bahsettiğin modellerde dijital çıkış yok, sadece analog çıkış var. AliExpress ürünlerinin de kaliteli olabileceğini düşünmüyorum. Bulabilirsen Philips aea2700'ü tercih et. Analog çıkış yanında optik ve koaksiyel gibi dijital çıkışları var. Aptx kodek barındırıyor ve 3 cihaza kadar da eşleştirme yapabiliyorsun. Fiyatı bi ara 100 tl ye kadar düşmüştü. Eğer bulamazsan amazon.de'den uygun fiyata alabilirsin.

2 kişi bunu beğendi.
  3. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    192
    Bana analog cikis yeterli ancak en uygun 160tl seviyesinde var. amazon.de de fiyatlar biraz tuzlu hele ki gunumuz doviz kuru ile.

4. seydibaba

seydibaba
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ürün kampanyadaydı, 100 tl civarına düşmüştü. Ancak sonrasında stoklar mı tükendi nedir, ürün hem bulunamaz oldu hem de olan bi kaç yerde 250 tl civarına satılmaya başlandı. Kargo dahil 160 tl ye geldiği için amazon.de yi adres gösterdim. Aynı fiyata bulabilirseniz tabii ki buradan alın derim. Şimdi baktım n11 de 120 tl ye bir adet görünüyor, stokta olup olmadığını öğrendikten sonra alabilirsiniz. Analog modelle arasında çok fiyat farkı kalmıyor, zamanla dijitale de ihtiyaç doğabilir diye düşünüyorum.

#4 seydibaba, 7 Aralık 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 7 Aralık 2016
    2 kişi bunu beğendi.
  5. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    192
    @seydibaba peki bu üründen memnun kaldınız mı aktarım kalitesinden sese etkisi olduğunu düşünüyormusunuz?

6. seydibaba

seydibaba
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Kablosuz aktarım kablolu kadar kaliteli olmaz. Bu bir gerçek. Tabii burada kaynak da çok önemli, kaynağın nasıl çaldığı. Ben telefon ve tablet kullanıyorum, Bluetooth lu bir dap olsa nasıl olur diye de merak ediyorum. Karşılaştırma imkanım olmadı bu şekilde.

Kablosuz kullanmak şart ise bunu en az kayıpla kullanmak önemli olan. Spotify bana daha pratik geldiği için yoğun olarak bu yöntemi kullanırım. Kaynak olarak telefon ve tabletten aea2700 e gönderiyorum. 2700 ise dac a optik veya koaks ile bağlı oluyor. Telefonumda ve aea2700 de aptx kodek olduğu için ve optik bağlantı kullandığım için minimum kayıpla aktarım yaptığımı düşünüyorum. Aptx sonuçta cd kalitesinde aktarım yapabilen bir kodek. Aktarımdan sonrasında iş dac a kalmış oluyor. Dac ın kalitesi de sese direkt etki ediyor. Tabii burada ampli ve kablo kalitesini de atlamamak gerekir.

Ae2000 modeli de var bende. Aea2700 2000 e göre daha açık ve parlak çalıyor. Ama kalite olarak birbirlerine yakınlar, arada çok fark yok. Dac a bağladığım için aea2700 ü kullanıyorum daha çok. Ürünlerden genel anlamda memnunum. Bu fiyat seviyesinde kıyas yapabileceğimiz pek ürün yok zaten. Bi logitech var, onun da bunlardan daha kaliteli çalacağını düşünmüyorum. O da aea2000 gibi sadece analog çıkışlı. Bir de bildiğim 500 tl civarına arcam var. Burr brown pcm5102 dac çipi barındırıyor. Daha kalitelidir ama philips aea2700 + dac kombosu bana daha mantıklı geliyor. Pcm5102 giriş seviye bir dac çipi sonuçta. Eğer sisteminde dac yoksa o hoparlörleri mutlaka bi dac la kullanmalısın. Yanına bir de aea2700'ü alırsan güzel bir kablosuz sistem olur.

Ucuz dac içinse tavsiyem AliExpress ten topping d30, fx audio sq5 ve x6 gibi ürünlere bakabilirsin. Tabii bütçen imkan veriyorsa daha pahalı ürünlere de bakabilirsin.

#6 seydibaba, 7 Aralık 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 7 Aralık 2016
    4 kişi bunu beğendi.
  7. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    192
    Ben bu ürünü aslında sadece işimi kolaylaştırsın diye almak istiyorum, çünkü aktif olan monitörlerimle jak tak ve sök oldukça zarar verici olabiliyor. Monitörlerimi birazda multimedia işlerine bulaştırmak istediğimden bu çözüme kaçmayı düşündüm. Amacım şu iş için kaliteli müzik dinlemek değil.

8. seydibaba

seydibaba
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Aynı fiyatlara bulabilirsen aea2700, bulamazsan aea2000 de fazlasıyla işini görecektir diye tahmin ediyorum.

9. sallanansandalye

sallanansandalye
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    184
    Piyasadaki bir çok adaptörü kullandım. Logitechin eski ve yeni modelini kullandım. Gereksiz pahalı. Nokia md-310 logitechi her türlü ezip geçiyor, pek popüler bir cihaz değil ama çok iyi cihaz. Nokianın takıp sökülen 3,5mm kablosu yok, sabit 3.5 jakla geliyor. Ucuna rca ya çevirmek için bir çevirici vermişler. iki seneye yakın nokia kullandım hala duruyor satmayı hiç düşünmediğim cihazlardan oldu. Anteninin çekim gücü muazzam. Ses kalitesi de çok iyi. Şu an Denon da300 e bağlı philips aea2700 kullanıyorum. Kendi analog ses çıkışı iyi ancak antenin çekim gücü çok zayıf. Ekstra çıkışlar seni ilgilendirmiyor ise, nokia md-310 u şiddetle tavsiye ederim. Ama ileride dac a takar kullanırım diyorsan philips aea2700 iyidir.

2 kişi bunu beğendi.
  10. mehmettomas

mehmettomas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    31
    arkadaşlar bu konuyu bende merak ediyorum fakat çok da bilgi birikimine de sahip değilim bir tahmin yürütüyorum eğer yanlışsa hatamı maruz görün ancak; bu tür cihazlarda benim tahminime göre kaynağın pek bir önemi kalmıyor diye düşünüyorum çünkü kaynak, gerek telefon olsun gerek dap olsun gerek bilgisayar olsun bu cihazlara ham veri gönderiyor diye düşünüyorum ve bu ham olarak bluetooth kaynağından aldıkları veriyi kendi bünyelerinde barındırdıkları dac (djitalden analoga dönüştürücü) ile veriyi işleyerek hoparlöre ilettiğini düşünüyorum. Yani bizim elimizdeki gerek telefon olsun gerek dap gerek de bilgisayarın dac kısmını es geçmiş oluyoruz diye tahmin etmekteyim. Hoparlöre iletilen ses kaliteside bu bluetooth alıcı olan cihazların içinde bulunan dac kalitesi kadar iyi olacağı görüşündeyim. Belki dac'ın telefonun yada bilgisayarın ses kalitesine etkisi bünyesinde barındırdığı bluetooth sürümüyle doğru orantılı olabilir. Bu cihazların çoğunda piyasada kullanılan tüm sürümleri desteklediği yazıyor. Elimizdeki bluetooth sunucunun bluetooth sürümü yeni ise, birim zamanda taşıyacağı veri de fazla olacağı için ses kalitesini etkiliyor olabilir. Yani 192/24 bit olan bir müziğin ben eski sürüm bluetooth cihazlarında taşınabileceğini düşünmüyorum (belki yeni sürümlerinde bile taşınamıyordur), kısaca fikrimi belirttim eğer düşüncemde yanlışsam düzeltirseniz sevinirim

2 kişi bunu beğendi.
  11. Khiron

Khiron
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    42
    şimdi bu cihazlara biraz baktım da 2.1+edr biraz eski bir teknoloji değil mi? bugün yarın 5. versiyon cihazlar çıkacak. hem enerji tüketimi hem de veri taşıma vs. gibi konularda ciddi farkları var diye hatırlıyorum 2.1 den 4.1-4.2 ye gelene kadar.

2 kişi bunu beğendi.
  12. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,014
    Collapse Signature Expand Signature
  13. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,583
    Evet TP-Link çok güzel cihaz. Fakat, her komutta bip-bip yapıyor. Ses yüksek iken daha rahatsız edici oluyor. Belki Apple dışında farklı bir ürün ile yapmıyordur. Denemek lazım. Bence piyasadaki en başarılı cihaz adaptörlerin içinde.

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. zekixx

zekixx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    296
  15. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    192
    @sallanansandalye baktım buda hepsiburda da var ilginç kısmı yurtdışına görede uygun ki yurtdışında da pek yok.

Logitech i salladım aea2000 ve nokia arasında gidip geliyorum.

16. sallanansandalye

sallanansandalye
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    184
    İkisi arasında kaldın ise nokiayı tercih et.
    Nokianın satılma dönemine denk gelen bir cihaz olduğu için adı pek duyulmadı, popüler olmadı. Alırsan göreceksin ki ; diğer cihazlar oyuncak kalıyor yanında.

#16 sallanansandalye, 9 Aralık 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 9 Aralık 2016
    2 kişi bunu beğendi.
  17. Cyril

Cyril
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    514
    AptX ve/veya AAC desteği desteği olan bir ürün bulursanız (Philips AEA2700 gibi) daha iyi bir tercih olur. Logitech ve AEA2700'ü kullandım. Logitech daha uzak mesafeden de çekim gücü sağlıyordu, fakat AEA2700'ün ses kalitesi bariz daha üstündü.

2 kişi bunu beğendi.
  18. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    192