Bluetooth Speaker

'Hoparlör' forumunda Soner231 tarafından 14 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. Soner231

Soner231
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba Arkadaşlar Bana Güzel Bir Bluetooth Speaker Tavsiye Edermisiniz .

Hem Bilgisayarda Hemde Tellefonda Kullanıcam Tavsiyelerinizi Bekliyorum

Enfazla 2000 tl bütcem

#1 Soner231, 14 Ocak 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 14 Ocak 2018
  2. sallanansandalye

sallanansandalye
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    184
    Marshall whorburn. Bir bakın derim. Bende hanwell modeli var. Satışı kalmadı, ikinci elini bulursanız şiddetle tavsiye ederim. Bulamazsanız whorburn de çok iyidir.

3. jamesdean0701

jamesdean0701
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    131
    Bende Harman Kardon Onyx Studio2 mevcut.Sağlam ve temiz bası var.Dinlemenizi tavsiye ederim.

4. Sametsamet

Sametsamet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    peki fiyatı 500-1000 aralığına çekersek tavsiyeler ne olur?

5. sleepingawake

sleepingawake
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    500-1000 arası tavsiye alabilirim ben de.

6. hanzokenzo

hanzokenzo
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    102
    2000 civarı için ;

Audioengine B2 yi önerelebilirm. Yıllardır A2 kullanıyorum, küçük alanlarda çok iyi işler başardığını düşünüyorum. tasarımı A2 Lerin birleştirilmiş hali. Sesinin de çok yakın olduğunu düşünerek fiyatını biraz yüksek bulsamda sizin bütçeniz dehilinde olduğundan inceleyebilirsiniz.

https://www.hifimyfi.com/urun/42/au...NgDMIbCzWdB1h1vMOyBnUlcvu8NNvc3gaAtW6EALw_wcB

500 TL civarı için;

Ue Wonderboom u önerebilirim. Boyundan büyük hacimli bir sesi var.

https://www.hepsiburada.com/ultimat...HX3sa824bzwDd6a5nOGkkNl9RSHgX510aAi-mEALw_wcB

7. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,590
    Şöyle bir seçenek de mevcut:

https://www.vatanbilgisayar.com/ultimate-ears-boom-2-bundle.html

Hem stereo yapabilirsiniz hem de eşinize dostunuza verebilirsiniz isterseniz ihtiyaç varsa vs.

Veya UE Megaboom önerebilirim size. Kendim uzun süredir kullanıyorum çok memnunum. 3. seri değil ama önceki seri.

Collapse Signature Expand Signature
  8. sleepingawake

sleepingawake
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Plajda kullanacagim, A2 bütçe olarak ihtiyacımım fazlasi gibi.
    Bu wonderboom fiyatlarinda Jbl Flip 3 satılıyor şuan. Cidden Jbl kadar iyi mi bu?

Esas Creative iRoar Go, aktif wooferli alet şuan indirimle 98$'a alınıyor Abd'den. Oradan da aldırtabilirim. Fakat önceliğim ülkeden alabileceklerim.

https://us.creative.com/p/speakers/creative-iroar-go
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 13 Haziran 2019 ---
    Roll 2, yurtdışında 120$ satılırken ülkede şuan 300TL civarı. Bizim fiyatlarda bir gariplik mi var? Wonderboom ile kıyaslarsak hangisi daha temiz ses veriyor. Amacım yüksek değil, sıcak ton.

#8 sleepingawake, 13 Haziran 2019
    Son düzenleme: 13 Haziran 2019
  9. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,590
    Roll 2 de mevcut bende. Fiyatına göre güzel bir cihaz. Her yerde farklı fiyatlar var ama evet en uygun 300 TL civarında. Wonderboom'u pek dinlemedim. Yanlış yönlendirmek istemem açıkçası fakat mid ve tiz olarak Roll daha iyi gibi gelmişti bana dinlediğimde. Genede dinleme imkanınız varsa dinleyin derim. Veya yorumlarını okuyarak da karar verebilirsiniz.

sleepingawake bunu beğendi.
  10. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,069
    Wonderboom boomy basslara sahip kapalı alanda, ama plajda ve kampta ben kullanıyorum ve memnunum, jbl flip4 daha kaliteli ses veriyor ama o da mid forward yorucu bir sese sahip açıkçası beklentiye bağlı eğer dışarda kullanılacaksa flip4 ya da wunderboom zevke göre alınabilir ama evde ikisini de kullanmazdım, wunderboom çantada gezdirme açısından daha sağlam bass diyaframı açıkta değil hasar alması zor o açıdan, flip4 deki basslar daha temiz ve sıkı ama bass diyaframı açıkta hasara açık.

11. hanzokenzo

hanzokenzo
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    102
    Ben kampta ve ofiste kullaniyorum wonderboomu. Kompakt ve saglam bir yapisi var. Cok ozenerek kullanmasamda simdiye kadar bir sorun yasamadim. Sesi cok temiz ve tizler sikir sikir diyemem ama zaten beklentim de bu yonde degildi alirken . Hacimli , alt sesleri boyutuna gore dolu ama kulagima da boguk gelmeyen bir tonu var bence.

12. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,512
    Foruma bilgisayardan girdiğimde, sizin mesajlarınızı okurken, avatar resminizi yanda periferik olarak kaddafi olarak görüyorum (ya da algılıyorum mu desek) iyi mi :D

DrWhite ve Engin bunu beğendi.
  13. hanzokenzo

hanzokenzo
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    102
    Yanlış bir algı değil hocam, yaşlı bir adam silueti sonuçta.
    Ama sonum benzemez umarım. :)

#13 hanzokenzo, 14 Haziran 2019
    Son düzenleme: 14 Haziran 2019
    endia, Engin ve Mikrobiyolog bunu beğendi.
  14. sleepingawake

sleepingawake
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Bilgi için teşekkürler. Evet testleri izledim youtube'da, Roll 2 basları pek yok, ama orta ve tiz fiyat için çok iyi. Bence 300 tl civarı iken f/p çok iyi. Daha üste çıkmaya gerek görmeyebilirim. Demin ofiste jbl flip 3 denedim, baslar güçlü, ama orta ve tiz yetersiz geldi.

15. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,590
    Evet baslar pek yeterli gelmeyebilir. Güzel bir alt frekans performansı versin isterseniz Megaboom ideal bir cihaz.

Onun dışında Roll 2 f/p olarak iyidir. İsterseniz iki tane alıp stereo da yapabilirsiniz vs.

16. sleepingawake

sleepingawake
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Creative iroar go sipariş verdim, indirim ile 98$'a aliyorum muazzam fiyat. Tüm aletleri inceledim neredeyse, alacaklara faydasi olabilir.

Jbl' ler sadece rap ve elektronik muzik icin iyi, bence tum modelleri abartı. Baslar güçlü ok, ama çamurlu ve yapay.

Sony xb serileri 1000tlye kadar en iyi ses bence. Xb21 jbl'in tüm modellerinden daha iyi bence normal seste. Xb31 daha da iyi ama fiyat farki var. O fiyatlara cikinca biraz daha ilave edince Harman Kardon studio onyx4 suan 1300tl. Baslar inanilmaz, orta ve tizler de gayet iyi. Taşıma derdi olmasa harman kardon go play alinacak en iyi hoparlörlerden, marshall'in 3000tllik hoparlörü ile yarışır.

Bang olufsen a1 ise taşınabilir en iyi alet. Baslari bu harman kardonlar kadar iyi olmasa da 1500tl'ye muazzam. Bas aramayanlar icin tercih edilebilir.

Netteki dinlemelerime göre denon bt250 de cok iyi. Bang olufsen a1 ile benzer fiyatlarda. Baslar daha iyi Denon'da, ama sicak tonda a1 cok iyi.

Audio pro addon t3 ise ses kalitesi olarak genel olarak en iyisi, çünkü diğerleri ya basta en iyi ya orta ve tiz, t3 ise hem bas hem tizde en iyisi. 1200tl civari satılıyor. Biraz ağır ve taşıma derdi olmasa tercih edebilirdim.

Ultimate ears boom 2 ve 3'e iyi diyenler var incelemelerde, bence çok vasatlar, sony xb21 bile bunlardan daha iyi ses veriyor.

Özetle.
    Taşıma derdi olmayan icin en iyi cihazlar Harman Kardon Studio Onyx4 veya Audio Pro T3, kompakt ve bas beklentisi olmayan icin Bang olufsen A1 veya denon bt250.
    Daha düşük fiyatlarda ise Sony xb serileri tercih edilebilir. Abd'den alma imkanı olanlar icin ise suan bu fiyatla creative iroar go baslari eksik olması haric ozellik olarak tum cihazlardan üstün fiyat/performansta.
    Urban Ears'in 200€'luk Ralis de cok iddiali duruyor, ancak yeterli inceleme olmadığı icin alamadim.

jamesdean0701 bunu beğendi.