bose-hifi

'Olumlu ve Olumsuz Görüşler' forumunda compicat tarafından 18 Temmuz 2014 tarihinde açılan konu

1. compicat

compicat
    Expand Collapse
    DSD
    Sponsor AudioMinor

Alınan Beğeniler:
    1,627
    Uzun zamandır kimseyle alakalı feedback bırakmıyordum. Hatta bu feedback şimdiye kadar bıraktığım ilk olumsuz feedback olacak.

@bose-hifi arkadaşı forum postları dışında tanımam. Bugün @MikePortnoy Ateş Abi üzerinden öğrendiğim bir olaydan kendisiyle alakalı başlığı açtım.

Çok önceden Ateş Abi'ye sattığım, incir kabuğunu doldurmayacak 64 gb sdxc sandisk microsd kart, bir şekilde ak120 ile birlikte bose-hifi ya gitmiş. Kendisi bugün gayet uzman hissederek kendisini, Ateş Abi'yi arayarak kartın 64 gb olmadığını; bir teknisyen abisine danıştığını, kesinlikle sahte olduğunu söylemiş, kendisine 'yoksa sen sahte olduğunu bilmiyor muydun?' cümlelerini kullanarak kartın ilk sahibi olan beni de hiçbir araştırma yapmadan töhmet altında bırakmıştır.

Sevgili @bose-hifi, hadi sdxc kartların exfat formatında geldiğini, bizim kullandığımız cihazlarda sdxc micro sd kartların aomei, paragon tarzı bir yazılımla fat32 şeklinde formatlanması gerektiğini bilmiyordun, bir karta sahte diyip önceki sahiplerini bilmiş bir şekilde töhmet altında bırakacağına, aynı hafıza kartını aylarca kullanmış olan bana ve ikinci kullanıcı olan Ateş Abi'ye bu durumu sorsaydın, biz buralara bize hissettirdiğin rahatsızlığı yazmadan olayı çözmüş olacaktın. Sanırım artık teknisyen olan tanıdığının da bazı spesifik konularda emin olmadan 'sahte' yaftası yapıştırdığının da farkındasındır. Fat32 formatladıktan sonra olması gerektiği gibi kullandığın microsd kartını iyi günlerde kullanmanı dilerim.

İlgili arkadaşa satış yapmadan önce verdiğiniz cihazlara hakim olmayabileceğini, bu tip asılsız söylemlerle adınızı dolaylı da olsa lekeleyebileceğini bilin.

Olay kulağıma gelmese belki de şu an taş gibi 64 gb micro-sd kart çöpe gitmiş, ben de sahte bir micro-sd kartın ilk satıcısı olarak lanse edilmiş olacaktım.

Aman diyeyim.

İyi akşamlar.

Saygılar, Sevgiler
    Boğaç

Collapse Signature Expand Signature
  2. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,580
    İlk başta öyle zannettik.Başka sıkıntılardan dolayı öyle olduğunu fark ettik.Ve kartı şuan formatladım kullanıyorum.Herhangi bir sıkıntı yok.Sizinde günahınızı almak istemedim.Kusura bakmayın.Bu minik konunun muhabbetimizi bozmasını istemem.

Sizinle ilgili hiç bir sıkıntım yok benim.Sizinde benimle olmasını istemem.Zaten Ateş abi ile de görüşmüştüm ben,o da size hallolduğunu söylemiş.

Tekrar kusura bakmayın Boğaç Bey.

2 kişi bunu beğendi.
  3. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Su saate kadar yazamadim, müsait olmadığım icin. Meger ki ismim geçiyor, bir iki kelam edeyim uzatmadan.

Normalde ben çok kızarım boyle sahte ithamlarına. Dünya istemeden de olsa söylemiş bulundu diye düşünmek durumundayim. Herseyi Bogac'a olduğu gibi aktardım. Onun kızması gayet normal. Hatta benden daha cok tepki verdi. Haklılık payı yüksek. Ben de Dünya'ya gerekeni soyledim. Sanırım anladı ne demek istediğimi.

Sözün kısası, herkes bir takım yargılara varmadan iki kez düşünmeli. Bu benim ve Bogac icin de geçerli. Konunun amacını bulması ve biraz daha dikkatli olunması dileğiyle.. Neticede prestijin önem arz ettigi bir topluluk içerisindeyiz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,580
    Evet,abi anladım.Kimseyle bu zamana kadar bir sıkıntım olmadı.Genede olmasını istemem.Beni tanıyanlar bilirler.

Tekrar özür dilerim Boğaç Bey.Amacım sizi suçlamak değildi.Bir dahakine emin olmadan,davranmam.

5. compicat

compicat
    Expand Collapse
    DSD
    Sponsor AudioMinor

Alınan Beğeniler:
    1,627
    Özrünüz için teşekkürler. Sorun yok, içiniz rahat olsun. Ateş Abi'nin de belirttiği gibi, konu her üyeyin yaşayabileceği, acele karar verme sonucu oluşabilecek sıkıntılı bir durum, o yüzden özellikle değindim. Siz de tekrar yaşanmayacağını sözlerinizle zaten göstermişsiniz. Teşekkürler tekrar.

İyi akşamlar.

6. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,580
    Rica ederim.İyi akşamlar.

7. BlueSound

BlueSound