Bowers & Wilkins P5 Wireless İncelemesi

'Bowers&Wilkins' forumunda iPhonist tarafından 24 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

1. iPhonist

iPhonist
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    Uzun zamandır forumu takip ediyorum, forumda %99.9 arkadaşımız kablolu kulaklık kullanıyor.
    Benim gibi cok seyahat eden, her tur müzik dinleyen, bu işle daha amatör olarak uğraşanlar kablosuz kulaklığı tercih ediyor. Gerçi bir süre önce Audeo Phonak PFE 232 ve Fiio E11 almıştım. Ancak teşkilatı kurana kadar (iphone' u ligtining portu 30 pin dönüştürücü ile bağla, üstüne Fiio nun kendi ses kablosunu tak, amfiyi telefona yapistir ve Fiio lastiği ile sabitle, kulaklığı amfiye tak) müzik dinleme isteğim kaçıyordu. Aynı şekilde toparlaması da epey bir vakit alıyordu. Kullanmak istediğim çoğu zamanda amfinin şarjının bitmiş olduğunu farkediyordum. Dolayısı ile tüm bunlarla uğraşmak yerine kablosuz bu işi nasıl beceririm derdine düştüm.

Başta Parrot Zik V1 ile başladım, sonra Beats Studio Wireless, kesmedi B&O P8 kullandım. Hepsinde bir eksik vardı ve yanımda taşımak için çok uygun değildi.

Yaklaşık bir aydır internette B&W P5 Wirelessi inceliyorum, cihaz yurtdışındaki inceleme sitelerinde dünyanın en iyi wireless kulaklığı olarak gösteriliyordu. Ama ne hikmetse bir türlü cihazi koskoca İstanbulda dinleme imkanım olmadı. Sonrasında B&W un sitesinden Türkiye distrubitörü olan SF Elektronik firmasını buldum. Satış müdürü Arda Bey ile görüştüm ve kendisi beni şirkete davet ederek yardımcı olabilecegini söyledi. Geçen gün kendisini ziyarete gittim ve kulaklığı deneme şansım oldu. Gelelim kulaklıkla ilgili izlenimlerime,

Avantajları:
    - 17 saat pil ömrü çok ciddi bir rakam
    - Bluetooth APTx teknolojisi sayesinde yüksek kaliteli kablosuz ses aktarımı.
    - En son versiyon bluetooth desteği, V4.1. Piyasadaki çoğu cihaz V3.0 ile çalışıyor.
    - İnanılmaz derece konforlu, varlığı yokluğu belli değil.
    - Aktif gürültü giderme özelliği olmamasına rağmen pasif gürültü giderme özelliği başarılı.
    - 40 mm’lik uyduların kullanıldığı cihazın direnci 26 ohm. Maksimum 50 mili watt giriş gücünü destekliyor
    - Tasarım inanılmaz güzel ve cezbedici, maalesef bu tip ürünlerde tasarım çok ön planda değil, 232 yi aldığımda bir arkadaşım ne güzel blackberry kulaklığıymış bu deyince yıkılmıştım gülmekten.
    - Her yere taşıyabilirsiniz, ucak, otel, tatil, otobüs vs. kullanmak mümkün, padleri çok büyük olmadığı için çok dikkat çekmiyor. Toplam 213 gr.
    - 1 KHz’de yapılan ölçümlerde 115 desibel ses gücüne sahip olan ürün, özellikle iPod ve iPhone modellerinde çok daha başarılı bir ses sunuyor.
    - Yüksek volumle dinlemelerde ses netliği bozulmuyor ve baslar patlamıyor.
    - Telefon görüşmelerini de kulaklık üzerinden yapabiliyorsunuz, ses açma-kapama ve play-stop düğmeleri mevcut.
    - Malzeme kalitesi inanılmaz iyi gerçek deri kullanılmış
    - Taşıma çantası çok güzel tasarlanmış, çok kullanışlı ve şık, mıknatıslı mekanizma ile kapak hemen yapışıyor gövdeye

Dezavantajları
    - Pahalı bir ürün
    - Heryerde bulabilmek mümkün değil

Kulaklığı bu sabah Ak Merkezdeki Tunç Elektronikten aldım, 6 saattir kulağımda, kısa süreli dinlenmelerde çıkardım sadece. Bundan sonra herhalde çok uzun bir süre P5 i hiçbir kulaklıkla değiştirmem.

Kalın sağlıcakla,

7 kişi bunu beğendi.
  2. Rifat SERBEST

Rifat SERBEST
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    73
    b&w p5 kablolu modelini dinlemiştim wifi hiç dinleme imkanım olmadı eğer sürücülerde yüksek bir değişiklik yok ise sesi hiç hoş bir ürün değil amacım moralini bozmak değil elbette sadece izlenimlerimi paylaşıyorum mid bölgesi yok denecek kadar az basslar boğuk tizlerde de 2-3 tık perde var dı ama tekrar ediyorum benim dinlediğim p5 modeli wifi özelliği olan değil

3. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    Tam yazıyordum sesi nasıl ondan hiç bahsetmemişsin diye.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

4. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Bende p3 kullandim bir sure , b&w nin malzeme kalitesi ve isciligi cok iyi . Seside fena sayilmaz bence ses konusu biraz kullanicinın nerden neye geldigiylede ilgili. Bu tarz urunlerden f/p beklemek yanlis olur verdiginiz paranin bir kismini iscilige ve kaliteye veriyorsunuz , kullandigim en şık kulaklikti .inceleme icin tesekkurler iyi gunlerde kullanin

#4 Hanamichi, 24 Şubat 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Şubat 2016
  5. Rifat SERBEST

Rifat SERBEST
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    73
    ürün çok şık size katılıyorum yalnız amacımız daha detaylı bir ses dinlemek ise yalnış seçim işçilik ve görünüm ise doğru seçim

6. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,106
    213 g çok başarılıymış gerçekten, o kadar pil ve elektroniği de hesaba katacak olursak...

7. iPhonist

iPhonist
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    213 G hangi markanın üstad?

2 kişi bunu beğendi.
  8. wadi

wadi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    627
    Ağırlık olarak 213 gram kasdedildi sanırım :)

Collapse Signature Expand Signature
  9. iPhonist

iPhonist
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    Rıfat Bey, amaç kablosuz kulaklıkla alınabilecek en iyi sesi almak, şık olması, dizaynının iyi olması da cabası. O yuzden kıyaslama yaparken sesin kötü olduğunu hangi kablosuz kulaklıkla karşılaştırarak veriyorsunuz?
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 25 Şubat 2016, İlk mesaj zamanı 25 Şubat 2016 ---
    Bu arada hemen belirteyim ki Oppo PM-1, ShureSE846 gibi kulaklıkların bile beğenmeyeni çok. Kulaklık işi kişiden kişiye ve beklentilere göre değişiyor. O yuzden amacım sadece, müziği iphone ile dinleyen, konforu seven, kabloya bağlı kalmak istemeyen, kaliteli, ve ergonomisi iyi kulaklık arayışında olanlara yol göstermek. Karşılaştırmaları kullandığınız yada incelediğiniz kablosuz kulaklıklarla yaparsanız daha doğru olacaktır.

10. Rifat SERBEST

Rifat SERBEST
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    73
    kısa ve öz yaşmıştım aslında ürünün p5 modelini test ettim kablosuz modelinin sesini hiç dinlemediğimi belirtmiştim p5 wifi modeli 1000 tlnin üzerinde bir kulaklık kablolu p5 verdiği performansı 200tl lik bir kulaklıktan çok rahat bir şekilde temin edebilirsiniz ama işçilik baz alındığı taktirde bu imkansıza dönüşecektir ki ürünün görünümü ve konforu olsun üst sınıf ama dinlediğimiz ses 200tl etmez kısacası gerçi çuğu ürün fiyatından oldukça üst rakamlara satılmakta oda bir gerçek.

hifiman he500 - ses güzel sahne fena değil müzik ayrımı yeterli konfor felaket
    stax 4170 sahne harika sanki sistemden müzik dinliyorsunuz hissi var fiyat çok yüksek
    shure se846 ses ve çözünürlük ve olağan üstü bass performansı harika fiyat yüksek +sahne oldukça sıkışık
    sennheiser ie800- bass tüm frenkansların üstünü ürtüyor kısık seste müzik ayrımı berbat sesi açtıkça toparlıyor doğru çalmıyor fakat fantastik bir ürün severim kensini

dinlediğin ürün daha yazmakla bitmez kısa şimdilik özet geçtim saygılar................

11. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Bunların hepsi kablolu ,arkadaş kablosuz kullanım için almış kulaklığı

#11 Hanamichi, 25 Şubat 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Şubat 2016
  12. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    Wired yani kablolu versiyona göre çok daha başarılı bulunuyor , P5 wireless versiyonu onu belirtiyim. P5 yine versiyon 1 den versiyona 2 ye geçiş yaptı orada da sesde ciddi fark var. Bu arada p5 wireless ayrıca kablolu olarak da dinlenebiliyor istenirse içinde kablosu çıkıyor. Wired versiyona göre daha bir balanced ve sahnesi geniş ürünün baz tiz dengesi de çok iyi deniyor. Ürün yurtdışında baya beğeni topladı , inceleme için teşekkürler.

Collapse Signature Expand Signature
  13. Rifat SERBEST

Rifat SERBEST
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    73

kablolu ürünü denediğimi ve aynısı ise sesin çok ta iyi olmadığını belirttim...

14. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Benim anlamadığım şu , bu arkadaş 1000 küsür vermiş kulaklık almış buraya incelemesini yazmış o paraya ses anlamında daha iyi kulaklıklar olduğunu zaten biliyoruz ama heves etmiş almış ki belki sesi de çok iyi olabilir dinlemedim
    Dinlemediğiniz bir ürünün kablolu versiyonun sesi kötü demek bize ne kazandıracak ,ürünü almayı düşünen birine de birşey kazandırmaz aynı ürün değil ama açıklama olarak gerekli görüyorsanız ben yanlış düşünüyor da olabilirim .

2 kişi bunu beğendi.
  15. Rifat SERBEST

Rifat SERBEST
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    73
    kablolu versiyonundan bahsediyorum bilginize ( b&w5 )

ürün 1100tl sesi rezalet 200tl lik bir ürün bile değil bunu bence insanların bilmesi ve ürünü almaması lazım çünki bizim amacımız burada insanları bilgilendirme ve doğru ürünlere yöneltme değil mi ? yüzlerce kulaklık dinledim ve çoğu firmanın ürünlerinin vasat olduğunu tecrube ederek öğrendim buda maddi kayba neden oldu başka birinin aynı zarara girmesine gerek yok yaa üreten firma hakkı eden fiyatı yazıp ürünü satacak yada bizler ürünün kötü olduğunun bilgisini vererek başkalarının aynı zarara uğramasını engelleyeceğiz

16. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Bende diyorum ki insanların bilmesi gereken bu bilgiyi neden kablolu versiyonun incelemesi altına yazmıyorsunuz bu modelle alakası yok çünkü biri kablolu biri kablosuz

17. Rifat SERBEST

Rifat SERBEST
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    73
    haklısın ürün aynı değil bu ürünün incelemesi altına yazıyı taşımak daha mantıklı..

3 kişi bunu beğendi.
  18. musti11

musti11
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    30
    Uzun süreli kullanımda terleme oluyor mu?

19. iPhonist

iPhonist
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    Hayir, hicbir sikinti yasamiyorum.

20. musti11

musti11
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    30
    Yukarıda yazılanlardan anladığım üzere fiyat performans açısından dezavantajlı bir ürün olarak değerlendirilmiş doğru mu anladım

2 kişi bunu beğendi.