BRAINWAVZ B2 Incelemesi-Bol Resimli

'Brainwavz' forumunda Eru tarafından 30 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu

1. Eru

Eru
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Öncelikle İncelemeye hoşgeldiniz :)

İçerik olarak ilk başta kısaca nasıl aldığıma değinip genel özellikler,kutu içeriği,artılar-eksiler,ekstra bilgiler ve son olarak çeşitli fotoğrafları paylaşacağım.

Ses Konusunda 1-2 güne fikirlerimi paylaşmayı düşünüyorum bugünlük genel olarak inceleyeceğim
    Lafı fazla uzatmadan başlıyayım artık

Kulaklık sevgisi bende geçen sene başladı.20-30 liralık kulaklıkların çabuk bozulması vs. gına gelmişti artık..O zaman nereden fikir edinirim,hangi kulaklığı alırım diye düşündüğümde ilk olarak aklıma donanımhaber gelmişti.Nede olsa her türlü elektronik alet hakkında başlık bulunabiliyordu.

Öss sınavına hazırlanıyordum ve ailemin imkanları dahilinde çok para vermemek isteyerek f/p ürünlerini araştırmaya başladım.Brainwavz m2 yi bulmuştum.Hem fiyatı istediğim düzeyde hemde performansı övgü alıyordu...

Aradan yaklaşık 1 sene geçti ve ben daha iyi bir kulaklık istiyacı hissettim..O sıralar techno-fi ailesiyle tanıştım :) Uzun uğraşlar sonucu aradığım kulaklığın pfe olduğunu anladım fakat fiyatı biraz istediğimin üstündeydi..m2 yi almış olduğım mp4nation a arada bir girip bakınırdım hep..Birde ne göreyim çift armatürlü b2 preorder ve fiyatı 109dolar(211 tl civarı) Hemen buraya gelip sordum ve iyi bir ürün olduğunu öğrenip verdim siparişimi ve başladım beklemeye....

Ve günümüz :)

Kulaklığın kutusu dış görünüş olarak gayet şık.Renk tonları ve çizimler göze hoş görünüyor.
    Fakat aynısını içerik olarak söylemek pek mümkün değil..200 TL üzeri paraya insan daha fazla aksesuar bekliyor.

Kutudan 1 Uçak adaptörü,1 çift kırmızı comply T serisi uç,3 farklı boyda(s-m-l)silikon uç,çeyrek inç adaptör,sert taşıma çantası geliyor.

Comply uç renk ve yumuşaklık açısından çok güzel ancak ben rahat edemediğim için m boy silikon uç ile kullanacağım şimdilik
    Taşıma çantası Sertlik açısında gayet iyi fakat kalite bakımında biraz sınıfta kalıyor.

Kulaklığın kendisi gayet küçük ve hafif.Ben daha büyük beklediğim için beni sevindirdi bu.
    Kablosu 1.3m uzunlunda siyah ve beyaz renkli sarmal şekilde.Kablosu hoşuma gitti hafif ve esnek.
    Jack girişi ise L şeklinde ve şık bir görünüme sahip.

Genel Olarak toparlamak gerekirse B2 önsipariş fiyatına göre bence gayet iyi fakat normal fiyatına göre birşey söylemek şu an için erken benim için.
    Ses konusu hakkındaki fikirlerimi en yakın zamanda eklemeyi planlıyorum.
    sürç-i lisan ettiysem affola :) Umarım Kısa ve Öz açıklamışımdır

Ekstra Bilgiler
    Transducers/Drivers: Dual balanced armature
    Rated Impedance: 40ohms
    Frequency range: 20 ~ 20000Hz
    Sensitivity: 110dB at 1mW
    Maximum input power: 60mW

-Fotoğraflar Kendi tarafından Fujifilm s2950 ile çekildi.
    -Ürünün elime geçme süresi(kargo)Yaklaşık 15-16 gün sürdü(Hafta sonları dahil)
    -Ürünün içinden ekstra 3 çift siliko uç daha geldi :) taşıma çantası içinde

#1 Eru, 30 Temmuz 2012
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
  2. Eru

Eru
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Yaklaşık 3-4 saattir farklı şarkılarla dinledim ve yazacak 1-2 bişeyim oldu :)

Öncelikle Yukarıdaki yazımda puanlama yapmadığımı farkettim.Ses konusuna girmeden yapayım puanlamamı..
    Aksesuar-[3/5] : Fiyatına göre ve kulvarındaki rakiplerine göre sınıfta kalıyor bana göre
    Malzeme Kalitesi-[4/5] : Aslında kablo kalitesi,jack,Y ayracı vs gayet sağlam yapılmış.Elinize alınca biraz ucuzmuş hissi uyandırması dışında gayet iyi.
    İzolasyon-[3.5/5] : Dışarıda daha kullanmadım fakat comply,biflange,triple flange ile gayet iyi izolasyon sağlayacaktır diye düşünüyorum.Dizayn olarak elverişli çünkü

Ve Geldik Ses konusuna :)

Fiyat aralığındaki rakip olarak görülebilecek kulaklıklardan hiçbirini dinlemediğim için ne yazıkki karşılaştırma yapamayağım fakat elimden geldiğince düzgün bilgi vermeye çalışacağım.Hatalarım için şimdiden özür dilerim :)

Genel olarak b2 nötr bir sese sahip,bazı kulaklıklar gibi sıcak,eğlenceli bir yapıda değil..Analitik denebilir yani.
    Çok iyi bir netliğe sahip bir kulaklık ve en başarılı yanı tizleri olduğu için kimileri için rahatsız edici olabilir.
    Midler ve Bass 1 adım gerisinde kalıyor tizlerin fakat kötü değil..Net bir kulaklık dediğim gibi geride kalan pek bir yanı yok bu bölümlerinde
    Kulaklığın kendi içinde sıralasını yapacak olursak Tizler-(5/5) Mid-(4/5) Bass-(3.7/5) Sahne-(3.9/5)

Dinlediğim şarkılar

Muse-Hysteria (2930kbps 96000hz)
    Bu şarkıdaki tizlerin ve bassların uyumu en çok hoşuma giden yanlarından biriydi.Zillerde zor duyulan bir ayrıntıyı ise bu kulaklıkta daha iyi duydum diyebilirim
    Metallica-Turn The Page (1031kbps 44100hz)
    Bullet For My Valetine (1059kbps 44100hz)
    Breaking Benjamin-Breath (1048 44100hz)
    Paramore-Pressure(Acoustic) (938kbps 44100hz)

Bu Şarkıyı ise akustik ve bayan vokaldeki performansı için seçtim.Hayley williams ı sevdiğimden midir bilinmez beni mest etti gerçekten bu şarkıda b2
    Lacuna Coil-Our Truth (320kbps 44100hz)
    Megadeth-Hangar 18 (3186kbps 96000hz)
    Infected Mushroom-Heavyweigth (923kbps 44100hz)

Elektronik müzik performansı için seçtiğim ve gerçekten sevdiğim bir şarkı.Elektronikteki performansında hoşuma giden kısım akustik davuldaki gibi tizlerinin çok baskın olmamasıydı.Tamamen dengeli ve net bir ses aldım bu şarkıda
    Pendulum-Witchcraft (1110kbps 44100hz)
    Dnb türü bir şarkı ve IM deki gibi dengeli bir yapıdaydı
    RATM-Sleep Now In The Fire (1031kbps 44100hz)
    Tom morello abimizin tadına vardım yine
    The Civil Wars-I've Got This Friend (801kbps)
    Akustik ve Erkek,Kadın vokalin birlikte olduğu bir şarkı.Bu şarkıyı dinledinten sonra diyebilirim ki kadın vokallerde erkeğe göre 1 adım önde b2
    Disturbed-Asylum (1069kbps)
    Audioslave-Sound of a Gun (1122kbps)

Şarkılar Rockbox yüklü clip+ ile dinlenmiştir

Evet B2 herkesin dediği gibi tizlerde öne çıkan bir kulaklık ama dediğim gibi herkes sevmeyebilir bunu.
    Detay ve Sahne konusuna çok fazla girmedim çünkü karşılaştırma yapamıyorum fazla

Dinledikçe farkedeceğim şeyler olacaktır.Sizlerinde düzeltmemi istediği yerler varsa çekinmeyin söyleyin,sorun :)

Elimden geldiğince Kısa ve okunması kolay yazmaya çalıştım umarım başarılı olmuşumdur

3. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,485
    Ses konusunda ki yorumları bekliyoruz.

4. Eru

Eru
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Eklendi :eek:k

@siyah nur Teşekkürler. şayet kelimesini kullandığımı bile bilmiyordum görmemişim kalabalıktan :embarrassed

5. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    75
    Öncelikle hayırlı olsun yeni kulaklığınız.

Sonralıkla; "şayet" kelimesi eğer mânâsına gelir.

6. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,672
    Dun ufak bir rahatsizlik dolayisiyla ses kismina bakamamistim, anca okuyabildim..

Oncelikle eline saglik.. Beynimi delen tizleri nedeniyle pek sevisemedigim bir kulakliktir kendisi.. Hic bir zaman uzun uzun dinleyemedim ama tizlerinin bollugunun yaninda netligi de insani etkiliyor tabi..

7. Eru

Eru
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Geçmiş olsun. :)
    Tizleri sevmeme rağmen bazı şarkılarda cidden rahatsız edici olabiliyor.Comply ile daha sıcak bir ses alabilirim aslında ama kullanmasını bilmiyorum galiba bi türlü rahat edemedim.(elimde yuvarlıyıp takmaya çalışıyorum ama sanki yeterince derine girmiyor silikona göre.

8. devoker

devoker
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    20
    comply sesi sıcaklaştırmaktan ziyade koyulaştırıyor bence.

9. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,485
    dba02'nin aynısı sanırım bu.
    bu uçlarla kullanırsanız daha iyi oluyor.Eğer dba 02 ile aynıysa.Hem daha bass'lı oluyor hem de tizler törpulenıyor(detay olarak pek bişe kaybettiğini söyleyemem) :)
    önemli edit:
    dediğim uclarla kullanırsanız sahne bir tık daha uzaktan geliyor.

10. Eru

Eru
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Nette geçen yorumlarda dba02 den farkı yok deniyor çoğunlukla.Kimisi b2 biraz daha iyi demiş ama ses karakteri aynı(zaten marka ve dışı haricinde aynı parçalar kullanılıyor sürücü olarak)
    Triple flange almayı kulaklık gelmeden önce düşünüyordum ama bir gelsin öyle karar vereyim dedim.
    Peki nereden elde edebilirim? Burada satan var mı?

11. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,485
    Donanım haberde olabilir hocam.Es geçme.Bence bu ve dba02 kullananlar kesinlikle bu ucu kullansınlar :eek:k

12. Eru

Eru
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Tamamdır :eek:k comply e biraz daha şans vereyim olmazsa alırım triple yada bi-flange.

@acsev2003 : lacuna coil dışında hepsi flac.

13. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,817
    inceleme için teşekkürler, ama elindeki m2 ile kıyaslarsan daha yerinde olur bu arada test ettiğin parçalar flac'mı?

14. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Elinize sağlık.

Farklı arkadaşlardan incelemeler gelmeye başlaması çok güzel.

(Ben de incelemeyi çoktan hakeden,yurtdışında çok beğenilse de sitemizde hakettiği değer verilmeyen bir kulaklığı inceleyeceğim yakında.)

15. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Maksat aynı anda iki inceleme bulunmasın, sen yayınla ben de aiaiai tracks'i yayınlayacağım :)

Collapse Signature Expand Signature
  16. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318

Edit:İncelemeyi düşünüyorum diyelim.Benimki gelse de uzar. :)

17. scocth

scocth
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    mp4nation da şu an 150 dolar :/

18. Technics

Technics
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    BRAINWAVZ m2 den beri f/p ürünü olarak keyifle takip ettiğim ve kullandığım bir marka. inceleme için teşekkürler

19. razr58

razr58
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    mp4nationdan vermiş olduğum sipariş ulaştı, ilk izlenimim kablosu çok yumuşak ve kopacak gibi. Kulaklık çok rahat kulakta, izolasyon harika, ses ise ilk izlenimim sahne çok temiz ve etkileyici. Dinledikçe yorumlara devam

20. voice-n

voice-n
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba,
    b2 ve M4 e kıyaslamak gerekirse yorumunuz ve karşılaştırmanız ne olur daha temiz ve net berrak ses dinlemek istiyorum.boğuk ses istemiyorum ayrıca mikrosofonlu bir model arıyorum.
    Teşekkürler,