Brainwavz M2 inceleme

'Brainwavz' forumunda indicavia tarafından 9 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

1. necrophites

necrophites
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Hız konusunda fedex tartışılmaz tabi ama forumlarda insanlar 75€ (100$) sınırına bakılmaksızın fedex ve ups gibi firmaların takılma ihtimallerinin yüksekliğinden şikayet ediyorlardı. Hiç başıma gelmedi ama var mıdır acaba böyle bir şey?

2. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,252
    Gümrük mevzuatına uygunsuz bir durum yoksa hiçbir şey yapamazlar merak etmeyin.

Collapse Signature Expand Signature
  3. necrophites

necrophites
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Konuyu biraz başlık dışına taşıyorum sanırım kusura bakmayın ama son bir şey daha sormak istiyorum. Headphonia'dan arrow siparişi verdim Almanya'dan airmail ile gelecek. Acaba onun takılma ihtimaline ne dersiniz?

4. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,252
    Daha önce defalarca konuşuldu bu konu, sizin işiniz tamamen şansa kalmış diyebilirim. Bu arada gümrük ve benzeri konularda yasal olmayan işlemlere ait sorular sormazsanız sevinirim.

5. necrophites

necrophites
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Umut hocam çok pardon :embarassed: hiç düşünmemiştim gerçekten haklısınız direk editledim yazıyı afiş olmayalım. Hatta konuyu da burada kapatalım, sağolun ilginiz için :eek:k

6. tobisto

tobisto
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
    Acelem ne var ne yok ama stock kulaklıkla müzik dinliyorum şu anda kulaklığım olmadığı için. MP4Nation Ücretsiz kargoyla kaç günde elime ulaşır ? 3 ay diyen bile var.

7. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,252
    Normal şartlarda 10-12 gün civarında elinizde olur.

8. tobisto

tobisto
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
    Çok teşekkürler hocam bilgi verdiğiniz için. Bugün yarın paypal'le yapalım bakalım alışverişi. Buraya bir şeyler yazmak isterim kulaklığı aldıktan sonra.

9. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,252
    Buraya yazın tabi ki. Yeterki birinden yardım alınca hemen ona pm atıp, edip edeceği yardıma pişman etmeyin yeter.

10. tobisto

tobisto
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
    Cüzzi bir soru için fazla zengin bir çıkış. Teşekkür ederim yine de yardımınız için.

11. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,252
    Her yerde bütün arkadaşlar bağırıyor, aylarca imzamda bile özelden soru sormayın diye yazı yazdım ama nafile. Siz alınmakta haklısınız ama sadece siz yoksunuz bu forumda. Alınmayın lütfen.

Konusu açılmışken tekrar belirteyim özelden soru sorarsanız özel cevap alırsınız, aldığınız cevabın doğruluğu da tam bir muamma olur tabii ki. Forumda sorun herkes bildiğini paylaşsın hep beraber öğrenelim.

12. tobisto

tobisto
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
    Benim hayrıma oynadığınızı fark edemedim. Siz kusura bakmayın asıl. Tekrardan çok teşekkürler ilginiz için. Yorumda bulunacağım eğer alabilirsem. Arkadaşlara yardımımız dokunursa -bu kulaklığı alacak olanlara- ne alâ.

13. tobisto

tobisto
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
    9 gün içinde elime ulaştı kulaklık.

Burn-in olmadığı için bir şey söylemek için erken mi bilmiyorum ama pişman oldum verdiğim paraya. Tasarım berbat, kesinlikle hareket etmeyin diye tasarlamışlar gibi, CX200 daha kıvrak, çok daha iyi.

Malzeme kalitesine gelecek olursak, CX200 beni 2 sene idare etmişti, başına binbir türlü iş gelmesine rağmen, mükemmeldi diyebilirim, bu kulaklığın malzeme kalitesi daha iyi gibi duruyor ama ilerisi için bir şey demek zor.

Sese gelecek olursak, burn-in olmadığı için mi bilemiyorum, bass-mid-tiz orta halli, ben bu üçünden birisinin, en azından bassın daha baskın olmasını isterdim, -Sennheiser'da öyle- , ki beni havaya soksun. Her şeyi dengelemeye çalışmışlar ama beni tatmin etmedi. Kesinlikle bir keyif vermiyor dinlediğim müzik bana.

Bu kulaklıktan beklentiyle alakalı biraz daha tabi, ben biraz daha bass karakter bekliyordum. Sonuç olarak pişman etti beni.

Bilgisayarımda Samson SR850 kullanıyorum, o da bass karakterli bir kulaklık değil ama deli gibi ayrıntılı bir kulaklık. Sanırım bu kadar ayrıntıyı 150 dolara falan patlıyor. Burn-in olmasını beklemeli miyim dostlar yoksa hemen elimden çıkartmalı mıyım ? 3 saat kadar dinledim müzik.

Ekleme: Yeniden dinledim, kim dinlerse dinlesin bence Sennheiser'ın açık ara daha iyi olduğunu söyleyecektir. Ciddi bir fark var iki kulaklık arasında. Sizler de bir şeyler söyleyin arkadaşlar, ona göre satacağım büyük ihtimalle bu kulaklığı. CX300 almak çok daha mantıklı görünüyor.

Ekleme: Seste ciddi bir boğukluk var. Hiç parlak değil. Sennheiser kat kat daha parlak bir ses veriyor.

14. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,817
    tobisto, hocam keşke biraz daha araştırsaydınız. Tavsiyem direk CKS77 veya 77X olurdu. M2 bana göre dengeli, ayrıca beğendiğiniz cx200 veya 300'ün önerdiğim kulaklığın yanında lafı bile olmaz. Neyse biraz daha bekleyin burn in olsun, sonrasında düşünürsünüz.

15. tobisto

tobisto
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
    Çok pahalı hocam tavsiye ettiğiniz kulaklıklar hocam. 77X ne markadır ? 100 dolar yaklaşık CKS77. Geri iade talep ettim MP4nation'dan. Ben sanmıyorum bir fark olsun burn-in olunca. Olsa bile beni tatmin edeceğini hiç zannetmiyorum.

16. tobisto

tobisto
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
    MP4Nation'a geri gönderdim kulaklığımı, para iadesi talep ettim. Eğer her şey eksiksizse para iadesinin mümkün olduğunu söylediler. İnşallah bir sorun olmaz. Buraya yazarım yeniden sonuçlanınca arkadaşlar.

17. tobisto

tobisto
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
    Mp4nation paramı geri iade etti. Gerçekten süper bir site. Bir dahaki alışverişimde kesinlikle yeniden güvenle alışveriş yapabilirim.

18. gkhn

gkhn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    78
    Zamanında hevesle aldığımda ve bir tarafı bozulup tamir de edilemediğinde çok canımı sıkmıştı maalesef M2. Şimdi dolaptaki mezarında yatıyor, kablosunu kullanırım belki çünkü çok sağlamdı.