@brendan(pinnacle p1)

'Olumlu ve Olumsuz Görüşler' forumunda bahirtaha tarafından 3 Mart 2019 tarihinde açılan konu

1. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    Bu konuyu foruma taşıyıp taşımama konusunda çok kararsız kaldım fakat taşımaya karar verdim.

Cumartesi günü satılık Pinnacle P1 kulaklığı almak istediğimi indirim olup olamayacağını kendisine sordum.

Alacaksanız şu fiyat olur dedi bende kabul ettim(50tl indirim yaptı)

Ben numarasını istedim, whatsapptan konuştuk anlaştık ben eft yapacaktım kendiside o da çarşamba günü kargoya verebileceğini söyledi tamamdır dedim. Olay burada kapandı.

Daha sonra gece sabah doğru ilanın güncellendiğini gördüm. Kendisi bana attığı kulaklık fotoğraflarını ilana koymuştu, ayriyetten başka bir kullanıcı konunun altına bir mesaj atmış. Ben de kendi kafamda düşündüm, biz anlaşmıştık kulaklık satıldı yazmak yerine neden bu şekilde güncelledi ?

Hazır ilan yukarı çıkmışken konunun altına kulaklığın tarafımca satın alındığını, haftasonu olduğu için eft yapamadığımı yazdım. Bu arada kafam karışık tabii. Pazar sabahı bir üye mesaj atmış bana, arkadaşa alacağımı söyledim ve bana hesap numarasını attı diye. Gerçekten mesajları gösterdi bana. Arkadaşa son fiyat demiş, arkadaşta almak istiyorum deyince hesap numarasını yollamış ve ben bu esnada ve sonrasında hala bilgilendirilmedim. Daha sonrasında kendisine sordum bu durumu. Kendisi kulaklığı çok ucuza satmak istemediğini bu yüzden böyle bir şey yaptığını söyledi. Yani ben yedek müşteri oldum, ana fiyattan alacak kişi de asıl müşteri. Fakat benimle yapılan bir anlaşma var ve tüm bunlar yaşanırken hiç bilgilendirilmedim.

Şimdi ilan satıldı olarak güncellenmiş. Demek ki en başından beri düşünce yapısı buydu arkadaşın yoksa ben satın aldığımda da satıldı yazabilirdi.

2. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    835
    Olay bu şekilde ise hiç yakışık almamış.

3. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Hocam bende tavsiye istediğim zaman kendisiyle irtibata geçmiştim.
    Dün en son yazdı bana da böyle bir bilgi vermedi.
    Bu ara değişik işlerle karşılaşıyorum.
    İlk tercihim TFZ king proydu adamla anlaştık takas+para karşılığında.
    Ertesi gün adres atacaktım kulaklık satıldı deyip beni whatsappdan engelledi.
    Şimdi beyfendi bir abimizfe ibasso it01 var ona para denkleştirmeye çalışıyorum oda giderse ölene kadar soundmagic e80 kullanacam inadına :)

Makale_Helvetia ve bahirtaha bunu beğendi.
  4. furkan kocyigit

furkan kocyigit
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    349
    iyi yapmışsın konuyu açarak. gelecekte yaşanabilecek çirkin girişimler için caydırıcı olabilir bu tür olayları foruma taşımak, karşı tarafta utanma duygusu varsa..

onurdogan4 bunu beğendi.
  5. Dersolmaz

Dersolmaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    118
    Bu sıralar maalesef bu tarz meseleler forumda cogalmaya başladı. Konunun altına yazma ihtiyacı duydum çünkü forumda King pro satan tek kişi bendim ve forum dışına sattım, buradan kimse ilgi göstermeyince. Yani yukarıdaki King pro ile alakam yoktur.

mfya, erenn ve sambadejan bunu beğendi.
  6. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    361
    bu tipler yüzünden kimse kimseye güvenemiyor..eft aşamasına kadar geliyoruz hala alıcının aklında soru işaretleri oluyor, ne olursa olsun eğer alıcı ile fiyatta anlaşıldı ise öncelik o alıcınındır. ben de satış yapıyorum ama kimseyi madur etmemeye çalışıyorum her defasında,birkaç lira yüzünden kalp kırmaya gerek yok.

geçmiş olsun bu arada taha hocam..

7. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    467
    Konuda bahsi geçenlerden biri benim. Direk dahil olduğum için yazmam gerekir diye düşündüm. İyi bir iem almayı düşünüyordum ve birkaç ilana denk geldim. Bazı sebeplerden dolayı onları alamadım ama artık müsait olduğum için bu kulaklığı almak istedim.

Kulaklığı almak için mesaj attım ve fiyatın son olduğu söylendi. Ben de tamam alayım o zaman dedim.

Aradan biraz süre geçti ve yeni bir üye forum kurallarını okumadığı için satış başlığında "pm" şeklinde bir mesaj attı. Hazır yukarı çıkmışken bahirtaha'nın "bu forumda mesajları yukarı taşımıyoruz" diye o üyeyi uyardığını ve "kulaklığı ben aldım arkadaşlar, haftasonu olduğu için eft yapamadım" tarzında bir mesaj yazdığını gördüm. Bu mesajlar ise sonradan silindi ama silinmeden görmem bir şans oldu tabii ki.

Ardından satıcı arkadaştan bana hesap numarası gelince şaşırdım. Bahirtaha ile alışverişleri iptal oldu herhalde diye düşündüm ama yine de bir teyit edeyim diye bahirtaha'ya mesaj attım ve durumu anlattım. O da bu durumdan haberi olmadığını belirtip teşekkür etti. Bir kişiyle pazarlıklı bir fiyata anlaşıldığı ama daha yüksek fiyattan başka biri "okey" dedi diye önceden anlaşılan kişiye haber dahi verilmeden alışverişin tamamlanmaya çalışıldığı ortaya çıktı.

İkimiz de kulaklığı almaktan vazgeçtik böylece. Alana hayırlı olsun diyelim.

mfya, avsu07, refuserQ ve 11 kişi daha bunu beğendi.