CanJam Londra 2018 Fotoğrafları

'Haberler' forumunda VirtuFortuna tarafından 25 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

1. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,200
    Herkese selam,

Bu yıl ilk kez bir CanJam'e katılma hedefimi gerçekleştirdim. Hepimizin bildiği önde gelen firmaların ürünlerini sergilediği, Head Fi'ın liderliğiyle düzenlenen etkinlik, tecrübe edemediğiniz pek çok ekipmanı deneme ve firmaların temsilcileriyle tanışma fırsatını sağlıyor.

Esas izlenimler HFN sitesinde olacağı için burada sadece sizlere nasıl bir etkinlik olduğunu aktarmak açısından bazı fotoğraflar ve çok kısa favori ekipmanları ve pek beğenmediklerimi sıralayacağım.

Fotoğraflardan önce, bazı kişilerden Türkiye'deki portable audio ve genel olarak audio kitlesi ile ilgili sorular aldığımı belirteyim. Bu sorulara olumlu yanıt verdim açıkçası ve özellikle taşınabilir kısmında insanların çok hevesli olduklarını ilettim. Sonrasında bazı kişilerden "neden İstanbul'da CanJam olmasın" şeklinde cümleler duydum. Özellikle Effect Audio'dan Eric Chong (kendisi çok cool bir arkadaş), İstanbul'da yapılabileceğini söyledi ama daha bizim yerel buluşmalara üşenip gelmeyen arkadaşlar ne kadar katılım sağlar bilemiyorum.

Bunu da aktardıktan sonra etkinlikten birkaç fotoğraf koyayım:

7468 eklentisini görüntüle

Kalan fotoğrafları kalabalık gözükmemesi adına ek olarak koydum.

Favorilerden önce öğrendiğim 1-2 bilgiyi paylaşayım:
    • Sony'nin Z1R kulaklığını tasarlayan mühendis Sony'den ayrılmış ve kendi firmasını kurmak istiyormuş. 2-3 yıl içinde çok iyi bir şey ortaya çıkarabileceğini belirtiyor.
    • Onun dışında Sony gelecek ay yeni flagship DAP'ı tanıtacak büyük ihtimalle. Fiyat öğrendiğim kadarıyla yaklaşık 7000$ olacak. Böyle bir fiyata nasıl ikna edecekler insanları ayrı bir konu.
    • Shanling yeni bir üst düzey dap tanıtacak. Bu bekleniyordu zaten. Şu anda üretimleri de tamamen M0'a yöneltmişler. Talep yüksekmiş.
    • Etkinlikte sergilenen Cayin N8 DAP 1 - 1,5 ay içinde çıkacak, fiyat ise ya 2700 civarı ya da 3000$ bandında olacak gibi.
    • Etkinlikte üstteki fotoğrafta gördüğünüz gibi Rob Watts tarafından yeni bir Chord cihazı tanıtıldı. İsmi Hugo M Scaler. 16/44 datayı upscale eden bir cihaz ve fiyatı 3500 pound. Teknik anlamda uzun uzun cihazın arkasında yatan sebepler ve cihazın yetenekleri sunum olarak yapıldı. Araştırıp okuyabilirsiniz. Dijital audio alanında yeni bir atılım olduğu iddiası var cihazla ilgili Chord'un.
    Benim için Canjam'in yıldızları:
    • DAP: Cayin N8, Hifiman R2R2000, AK Norma
    • Kafaüstü: Mr. Speakers Voce, ZMF'nin flagship modeli, Lcd-4z, Hifiman Ananda, Hifiman Susvara
    • IEM: Empire Phantom, Vision Ears VE5/VE8/Erlkönig, Jomo Audio Flamenco/Quatre, JH Layla, Inear SD5 ahşap modeli, bir de kenardan FiiO FH5 diyeyim budget olarak
    • Bir de belki Earsonics ES5 ve EM10
    • Beklentimi karşılamayanlar: Hifiman Shangri La elektrostatik sistem, 64 Audio Tia Fourte, LCD-2 Closed, JH Lola, InEar firmasının yeni high end IEM kablosu, Focal Utopia, AK Futura
    • İkna olmadıklarım: Abyss'in high end kulaklığı, Effect Audio Janus, Empire Legend X, Westone W80
    • Kablo olarak yıldızlar ise Effect Audio Horus ve Eros II.
    Detaylı bir rapor yarın Headfonia'da olacak.

İmkanı olan herkesin mutlaka en az bir Canjam organizasyonuna katılmasını tavsiye ediyorum. Aslında forum olarak organize edilip gidilse çok süper bir şey olur ama elbette maddi açılardan pek kolay olmuyor.

Collapse Signature Expand Signature
    #1 VirtuFortuna, 25 Temmuz 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Temmuz 2018
  2. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,767
    Çok güzel etkinlikmiş gercekten . İmkanlar el ver de de katılabilsek ama işte dediğiniz gibi maddiyar ve şartlar..

3. coolblue

coolblue
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,289
    Hugo M Scaler güzel bir cihazmış ama bir de dac almak gerekecek kullanabilmek için,

4. zekai

zekai
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    Süper bir olay olmuş.

Hiç Stax yok muydu acaba?

5. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,200
    009 vardı dinledim.

6. Ertan6161

Ertan6161
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    İbassodan haberler varmı

7. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,762
    iBasso ve Oriolus standı var mıydı orada? Dx120 ve DP150 dapları çok merak ediyorum.

8. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,200
    IT04 bana ulaştı incelemesi çıkacak tarafımdan. iBasso şovda yoktu.

Hayır yoklardı. Belki Çin'dekine katılırlar. DX150 yazılacak HFN'de.

#8 VirtuFortuna, 25 Temmuz 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 14 Ağustos 2018
  9. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,200
    5 kişi bunu beğendi.
  10. furkan kocyigit

furkan kocyigit
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    350
  11. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,200
    Bir yazı hazırlamak yeterince zahmetliyken bir de Türkçe'ye çevirip ayrı bir sitede baştan yazmak daha da zahmetli olur.

2 kişi bunu beğendi.
  12. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,099
    Hangi amfi ile sorması ayıp? İzlenimlerde yoktu da...

Bu arada düzgün bir amfi ile stax 007'nin 009'dan daha iyi olduğu söyleniyor.

Sent from my fridge using Tapatalk

DrWhite bunu beğendi.
  13. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,760
    Ben 009'u 006ts ile dinlemistim. Stax'a dair yaşadığım tek kötü deneyimimdi. Özellikle telli çalgıların inceliği tellerin birazdan kopacağı izlenimi bırakmıştı, o derece bir cılızlık. O an 009'un ne kadar masraflı bir alet olduğunu anlamıştım doğru şekilde beslenebilmesi için.

14. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,200
    HeadAmp Blue Hawaii Special Edition. Headfonia'da tüm izlenimleri görebilirsiniz.

Benim dinlediğim sistemde cılızlık yoktu pek. Teknik anlamda işin son noktası bir kulaklık olsa da keyif verme açısından öyle oturup uzun uzun dinlenecek bir kulaklık olmadığı kanısına vardım. O yüzden Mr. Speakers VOCE çok beğendiğim bir kulaklık oldu.

15. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,124
    Keske. Ancak uluslararasi buyuk organizasyonlari Turkiye'de yapmak oldukca zorlasti. AB ulkelerini bilmiyorunm ama Amerika'da devletin her ulke icin "travel advisory" isminde bir guncel bilgilendirme bolumu var. Mesela Turkiye'ninki:

https://travel.state.gov/content/tr.../traveladvisories/turkey-travel-advisory.html

2-3 senedir Amerika'dan Turkiye'ye hic bir universite ogrencisi, universite vasitasiyla veya burs alarak gelemiyor bundan dolayi. Dogru duzgun buyuk akademik konfersanlar da yapilmiyor. Kiyilari memnun ve mesut eden buyuk criuse gemileri de ugramiyor 2 senedir, devletin yolcu basina $45 odemesine ragmen (gecen yaz bindigimiz gemi 6000 yolcu aliyordu, oradan hesabi yapin.)

Aci ama gercek.

16. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,099
    Düzgün bir amfi ile 007 'nin ilk ve son versiyonlarının, 009'dan daha iyi olduğu söylenmekte. Sıkıntı stax'ın kendi amfilerinin 007 için çok güçsüz kalmasında. 009'un da tizlerini biraz dizginleyebiliyorlar ama yine de ona da yeterince güç veremiyorlar... 007 daha da çok güç istiyor 009'a göre ama...yani Stax amfisi ile genel olarak 00 serisi / omega çok başarılı değil. Lambda serileri daha uyumlu stax amfileri ile...

BHSE iyi amfi ve 009 ile uyumlu. İyi bir kombo dinlemişsiniz. Ama 009 tizler olarak yorucu diye biliyorum... zor kulaklık... ben alıyor olsam fiyattan bağımsız yeni nesil 007 alırdım....

Sent from my fridge using Tapatalk

17. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,200
    Evet dediğim gibi 009 pek keyif kulaklığı değil uzun sürelerde yorar diye düşünüyorum. 007 yoktu ama Voce harikaydı BHSE ile.

18. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    822
    Adamların yazdıklarıyla sizin Amerikadan öğrenci gelmemesi, amerika kaynaklı uluslararası toplantıların yapılmaması veyahut amerikan turistik gemilerin kıyılarımıza uğramamasını nasıl ilişkilendirdiniz, anlayamadım.

Adamlar vatandaşlarına: Suriye sınır boyu ve çevresinin güvenli olmadığını, hepimizin bildiği bölgelerde terörist faaliyetlerin bulunduğunu, amerikan vatandaşlarına yönelik bu terörist grupların faaliyette bulunma riski olduğunu, turistik faaliyet için batı bölgelerinin tercih edilmesini, gösteri ve yürüyüşlerden uzak durulması gerektiği uyarılarında bulunmuşlar.

Sesi kulağa aş edenlere selam olsun...

19. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,760
    Bence, "bakın abd vatandaşları yukarıda bu ülkeye gidecekseniz bu fikri tekrar düşünün diye söyledik, hadi gittiniz kaçınmanız gereken yerleri ve şartları da sunduk, tüm bunları göz ardı ediyorsanız (seviye 3'ü) geçelim "seviye 4 tehlike boyutunu kapsayan" lokal tehlikelerden bahsedelim size demişler. Bana göre, baştan aşağıya bunu okuyan kişinin çıkaracağı muhtemel sonuç, "bu ülkeyle işim olmaz" olacaktır. Iyimser bakmışsınız.

20. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,321
    Aynen yukaridaki uyari zaten neredeyse klasik her yere yaziliyor.

Mesela ingiltere'nin vatandaslarina seyahat tavsiyeleri verdigi sayfaya bakarsaniz benzer muabbetler var Fransa, Hollanda, Almanya, Rusya, Ispanya, ve Italya'da :)

https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/france