CanJam Londra 2019

'Haberler' forumunda VirtuFortuna tarafından 22 Temmuz 2019 tarihinde açılan konu

1. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Meze Empyrean: Çok konforlu ve malzeme kalitesi harika bir kulaklık. Tasarımı da bir o kadar etkileyici.

Kulaklığın sesi geniş bir konferans salonunda verilen bir konser havası yaşatıyor. En çok dikkatimi çeken şey frekans ayrımı oldu. Gerçekten ayrım en üst seviyede başarılmış. Tizler oldukça belirgin olmasına karşın çok kontrollü, uzaması iyi ve yapışmıyor. Aynı zamanfa herhangi bir rahatsızlık yaşatmıyor. Mid kısmında tonlama stüdyo referans hoparlör tadında, yani tam olması gerektiği gibi. Bass ise ortadan oldukça kontrollü, miktar olarak çok olmasa da sürekli hissedilen bir yapıya sahip. Kulaklık gerçekten övgüleri hak ediyormuş bunu net şekilde söyleyebilirim.

Fostex th900 ile kıyaslanırsa bence Empyrean kesinlikle daha iyi ancak tam kapalı da diyemeyiz o yüzden tam aynı kulvarda sayılmazlar.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Collapse Signature Expand Signature
    #41 VirtuFortuna, 27 Temmuz 2019
    Son düzenleme: 27 Temmuz 2019
    refuserQ, Tuncay_D, semsal ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,420
    Focal Stellia yorumu yakın galiba :)

3. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Vision Ears Elysium: Söyleyecek pek bir şey yok :) İnanılmaz coherent, tizler harika ve sahne çok gerçekçi. Çözünürlük ve transparanlık harika. Tonlama çok iyi. Her şeyiyle en iyi birkaç IEM'den birini üretmişler. VE8 ile benzerlikler sezdim ancak Elysium'un bas tepkisi daha iyi ve harikulade olmuş. Uzun uzadıya anlatılacak bir IEM açıkçası o kadar vaktim yok ama söyleyebileceğim tek şey mükemmelliğe yaklaşıldığı.

hbcke, refuserQ, Tuncay_D ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  4. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Focal Stellia: Lüks bir Bentley havası sunuyor malzeme ve dizayn açısından. Etkileyici.

Tizlerin tıpkı Empyrean'daki gibi uzaması ve ayrımı harika. Ses genel olarak çok canlı ve havadar. Kapalı bir kulaklık için sahne çok çok iyi kuruluyor ve her enstrüman arasında gerçekçi düzeyde boşluklar var. Kulaklığın stereo imaj başarısı çok üst düzeyde.

Basın dokusu harika ve sürekli kontrol altında bir bas tepkisi mevcut. Midlerse tonlama açısından hafif sıkıntılı bence. Benim için çok hafif bir cılızlık ve incelik var. Ama kulaklığın tüm diğer sundukları çok etkileyici olduğu için bu durum pek batmadı bana.

Tını olaraksa gayet iyi bir performansı var. Açıkçası kapalı bir kulaklık daha fazla ne yapabilir emin değilim.

#44 VirtuFortuna, 27 Temmuz 2019
    Son düzenleme: 30 Temmuz 2019
    hbcke, refuserQ, Tuncay_D ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  5. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Empire Ears Valkyrie: Oldukça toplu, kuvvetli, vuruş gücü yüksek ama toparlanması da başarılı bir bas tepkisi var. Miktar olarak Jomo Trinity'ye göre kesinlikle daha kontrollü ve daha referans diyebilirim.

Midler oldukça renksiz tutulmuş ve çok iyi çözünürlüğe sahipler. Tını olarak tatmin edici bir ses üretirken aynı zamanda mikro detay seviyesinde de çok iyi iş çıkarıyor.

Tizler agresif değil ancak oldukça belirgin. Kulaklıkta en az öne çıkan nokta zaten midler ama mid sunumu da buna rağmen tatmin edici olmuş. Kulaklığın sahnesi de çok iyi ama bazı rakipleri kadar büyük ve geniş değil. Fiti çok iyi bu arada.

hbcke, refuserQ, Tuncay_D ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  6. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,859
    Berkhan yakaladım, arkada foruma bakarken herhalde :D

Valkyrie yorumu için teşekkürler. Yalnız oranın iem yıldızı şimdilik Elysium gibi duruyor. €2900 yüksek bir etiket olmuş. Yine de epey merak ettim.

#46 florence, 27 Temmuz 2019
    Son düzenleme: 27 Temmuz 2019
    refuserQ ve Tuncay_D bunu beğendi.
  7. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Meze Rai Penta: Sıcak bir bası var. Genel olarak düz vuruyor ve midbas odaklı. Ses hafif perdeli ama vokallerin ve enstrümanların sıcaklığı hoş bir izlenim bırakıyor. Kulaklığın sesi genel anlamda bookshelf speaker'ları andırıyor ve nostaljik de bir sesi var.

Dinamizm gayet güzel ama ses inanılmaz temiz değil o yüzden ayrım konusunda en iyilerden biri değil. Ancak bazıları da daha toplu bir ses sevdiği için tercih meselesi. Sahne gerçekçi sayılır, tizlerse arkada ve törpülenmiş. Uzama çok üst düzey değil. Genel çözünürlük ve transparanlık hafif düşük bu seviye için.

Fit ve yapı kalitesi ise muhteşem. Diyecek söz yok.

refuserQ, Tuncay_D, lemavora ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  8. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Resim gözükmüyor ama doğrudur olabilir :)

refuserQ, Tuncay_D ve semsal bunu beğendi.
  9. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,341
    Hifiman Arya var mı?

10. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Noble Khan: Beklediğimden biraz daha ince bir sese sahip. Bas sub tarafa ağırlık veriyor gibi ama basın dengesi, vuruş kuvveti ve toparlanışı çok iyi. Tizler oldukça belirgin ve tane tane çalıyor. Çok zengin bir tiz sunumuna sahip. Sahne biraz toplu ve çok geniş bulmadım. Ama ayrım oldukça güzel. Çözünürlük ve transparanlık üst düzeyde. Biraz elektrostatik kulaklıklara benzettim sunumunu. Çok sıcak veya dolgun bir sesi yok ama teknik açıdan çok üst düzey olmuş.

Kulaklığın tasarımı çok hoş ve fiti de çok iyi kotarılmış. Yalnız bu kadar tiz ağırlıklı olmasını beklemiyordum açıkçası.

refuserQ, Tuncay_D, lemavora ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  11. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Yarın bakarım vaktim olursa.

refuserQ, Mikrobiyolog ve semsal bunu beğendi.
  12. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Şimdi baktım da ben değilim o. Beni aşağıda görebilirsiniz :)

13. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,859
    Komple karışmış o zaman :) Bu arada Vision Ears yetkilisi gurbetçi bir kardeşimize benziyor. Yap bir kıyak be... :p

refuserQ bunu beğendi.
  14. semsal

semsal
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    139
    Obravo standı varmı? ra c cu deneyimleme şansı olabilirmi?

15. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,144
    Elinize ayağınıza sağlık.
    Üşenmeyip paylaştığınız için çok teşekkürler.

Etkileyen ekipmanlara baktım, ortak özellikleri $3000+ olmaları :)

Nasrettin Hoca büyük adammış... O zamanlar düdük varmış, şimdi bunlar.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 28 Temmuz 2019 ---
    Acaba elektrostatik sürücü ve transformerın dizayn veuüretimi kendilerine mi ait, yoksa birçok BA sürücüsü gibi OEM şirketlerin üretimi mi ki?

Eğer kendilerininse de zamanla BA gibi olur mu ki? Bu işi ilk Alcair diye bir IEM üreticisi yapmış. Sanırım ortam zibil gibi elektrostatik IEM dolacak yakında...

#55 zxc, 28 Temmuz 2019
    Son düzenleme: 28 Temmuz 2019
  16. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,420
    Zmf Verite Closed-Back vs Focal Stellia değerlendirmen nasıl olur? ZMF standinda deneyebildin mi?

17. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Audeze LCD4z: Tizleri çok tane tane ve çok yüksek çözünürlükte, ferah sunuyor. Sahne oldukça güzel genişlik olarak ama derinlik olarak çok çok iyi bulmadım. Bas tepkisi gerçekten harika, zaten Audeze'den farklısını beklemek yanlış olurdu. Midlerin tonlaması çok hafif açık olmakla beraber transparanlık üst düzeyde. Kulaklık ayrıca genel olarak oldukça hızlı. Ayrım performansı da çok başarılı. Açıkçası sahnenin kısa olması ve hafifçe ton açıklığı dışında eksik bulamadım. Bas ve tiz başarımı özellikle harika.

Normal lcd-4 ise derinlik olark biraz daha iyi geldi bana ama bu sefer de 4z kadar geniş değil. Yine de ben lcd-4'ten daha çok hoşlandım çünkü çok hafif daha sıcak çalıyor. Ama onun dışında benzer buldum.

Audeze MX4: Tizleri bir nebze daha kalın veriyor. Mid tonlaması ve genel tınısı bana daha hoş ve doğru geldi diğer ikisine göre. Bası ise biraz daha kenarlara doğru yayarak veriyor. Tiz konusunda diğer ikisi daha iyi olsa da benim tercihim sıcaklıktan ve tonalitesinden dolayı MX4 olurdu. Derinlik hissine de az daha iyi veriyor bence.

Audeze LCDi4: Buna kim LCD-4 ile benzer demişse kulaklarına baktırsın :) Bas tepkisi gayet güzel olmakla beraber tiz sunumunu pek beğenmedim. Kafaüstü modellerindeki başarım hiçbir noktada yok. Midlerse ton olarak fena değil ve çözünürlükleri iyi. Bence bu kadar para dökmeye değmeyecek bir kulaklık. Audeze demek (hala) kafaüstü demek.

#57 VirtuFortuna, 28 Temmuz 2019
    Son düzenleme: 28 Temmuz 2019
    artears, refuserQ, florence ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  18. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Hifiman Arya: Dokunaklı ve çok güzel bir vokal sunumu var. Tonlaması çok başarılı. Ses oldukça kontrollü ve nispeten pürüzsüz ve uzun süre dinlenebilir bir yapıda. Planarlardaki klasik transparanlık ve çözünürlük başarımı mevcut. Bass biraz miktar olarak düşük ve flat denebilir, ama kulaklığın genel olarak referans bir yapısı olduğundan olumsuz görmüyorum. Vokalleri özellikle çok iyi. Sahne genişliği idealken derinlik de fena değil. Nedense bana staxları hatırlattı hafiften. Tiz bakımından inanılmaz diyemem ama fiyatı da uçuk olmadığı için bence normal. Bence başarılı bir kulaklık olmuş. Ayrıca hafif ve konforlu. Beğendim.

Mustafa ALKAN, refuserQ ve Mikrobiyolog bunu beğendi.
  19. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Campfire Solaris: Dolu dolu bir sunum yapıyor. Tizleri törpülü ve biraz perdeli. Midler sıcak ve hafif karanlık bir tonda ama güzel ve tatmin edici. Bas tepkisi güçlü ve kalitesi iyi. Ama ayrım çok çok iyi değil ve ses genel olarak toplu. Boşluklu bir his yaşatmıyor. Bunun muhtemel sebebi de tizlerin detaysız olması. Kısacası bu para verilir mi şüpheli, çok daha iyi iemler var.

20. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Ra C Cu denedim ama sanırım çok spesifik ve çıkış gücü çok yüksek bir setup istiyor. Daptan çıkan ses berbattı.

Bir tane Cupid sample'ı verdiler onu inceleyeceğim. Gayet iyi bir sesi var fiyatı için.

#60 VirtuFortuna, 28 Temmuz 2019
    Son düzenleme: 5 Ağustos 2019
    refuserQ ve semsal bunu beğendi.