Cardas iLink kablo dönüşümü

'Kendin Yap (DIY)' forumunda 1977 tarafından 3 Ağustos 2020 tarihinde açılan konu

1. 1977

1977
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Elimde uzun zaman kullandığım fakat bir süredir boşta kalan Cardas iLink (1/8" stereo to RCA) 0.5m kablo mevcut. Bu kabloyu başka amaçlarla değerlendirmek istiyorum. Aslında DAP cihazların amfi ya da preamfilere bağlamak için oldukça iyi bir kablo. Fakat, hem ana, hem de bilgisayar sistemimde düzeneğimi oluşturmuş durumdayım bu nedenle şimdilik DAP gibi bir planım yok.
    Aklımdaki plan şu şekilde; hem bilgisayar, hem de hifi sisteminde ayrık olarak kullanmak istediğim kulaklık amfisi seçeneğinde kullanmak için 0.5m uzuluk yeterli görünüyor. TRS ucu kesip o kısma da 2 adet kaliteli RCA ile kısa bir interconnect kablo yapımı.
    Sizin de bu konuda tavsiyeleriniz olursa duymak isterim.
    Tavsiyeler için şimdiden teşekkürler.

2. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,092
    Asagi tukursen sakal, yukari tukursen biyik :)

Luks kablolarin ikinci elleri cok yuksek olmuyor (burada en azindan.)

Lakin oynanmis luks kablonun ikinci eli hepten gidiyor, cunku kimin n'aptigi belli degil.

Ayni durumuda olsam n'apardim?

Eger tamamiyla orijinalse ve iyi seriyse, cok zorda kalmadigim muddetce mundar etmezdim muhtemelen guzelim kabloyu.

Ya bir gun amacina uygun olarak kullanmak uzere saklar, ya da uygun fiyata birini sevindirirdim...

1977 ve ahmet çekirdek bunu beğendi.
  3. 1977

1977
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Haklısınız, 2.el tarafından düşünmemiştim. Sanırım bir süre daha elimde tutup sonrasında ihtiyacım kalmadığına emin olduğumda elden çıkartabilirim.
    Teşekürler