Cayin N5ii

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda Nazım tarafından 24 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

1. tbone

tbone
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    184
    Cayin'in müşteri hizmetleri oldukça iyi. Direk web sitelerindeki iletişim e-posta adresine de yazabilirsiniz. Hızlı bir şekilde dönüş sağlıyorlar.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. fastfalcon

fastfalcon
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    235
    Türkçe menü kullanıyorsunuz. Büyük bir ihtimalle o yüzden. İngilizceye çevirin düzelecektir. Sorun düzeldikten sonra buraya olumlu olumsuz yazarsanız aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlara yardımı olur.

Chaturanga bunu beğendi.
  3. Klostrohobi

Klostrohobi
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Evet sorun tam da buymuş.Tekrar fabrika ayarlarına döndükten sonra İngilizce devam edince bir problem çıkmadı.Belki yine geçici bir düzelmedir diye bir süre bekleyip buraya yazacaktım ama siz de aynı şeyi söyleyince emin oldum:) ilgilenen herkese çok teşekkürler.

pazac ve Chaturanga bunu beğendi.
  4. tbone

tbone
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    184
    Geçtiğimiz yıl edindiğim Cayin N5ii'min jak girişi kırıldı. Tamir için cihazı firmaya gönderdim ve aradaki ücret farkında mutabık kalarak yerine N5iiS aldım. Ürün N5ii'nin bir güncellemesi olduğu için ayrı başlık açmak istemedim.

Cihaz ile ilgili görüşlerim ve N5ii'ye göre farkları ise şöyle;

Fiziksel farklara değinmek gerekirse, öncelikle kasa materyali değişikliği ve az da artan boyutları sebebiyle ürünün ağırlığı hissedilir derecede artmış. Zaten ağırlık 150g'dan 248g'a çıkmış. Yeni paslanmaz çelik kasa daha kaliteli duruyor. Deri kılıf ise N5ii'deki silikon kılıfa göre şık olsa da kasanın üst tarafını darbelere göre daha az koruyacak gibi gözüküyor.

Yeni ekran ile parlaklık ve görüş açısı artmış. Bir önceki cihazı gün ışında kullanmak, hele ki güneşli havalarda çok zordu. Artırılan RAM boyutu, cihazın akıcılığını hissedilir derecede artırmış. Ekran dokunmatiğinde bir gelişim hissetmedim ancak cihazın artan performansı ile beraber bir önceki nesildeki algılama problemini daha az hissediyorsunuz. Özet olarak kullanıcı deneyimi açısından N5ii abisine göre çok daha iyi durumda.

Ek olarak cihazla gelen USB-C ara kablo da revize edilmiş. Tahminimce kırılmalara karşı dayanıklı. Ayrıca dahili hafıza da 64gb'a çıkmış. Çevirimdışı Spotify ve Tidal kullananlar için iyi bir gelişme.

DAP'daki ses üzerine donanım iyileştirmeleri ise kulaklık bağlantılarının yenilenmesi ve filtre kapasitörleri değişikliğinden oluşuyor. Açıkçası ses olarak bir önceki nesilden farkını hissetmedim. Aynı karakteri koruyor. Firma da web sitesinde yapılan değişikliklerin arka planı daha karanlıklaştıdığını ve distorsiyonun azaldığını belirtmiş ki cihaz bu konularda zaten iyiydi. Ben Oriolus Forsteni kullanıyorum, belki daha hassas bir cihazla fark daha iyi hissedilebilir.

Kişisel fikrim ise N5ii'nin çok iyi bir fiyat performans ürünü olduğu. Çevirimiçi müzik dinlemiyorsanız, ekran ve performans kriterleriniz arasında çok ön planda değilse, aynı ses karakteri için N5iiS'e verilecek fiyat farkına değeceğini düşünmüyorum.

cemq, mfya, coolblue ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  5. metalorcun

metalorcun
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Merhabalar,
    'Cayin N5ii için inceleme, değerlendirme ve yorumlarınız neler olacaktır?' şeklinde bir başlık açtım ve konum silindi site tarafından. Bu çalara ait sitede bahsettiğim şekilde bir yaklaşım olmamış ve ihtiyaç olacağı düşüncesiyle açmıştım. Cihazla ilgili bu başlıkta konuşulmuş bir şeyler ancak derli toplu ve adım adım bir inceleme, değerlendirme gerçekleşmemiş. Belki de siz cihaz sahibi olarak bunu yapabilirsiniz?

6. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,434
    Cihazın zaten başlığı mevcut. Sorularınızı bu başlık altında sorabilirsiniz diye düşünüyorum.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Collapse Signature Expand Signature
  7. metalorcun

metalorcun
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Anlıyorum ancak maksadım sadece soru sormak değil. Cihaz hakkında kapsamlı bir incelem ve değerlendirme yapılabilmesini sağlamaktı. Başlık içeriğindeki sayfaları gezdiğinizde siz de göreceksiniz ki herhangi bir değerlendirme ya da inceleme mevcut değil. Maksadım bu yönde. Belki de öyle bir metin zaman aldığı için ve değeceği düşünülmediği için tercihen yapılmamış olabilir. Saygılar

8. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,473
    http://www.techno-fi.net/threads/cayin-n5ii-hidiz-ap200-kıyaslamalı-İncelemesi.11646/

Collapse Signature Expand Signature
    metalorcun bunu beğendi.
  9. metalorcun

metalorcun
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6