CCA C10 incelemesi

'Diğer Markalar' forumunda barocka tarafından 23 Ocak 2019 tarihinde açılan konu

1. serdarkocak

serdarkocak
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Daha önceki kulaklıklarım, öncelikle cks99 vardı onu uzun yıllar kullandım, tahmini 6 yıla yakın. Kullanımdan kaynaklı olarak kasasındaki deformasyonların dışında bozulma vs hiçbir şey olmadı, sağlam kulaklık yapıyorlar. Sonrasında cks1100 aldım onun da sahnesi çok hoşuma gitmişti ama bi eksiklik hissediyordum. Vokalleri çok önde enstrumanlar çok geride konumlandırılmıştı. Bu kulaklık ile biraz zaman geçirseydim bu sahne derinliği hoşuma gitmeye başlayabilirdi büyük ihtimalle. Daha sonrasında kz zs6 aldım. Bunda tüm sesler aynı yerde konumlandırılmış gibi geliyordu bana. sonra onu sattım zs7 aldım bassları kuvvetliydi ama it01 i dinledikten sonra it01 bana daha doğal çalıyor hissiyatı verdi ve it01 i aldım. Bu hobiye detaylı olarak girişim yeni olduğu için. tecrübesizlikten sanırım kulaklıklarla fazla vakit geçirmeden elden çıkardım, tam deneyimlemeden. Hata ettim yani. Burada paylaşılan tüm incelemeleri hemen hemen okumaya çalışıyorum. Benim istediğim tür kulaklık belki de sony xba z5'tir diye düşünüyorum. bassları kafaüstü kulaklığa en yakın iem olarak görüyorlar sahne derinliği felan olsun iyiymiş baya. Eksileri olarak, İzolasyonu pek iyi değilmiş sanırım ve kulağa yerleştirildiğinde kasa yapısı gereği dışarı doğru duruyormuş, kulakta komik durur düşüncesindeyim, Benim kulaklar da ufak..
    Sorunuzu kendimi biraz anlatabilmek için detaylandırarak cevapladım, Sözlerimde yanlışım varsa affola abilerim/kardeşlerim.

2. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    Yakin zamanda XBA-Z5 deneyip buyuk hayalkirikligi yasamis biri olarak bir daha dusunmenizi oneririm. Satin aldigim arkadas neyse ki cok anlayisliydi da geri almayi kabul etti ufak bir bedel karsiliginda. O okudugunuz olumlu yorumlarin tumu rakiplerin hibrid teknolojide cok geride oldugu oldukca eski zamanlardan kalma muhtemelen. Evet, bass'i iyi gercekten ama geri kalan tum degerlendirme kriterlerinde bence yerlerde surunuyor gunumuz standartlarinda. Mid ve tizler tam anlamiyla plastik gibi, cozunurluk deseniz bana gore 25 dolarlik chi-fi iemlerin gerisinde.

Hele hele Fiio, Ibasso gibi goreceli olarak ciddi anlamda daha ucuz ve ses kalitesi yonunden Z5'i asan urunler varken o paralari verip tum bunlarin ustune kulaginiza USB-flashdisk takmis sekilde fit ve izolasyon yonunden eziyet cekmenize gonlum razi olmadigindan yazmak istedim.

MDR-EX1000 daha mantikli bir secenek ille de Sony diyorsaniz. Ya da yeni cikacak seriyi bekleyebilirsiniz. Ote yandan yakin zamanda edindigim Fiio FH5'a bakinca Z5 icin "atanamamis FH5" bile diyebilirim (evet abarttim :) )

serdarkocak bunu beğendi.
  3. serdarkocak

serdarkocak
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.
    Acaba nasıl olur diye düşündüğüm konuları aydınlattınız. Genellikle dışarılarda, toplu taşıma araçlarında kullanıyor olduğum için kulakta usb gibi durması ve izolasyonun tam olmaması önemli eksiklikler. it01 in izolasyonundan çok memnunum. Ben hem bütçeme hem de aradıklarıma yakın olan it03'ü yöneleyim. :)

returnity bunu beğendi.
  4. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,323
    Niyetiniz bassi arttirmaksa dogru yondesiniz bence de.

5. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,343
    Ben de Z5'i beğenemeyenlerdenim.Gerçi neredeyse hiçbir İEM'i beğenmiyorum artık ama Z5 tüm beklentilerimi kaldırıp çöpe atmıştı.Sorun belki de stok kablosuydu bilemiyorum.

İT01 konusunda birşey yazmak istemiyorum.5 dakika kadar dinleyip kenara koymuştum.Beni kesecek kulaklık değil.Yani 500-600 verir miyim derseniz kesinlikle hayır.

Her geçen gün "iemle müzik mi dinlenir over ear varken" düşüncem kemikleşiyor.

onurdogan4, refuserQ ve serdarkocak bunu beğendi.
  6. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    321
    Ses konusunda seviye atladikca arkada kalanlar insana çöp gibi geliyor ama bir de şu açıdan bakmak lazım. Hayatı boyunca iPhone kulaklığı kullanmış bir insan için İbasso it01 devrim olur.

7. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    849
    Maksat muhabbet, karşı bir sav oluşturmak değil.

Bence bu kadar keskin olmayın.

Amaca ve ortama yönelik ekipman seçimi, ana referansınız olsun .

Maalesef bundada ana belirleyici kişinin alım gücü .

Alım gücünüz zevkinizle doğru orantılı ise,
    müziği gün gelir salondaki Stereo sisteminizde dingin bir ruh hali ile dinlersiniz,

gün gelir parti odanızda Pa Speaker larınızla çoşkulu bir şekilde ,

gün gelir bu odalar sahiplenildiğinde, masaüstü sisteminizde,

gün gelir sporda, bekleme salonunda çerez niyetine iphone kulaklığınızla.

Yemek yemeyi daha zevkli kılan, sofranıza gelen menünün zenginliğidir.

Çorbası,mezesi, içeceği, suyu, ara sıcağı-soğuğu, ana yemeği, salatası, tatlısı, kahvesi.

Hiçbiri, menüdeki ana yemeğin yerini tutmasada, hepsinin kendine ait bir yeri ve tadı vardır.

Sesi kulağa aş edenlere selam olsun...

Collapse Signature Expand Signature
    #27 Serhat, 9 Mart 2019
    Son düzenleme: 9 Mart 2019
  8. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    126
    ben de bugün deneme fırsatı buldum..öncelikle karakteri ibasso it01'e çok yakın. silikon uç ile fazla denemedim çünkü kulağımı rahatsız ediyor. köpük uç taktım. ses karakterinde değişiklik olmadı. hatta bass seviyesi arttı diyebilirim, bas kafaları biraz daha memnun edebilir köpük uç kullanmak :) vokaller'de geride kalma yok, erkek kadın hepsi olması gerektiği gibi. 150 liraya çok iyi iş yapmış adamlar..

bu arada kz'nin b pin gümüş ve bakır gümüş kablosu uyuyor bu modele. ses biraz daha parlıyor ancak aşırı bir fark yok,kendi kablosu da yeterlidir bana göre,masraf etmeyin hiç :)

az biraz daha pişsin yorumumu düzenleyeceğim.

Serhat bunu beğendi.
  9. wendigo

wendigo
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Phonak pfe kulakığımın arızalanmasından sonra Bqeyz kc2 falan derken bugün 23.5 dolara kaptım bi tane c10

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. Barış Kaan Bilir

Barış Kaan Bilir
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Bende o muydu bu muydu derken c10 aldım.Aslında c16 almayı düşünüyordum ama LzA4 fit probleminden sonra akıllandım. Eğer fit problemi yaşamaz ve yetersiz gelirse c16 alırım belkide sonrasında.

11. wendigo

wendigo
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Benim c10 20. Gününde geldi paket açma ücreti falanda almamışlar [​IMG][​IMG]

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    126
    Hayırlı olsun :) Benim ikinci siparişimde satıcı sağolsun sarı zarf yerine küçük karton kutuya koymuş. Ebat olarak dikkat çekti herhalde, ukim’e göndermişler, tabi ukim de durur mu. 29 lira vergi +5.20 gümrük ücreti çıkarıp yolladı. Umarım sonraki siparişlerim böyle takılmaz diyerek aldım. Satıcıyı da uyardım sarı zarfa devam, burada muamele başka aman dikkat diye :)

13. .~.

.~.
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    223
    Nereden alınmıştı kulaklık

14. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    126
    Aliexpress de LuckLZ Audio Store

Yorumlar olumlu hatta koruma bakımından da karton kutu daha iyi sarı zarfa göre, ama ebat biraz büyüdü mü ukim için tehdit oluyor :)

15. .~.

.~.
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    223
    Güya aliexpressten vergisiz alışveriş yapıyorduk. Paketin üzerinde kaç dolardan fatura kesmişler dikkat ettiniz mi?

16. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    126
    kabak gibi düz fiyatını yazmış 26 dolar diye, gümrük gene insaflı davranmış %20'den vergi kesti, de 29 lira ödedim. veya gözlerinden kaçtı bilmiyorum.

satıcıyı uyardım. herhalde tekrar alışveriş yapmam kendisinden.

17. .~.

.~.
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    223
    Oda satıcının aptallığı olmuş biraz. Paketten ziyade orada 5$ yazsaymış vergi ödemezmişiniz. Neyse aldığınız ürün allahtan 30 dolarmış.

18. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    126
    alışveriş yaparken her zaman uyarırım satıcıları fiyatı düşük göstermesi için. bu sefer unutkanlığıma geldi, sonuç da görüldüğü gibi :)

.~. bunu beğendi.
  19. .~.

.~.
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    223
    Hocam devlet kaçakçı yetiştiriyor resmen. Halbuki Avrupadaki gibi vergi ücretleri düşük ancak denetim yüksek olsa bu şekilde olmaz. Trilyonluk adamlar yok yatını yok arabasını şirket gideri olarak gösteriyor 3 kuruş vergi ödemiyor. Burada hobimizin 3 5 kuruşuna el koyuluyor.

Hayır çok şükür hepimiz kazanıyoruz bir şeyler ancak kazanamayanda var. Çok şükür biz bu hayata biraz daha şanslı yada biraz daha çalışkan gelmişiz ancak garibanın ne suçu var. Alacaksan şirketlerden makul oranlarda ama sıkı denetimle vergi al. Adamın 100 bin tl ye ailecek Amerika turuna çıkıpta bunu iş gezisiymiş gibi göstermesine izin verme. Garibanın gelirinin %18ini vergi olarak alacağına git zenginden vergi al.

20. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    126
    zihniyetin kökten değişmesi gerek..bu da gelecek 20 yılda pek mümkün görünmüyor mevcut şartlarda..Türk olmak suç bu ülkede..Türk ve zenginsen pek problem değil..ama tersi ise vay haline..Suriyeli isen tüm kapılar ardına kadar açık sana.. neyse ki şimdi biraz sersemlediler seçimlerden sonra..belki akılları başlarına gelir..yoksa 2023'de kesin giderler.. ben her halükarda gitmeleri taraftarıyım o ayrı mesele..