CCA C10 incelemesi

'Diğer Markalar' forumunda barocka tarafından 23 Ocak 2019 tarihinde açılan konu

1. intacto

intacto
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar,
    Kulaklığım bugün elime geçti benim de. Konu sahibinin belirttiği satıcıdan aldım. 12 günde geldi bana da. Yalnız problemim var. Sol taraftan az ses geliyor, hiç bas yok. Sağ taraf ise normal gibi fakat çok da kaliteli gelmedi bana açıkçası. Samsung galaxy note cihazım, spotify üzerinden dinledim. Kaynak seçiminin, kaliteyi hissetmememde bu kadar etkisi olabilir mi bilmiyorum.
    Çok fazla bir kulaklık tecrübem yok, cok ta anlamam teknik olarak. önceki kulaklıklarım creative aurvana live ve jbl E55BT. Öyle üst düzey kulaklıklar olmamasına rağmen onlardan aldığım sese bile ulaşamadım bu kulaklıkta.
    Sol taraf için yenisini isteyeceğim satıcıdan, fakat sağ taraftan emin değilim. Yazdığınız övgü dolu sözler, sağ tarafın da normal olmadığını düşündürüyor bana. Tavsiyeniz olursa beklerim, lütfen

2. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    145
    Farklı kaynak ve farklı boy uçlar ile tekrar deneyin, aynı sıkıntı olursa farklı bir b pin kablo ile deneyin. Bir ihtimal kabloyu takarken biraz zorladınız pinleri biraz örselendi. Kulaklığın sürücüsünde de problem olabilir. Büyük ihtimal yenisini göndericeklerdir. Nedense bu aralar sağdan veya soldan sesin az gelmesi sorununa çok rastlıyorum çeşitli iemlerde

3. .~.

.~.
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    223
    Bilgisayara bağlayıp deneyin. Telefonlar 32ohm luk bir kulaklığı sürmek için bazen yetersiz. Acaba cihazınız nedir?

4. tsora

tsora
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Nisa’nın 8 inde kargoya verilen siparişim 10 unda çıkmasına rağmen halen ülkeye giriş yapamadı. Benim şansıma mı artık bilmiyorum.

5. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    321
    Takipliyse ülkeye giriş yapmadiysa henüz sıkıntı yoktur. Bazen uzun sürebiliyor

6. tsora

tsora
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Takipli hocam. 1 ay olacak sabırsızlanıyorum valla.

7. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    321
    Beklentiyi çok yukseltmeyin derim :) Ama bana sorarsanız işin keyfine orada. O gelememe heyecanı felan bağımlılık yapıyor bünyede :D

tsora bunu beğendi.
  8. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    145
    China post kargom 55 günde gelmişti. Arada böyle aksamalar oluyor. Koruma süresini dikkate alın. Aliden sipariş verdiyseniz. Mutlaka gelir zaten

9. Black

Black
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    121
    Konuyu ben de hortlatıyorum kıyaslama merağımı gidermek amacıyla.

IT01'e alışmak epey bir zaman almıştı. Birazcık da olsa geri planda kalan midlerin sahneye olan katkısını ve detay/çözünürlükten ziyade, keyifli dinletiyi hedef almaları gereği farklı bir izlenim bıraktı bende.

Şimdi bu kulaklığı dinleyecek olan kişi IT01'i beğenmişti. Ama zilleri çok parlak ve belirgin sevmeyen, çözünürlük açısından katkı sağlamasını tercih eden birisi. Şimdi fiyat/performans açısından C10'u IT01 ile kıyaslamanıza baktığımda yerini hakediyor demek ki. IT01'i de beğenmiş birine bu benzer başlangıç seviyesindeki kulaklığı almam doğru olur. Hali hazırda şu an uygun fiyatıyla dikkatimi çekmiş durumda. Sanırım alacağım.

Ama ziller konusunda endişe ediyorum. IT01'in sahnesine katkı sağladığı tizlere kıyasla, C10'un sahnesindeki tiz katkısı hakkında ne söyleyebilirsiniz @barocka ? C10'un tizlerinin parlak olmasına rağmen, rahat bir dinleti yaptığını savunabilir misiniz ?

10. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    340
    C10 un tizleri geneli üzmeyecek seviyede, çok özel bir durum varsa bilemem, IT01 e yakındı tizleri diye hatırlıyorum…

11. Black

Black
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    121
    Peki anladım. Son bir sorum daha olacak. KZ ZSN Pro dinleme imkanınız oldu mu ? Dinlediyseniz nereye konumlandırırsınız ZSN'yi ?

Biraz titiz davranma durumundayım bu konuda hediye olduğu için. Verilen hediyeyi beğenmesinin yanı sıra kullanırken mutlu olmasını istiyorum bir nebze. Biraz da ekipman dünyasına dalış yapsın istiyorum. O yüzden bilgi yardıma ihtiyacım var. Özellikle sizin yardımınıza..

12. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    340
    ZSN Pro dinlemedim ama, C10 ile aynı kulaklık olduğu yazılıp çiziliyor headfi de, CCA ve KZ kardeş şirketler, CCA C16 ve KZ AS16 da aynı kulaklık olmalı… Marka ve tasarım farklı sadece… Bu fiyatlarda üzmez C10, daha dengeli ses isterseniz Senfer DT6 öneririm. Ben Senfer DT6 nın sesini kişisel olarak daha yakın buluyorum kendime…

Black bunu beğendi.
  13. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,844
    Yaklaşık 10 dakika dinledim ve henüz pişmemiş olmasına verdiğim hafif kontrolsüz tizlerin haricinde fiyatının çok çok üstünde olduğunu hemen hissettirdi. Ferah sunumu ve f/p başarımı beni etkiledi doğrusu. Şahsen it01 ile hem karakter hem de seviye olarak kıyas yapmaya uygun olmayan bir kulaklık olarak değerlendirsem de ikisi beraber bu kadar anılınca parası olan it01 alsın olmayan da bunu gözü kapalı alsın diyebilirim.

Collapse Signature Expand Signature
    Black ve barocka bunu beğendi.
  14. TONG.

TONG.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    tizleri gerçekten kontrolsüz, tiz hassasiyeti olan iyi düşünsün, diğer konularda parasının hakkını veriyor net