CCA C10 incelemesi

'Diğer Markalar' forumunda barocka tarafından 23 Ocak 2019 tarihinde açılan konu

1. Super Silver

Super Silver
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Sürücü sayısı pek bir şey ifade etmiyor zaten.
    Ama doğru tonlama ile c10 çok çok daha iyi olabilirdi.
    Tahmin edebiliyorum ne tip kulaklıklar kullandığınızı; blon bl03, tfz t2 tin t2 vb değil mi. Ya da bunlara benzer modeller.
    Şahsen sibilans vb bişey olmadı bende. Ama yalan yok bazen yaylıların sesi çekilmez olabiliyor ya da bazı tiz sesli vokalistlerin sesleri oda yüksek sesle dinlersen. Köpük uçlar o sesleri bastırabiliyor aslında. Bas konusunda ya ben henüz fark edemiyorum ya da dinlediğim şarkılar aşırı baslı değil.
    Hangi şarkıları dinliyorsunuz?

2. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    312
    BL03 ile ilgili epey olumlu yorum var ben de sipariş ettim bir adet bakalım nasıl çıkacak :)
    siz denediniz mi daha önce?

3. Super Silver

Super Silver
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Hayır, c10dan daha iyi olduğunu biliyorum ama.
    Ama keşke biraz daha bekleseymişsiniz :/ blon 03 ses konusunda çok iyi olsa da tasarım ve aksesuarlar konusunda sınıfta kalıyor, firmanın bu konuda yeniliğe gideceğini ve daha iyi bir tasarım ile geleceğini okumuştum.
    Ama hayırlısı olsun bakalım :) umarım beğenirsiniz.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 5 Aralık 2019 ---
    Bugünlerde Audiosense t260ı bekliyorum, tasarım konusunda gönlümü çalan bir model :D umarım sesi de güzeldir. Geldiğinde bir inceleme yaparım.

4. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    312
    Eğer ses karakterini beğenirsem sonraki modelleri de alabilirim bu referans olur benim için :) teşekkürler

5. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    183
    Kz 5 den önce chifi kulaklık kullanmadım hiç. Sennheiser ie4, v-moda vibe, phonak pfe, audio technica ck10, earsonics sm3, apple in ear kullandığım kulak içi modelleri. Arkadaşlardan denediklerim de var ama uzun süre kullanmadım. Sibilansı çok dert etmem aslında. Tiz ağırlıklı kulaklıkları da severim. Sorun c10’un tizleri yapışık vermesi bence, sibilans değil. Sahnesi sorunlu kulaklığın. Fiyatı yüzünden çok eleştirmek de istemiyorum ama doğruya doğru. Şu an kullanıyorum. Daha önce dinlemek için sabırsızlanmadığım bir kulaklığım olmamıştı. Onu yaşadım bunda.

6. Super Silver

Super Silver
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Kulaklığın asıl karakterine bende tam alışamadım asus laptobumda Sonic master yazılımı ile ufak ayarlar yapınca şahane oldu, bence bu son hali ile kutudan çıksa olağanüstü olurdu.
    Bakalım belki c12 ile daha iyisini yapmışlardır. Alabilirsem bakarım.
    C12 kullanan var mı aramızda? Ya da yakın zamanda almayı düşünen?
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 5 Aralık 2019 ---
    Sahnesi sorunlu derken? Vokallerin önde olması mı

7. Acemi

Acemi
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    cca c10 un modası geçti artık :)

8. Super Silver

Super Silver
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    :D şimdi birde bu var :D modası geçmek
    ses donanımları yeni modellerde pek güncelleme almıyor aslında, yani daha iyi modeller çıkıyor ama bu eski versiyonu antika yapmıyor pek ama iyi pazarlık malzemesi oluyor özelikle chifi firmaları bunları iyi pazarlıyor.
    ama Audiosense hariç; bu elemanların mevcut modellerinin güncellenmiş versiyonlarını hiç görmedim. yani yükseltiyorlar ama ekstra fiyat biçmiyorlar adına-pro eki getirip aynı satıyorlar. ve reklam da yapmıyorlar ama keşke yapsalar; müşteri memnuniyetini çok üstte tutuyorlar gördüğüm kadarıyla. paketten her şey çıkıyor, bir tüketici ürünü olarak şahane ürünleri var. ama seslerini dinlemek gerek elbette.

9. OzY

OzY
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Konu üzerinden bayağa bir süre geçmiş. Bilgisayarda mikrofonlu hem müzik dinlemek hem de oyun oynarken rahat edebileceğim bir kulaklık arıyorum. Oyundan kastım 5.1 ses versin vs. değil. Sadece doğru bir ses alsam yeter. Mikrofonu da iyi bir kulaklık düşündüğümüzde şu anki tercihiniz ne olurdu? Hala c10 mu?
    Bilgisayar karşısında yeri geliyor spotify-tidal kullanıyorum yeri geliyor yarış türünde oyunlar oynuyorum. Cs go gibi oyunları çok az oynasamda onlarda çevresel bir ses vs. aramıyorum.

10. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
    Renkli ve keyifli bir ses alırsınız C10 ile size yeter ama doğru ses deyince işler değişir, bu seviyede Senfer Dt6 doğru ses bence en yakın kulaklık…

11. OzY

OzY
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Öncellikle teşekkür ederim cevap için. Bu cevaptan önce araştırmaların sonucu TFZ T2 modelini özellikle zplot ' ta önermiş. Arada 25-30 dolarlık fark var. Sizce değer mi bu farka? Bu arada doğru ses benim içinde çok önemli...

12. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
    Bu seviyede çok büyük fark olmaz, dT6 ile baslayıp gerekirse daha sonra yükseltebilirsiniz T2 den de yukarısı..

13. Super Silver

Super Silver
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Doğru sesten kastınız nedir?
    c10 gayet iyi bir seçenek ama vokal ve gitar-elektrogitar zil vb enstrümanların sesleri biraz ileride, bozulma yok ama bazı durumlarda biraz çekilmez oluyor, ne gibi durumlar derseniz şu şarkının başı gibi durumlar diyebilirim:
    ya da bu karakterin attığı çığlık gibi; resmen suratınıza bağırıyor :D ; 41. saniye
    bazı şarkılarda bu durum biraz çekilmez oluyor ama slow parçalarda oldukça keyifli bir sonuç veriyor.
    bu ses karakteri oyunda avantajlı olabilir ayrıca film izlerken de çok keyifli oluyor.
    t2 galaxy daha yumuşak bir tını ile daha geniş bir sahne ile benzer bir sonuç veriyor diye biliyorum, baslar daha ayrıntılı ve derin ama, tizlerde ise pek enerjik değil ama bu durum tam olarak nasıl algılanıyor bilmiyorum, deneme şansım olmadı.
    t2 galaxy alacak olursanız pazarlık edip queen ltd veya king editiondaki gibi bir kabloyu da indirimli ekletmek isteyebilirsiniz, orhinal kablo kötü değil ama kz zs3teki gibi kauçuk kaplamalı kıvrılmış bir kablo; zamanla sağı solu gevşeyebilir.

14. OzY

OzY
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Teşekkür ederim cevaplar için. Genelde bilgisayara takıp, oyun müzik gibi eğlencelik işlerde kullanacağım ama tabikide tiz sesin kafamı ağrıtmasını istemem bir süre sonra çekilmez olabilir. Normalde kafa üstü ve kulakiçi dinleyeceğim müziğe uygun kulaklıklarım var. bunu daha çok pc başında kullanmak için alacağım. Bazen de oyun dışında müzikte dinlerim diye en azından düzgün birşey alayım istedim. Senfer dt6' yı zpolt da önermiş. Sizlerde öneriyorsunuz. En iyisi bilinen bir kulaklığı alalım. Birazdan siparişini vereceğim sanırım biraz indirime girmiş 17 dolar olmuş aliexpress' te.

15. Super Silver

Super Silver
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    hangi kulaklıklarınız var başka?

16. OzY

OzY
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hafif müzikler için 1more quad kullanıyorum. Aynı şekilde biraz daha geniş ve çevresel dinlemek istersem kafa üstü akg k553 pro kullanıyorum. Metal dinlemiyorum. Rock ' ı de bu bahsettiğim iki kulaklıkla hallediyorum.Pop, dubstep, bass ' lı şarkılar içinde sony xb90ex kullanıyorum. Bunların dışında günlük kullanım içinde işte şimdi senfer' in siparişini verdik. Çinden bakalım kaç aya gelicek.. En son bir kablo siparişi verdim Mayıs ayında, ürün 2 hafta önce geldi. Ben unutmuşum bile siparişi :) Bir de akg içinde sesi dengeli alabilmek için sonarworks ' ü kullanıyorum.