Chi-fi :)

'Ekipman Genel' forumunda DrWhite tarafından 6 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. Yabguz

Yabguz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,530
    Samsara için bir yorumda K's 500'ün bassları ile blox'un lush midlerini birleştirmiş güzel bir earbud deniliyordu, eğer öyleyse Samsara'da iş var.

Bu arada F1 kargoya verilmiş nihayet, çok sevinçliyim :D

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5 kişi bunu beğendi.
  2. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,746
    Sağol Yavuz güzel iki haber geldi senden :)

Bu arada HP150s misss gibi oldu, burn-in den bu kadar etkileneceğini düşünmüyordum. İlk 20 saatten sonra tizler toparlanmaya başladı. Bu sabah Mojo ile dinledim çok kısa ve çok sevdim bu ikilinin uyumunu ;)
    [Edit]

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  3. TheMadcap

TheMadcap
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    291
    Masya ve K's 500ü karsilastirabilecek var mi?

4. Yabguz

Yabguz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,530
    İşte bu çok güzel bir haber Gökhan hocam :)
    Hype treni seferleri gar yangını nedeniyle iptal edildi demek, buna sevindim :D

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4 kişi bunu beğendi.
  5. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,746
    Aynen öyle Yavuz. Neredeyse hayal kırıklığı yaşayacaktım ama adamın tavsiyelerine uyup akışına bıraktım şimdi listemin ilk 3 erabud sıralamasına girdi :)

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 kişi bunu beğendi.
  6. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,746
    K's 500 ü bir hafta kadar dinleme şansım oldu. Çok başarılı bir Earbud özellikle güç verdikçe şahlanan bir yapısı var (500ohm muhabbeti). K's 500 daha sıcak etli çalan bir kulaklık sürmesi malum zor iyi/güçlü bir kaynak şart. Masya ise Vokal dinleyenler için efsane bir kulaklık. Sahnesi de çok başarılı ve herhangi bir kaynak ile kolayca sürülebilir. Sıcak bir kaynak ile subbass konusunda harikalar yaratabilir. K's 500 ise vokal biraz daha geride hafif sıcak bir sunum var.

Kısacası amfi ile kullanmayı düşünüyorsanız ve Vokal birinci planda değilse fit konusunda da hassas iseniz K's 500. Ama kolay sürülsün ve Vokal benim için önemli diyorsaniz kesinlikle Masya derim. Zaten her iki kulaklık da ClieOs'un da Erabud listesinde şampiyonlar ligi kategorisinde yer alıyor. Biraz daha bekleyin isterseniz, bana yakında K's nin yeni flagship modeli olan Samsara (300 Ohm) gelecek onunla da bir karşılaştırma yaparım bir ara ;)

4 kişi bunu beğendi.
  7. TheMadcap

TheMadcap
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    291
    Şu aliexpress indirimlerinde bir tane alayım diyorum, sizin kulaklık gelirse o zamana kadar mutlaka okurum. Bu fiyat aralığında bir earbud deneyeyim diyorum. Çözünürlük kısmı beni en çok etkileye kısım oluyor genelde, bir de sibilance acayip rahatsız ediyor. Lansmanda SM9 dinleme şansım oldu, şu ana kadar en beğendiğim kulaklık o oldu açıkcası. Kaynak olarak da zx1 ve mojo var dolayısıyla herhangi birini sürmede sorun yaşayacağımı sanmıyorum.

2 kişi bunu beğendi.
  8. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    965
    aynen hazır indirim varken bi tane alalım

9. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    965
    bi tane rose masya almaya karar verdım hocam. şimdi aliexpress'te bi yer buldum turkey post ile gönderiyor. satıcıya nasıl bi mesaj gondersem acaba gümrüğüe takılmaması için? üstüne 20$ yazarmısın hocam mı diyeyim.. :) ikisini alınca 114$ yapıyor ama gümrüğe takılır mı acaba..

kulaklık 109$
    https://tr.aliexpress.com/item/Rose...i-Audiophile-Earphone-earbud/32778391829.html

iem padleri 5$
    https://tr.aliexpress.com/item/2Pai...32703227171.html?spm=2114.13010608.0.0.UNoFie

10. erdi1855

erdi1855
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    26
    Evet 20 dolar yazsın turkeypost,standart shippinge göre çok daha iyiymiş.Gümrüğe takılırsa (düşük ihtimal) alınan fiyatın %20 sini ödüyorsunuz.

2 kişi bunu beğendi.
  11. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    219
    Bugüne kadar çok üst düzey IEM'ler kullanmadım. Vaktiyle Head Direct'in (Şimdiki Hifiman'ın eski adı eğer çok kötü uydurmuyorsam) RE-2 adlı bir modeli ile başlamıştım sanırım 2009-2010 yılı falandı. Sonralarında IEM olarak RE-400, KZ-ATE, gibi fiyat/performans konseptinde ama yine de fena olmayan modeller kullandım. Kafa üzeri kulaklık olarak ise Grado SR60, SR225, Sennheiser HD555 ve DAC + lambali amfi setup'ı ile HD650 kullandım birkaç ay kadar. Şimdi diyeceksiniz ki bunları bize neden anlatıyorsun, ne yapalım yani?

Şuraya bağlamak istiyorum, hayatımda dinlediğim ilk düzgün kulaklık değil birkaç saat önce elime ulaşan DZAT-DF10. İyi kötü bu hobide geçmişim deneyimim var.Kaynak olarak HTC One A9 ile Tidal Hi-Fi kullanıyorum ve saatlerdir kulaklığı kulağımdan çıkaramadım. Bu fiyata bu nasıl bir sestir, nasıl bir performanstır? Şakıyor kulaklık adeta. Yarın bir gün deprem olur, sel basar, nükleer savaş başlar stoklar erir diye 2-3 tane daha sipariş edesim var hemen şu an. Ağzım beş karış açık kalakaldım.

Ben çok mu uzak kaldım çinli dostlarımızdan? Ne yapayım ben şimdi, bir de buna uygun DAP mı alayım e dostlar?

6 kişi bunu beğendi.
  12. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,746
    @delgren Chi-fi fi böyle birşey işte adamın ağzını açık bırakıyor. Hocam ekransız yaşayabilirim diyorsan al bir Zishan Z2 tadını çıkar. Yüzlerce dolarlık daplara taş çıkartır :)

7 kişi bunu beğendi.
  13. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    219
    DAP olarak da Chi-fi'den devam et diyorsunuz yani :)

Ben aslında vintage bir Sony Discman alma arifesindeydim, 80'ler sonu 90'lar başı gibi üretilen modellerden. Yeni nesil bir chi-fi ya da bütçe dostu bir DAP daha mı iyi iş çıkarır sizce? Yani neticede kayıpsız formatlar da olsa doğrudan CD'den dinlemek daha iyi olabilir diye düşünmüştüm. Kafam karışık :)

14. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,746
    Eski Discmanler ne seviyede tatmin eder bilmiyorum. Geçenlerde eski minidisc çaları dinleyeyim dedim 2 dakika zor dayandım :) Çok da geri gitmezdim sizin yerinizde olsam tabi karar yine sizin. Şu anda 25 dolarlık bir Earbud ve 40 dolarlık bir DAP ile fp nin dibine vuruyorum :D

6 kişi bunu beğendi.
  15. Miran

Miran
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    175
    Walnut veya Zishan nasıl? Cayin N3'ün yanında öylesine dursun diyr alabilirim. İkisinin de sesini bilen biri az karışlaştırabilir mi ikisini de?

16. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    219
    Zishan'ın incelemesini okuduğuma neredeyse eminim sitede ama bir türlü bulamadım. Başka bir DAP ile mi karıştırıyorum acaba? Ben de birkaç izlenim duymak isterim.

17. Feelblue

Feelblue
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    171
    Konu içerisinde Zishan Z1'in incelendiği bir yorum buldum işinize yarayabilir:
    http://www.techno-fi.net/forum/konu/chi-fi.11028/page-21#post-195392

2 kişi bunu beğendi.
  18. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    219
    DZAT DF-10'dan sonra sıradaki adım ne olmalı, tavsiyesi olan var mıdır? Benzer ses renginde olursa sevinirim :)

2 kişi bunu beğendi.
  19. Rudolf

Rudolf
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    niyeyse auglamour rx-1 beni pek sarmadı :/

xduuo x2 - zishan z2 gibi playerlar ile denedim fakat daha ucuza aldığım, daha basit görünen diy emx500 bariz daha dolu dolu çalıyor sanki.

uzun süredir fidue a63 ve havi b3 pro kullanıyordum, onlardan sonra tek ısınabildiğim emx500 oldu.

şimdi alınacaklar listemde aşağıdakiler var, "alma gerek yok" dedikleriniz varsa söyleyebilir misiniz;

- tennmark pro
    - dzat df-10
    - memt xt-5
    - urbanfun hybrid
    - VJJB N1

4 kişi bunu beğendi.
  20. Dr. Boom

Dr. Boom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    617