Chi-fi :)

'Ekipman Genel' forumunda DrWhite tarafından 6 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. OzanBc

OzanBc
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    129
    Mayıs ayında Şangay'a gideceğim. Keşke bilen biri dese ki: "Ozan bak şurada şu mağaza var, git ve yağmala!"

2. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,325
    Google diyebilir onu aratırsanız, ben öyle yapmıştım Bangkok'ta.

3. OzanBc

OzanBc
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    129
    Öneriniz için teşekkürler. Tabii ki Google'dan bakıyorum ancak kulaklık yazınca önce Beats öneren bir siteye güvenmek yerine, tecrübe etmiş kişilerin fikirlerini almak zaman ve para kaybını önler diye düşünüyorum.

4. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,325
    Audiophile audio/HiFi store, hi-end audio store yazin yada aradiginiz markalardan bir kac tane serpistirin keyword olarak.

Kulaklik yazinca hakli olarak populer cok aratilan neyse o cikar :)

Olmadi aliexpressten dukkan begenin mesajla iletisime gecin.

5. Kalimenjero45

Kalimenjero45
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Merhabalar bu konuyu görünce istemsiz bir şekilde konuşasım geldi.Öncelikle aranıza katıldığım için çok mutluyum aliexpressten Senfer XBA6in1 aldım.
    Memnun kalmama rağmen cks99dan sonra istediğim konforu alamadım malesef ses konusunda da en üst düzeyde sesler net gelse bile metal müziklerde enstrümanlar karışıyor ama ses seviyesi %80-90 larda ise gayet tatmin edici ses veriyor.Bass ağırlıklı bir kulaklık bass konusunda götürüyor ama tiz seslere alıştığım için beni biraz üzdü kulaklık çok sağlam 3-4 sene götürebilecek kapasitede fakat kablosu çok dandikti ekstra sipariş vererek daha sağlam bir kablo aldım.Kulaklıkla toplam 5 saat dinlemişimdir Burn-in olmadı daha, 2-3 gün sadece bırakacağım.Enstrüman ayırımı konusunda da hiç fena değil ekolayzer ayarlarına tepki verebiliyor.Tabi bu benim görüşüm malesef profesyonel değilim dinlediğim kadarıyla aktarmak istedim..

4 kişi bunu beğendi.
  6. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,740
    Hangi fiyat aralığında arıyorsunuz ve hangi kulaklık için? LZ nin bakır kablosunu kullanıyorum (2.5mm balanced) gayet iyi.

Collapse Signature Expand Signature
  7. mustafa653

mustafa653
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Zishan Z3 e ekran gelmiş, alıp deneyen z1, z2 den farklarını ortaya koyan birileri olsa keşke...

8. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    239
    Z3 tavsiye edilmiyordu ben baya bir araştırdım yazılım konusu çok iyi değilmiş. Zaten z2 ile z3 ün içindeki ses kartı aynı diye biliyorum yani ses olarak ikisi de ufak farklılıklarla aynı kalitede.

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. mustafa653

mustafa653
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Valla aliexprese bakıldığında ruslar bu alete saldırmış şimdiye kadar en çok satan zishan.

#809 mustafa653, 14 Mayıs 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 14 Mayıs 2018
  10. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    239
    O zaman ben yanlış biliyorum. Olabilir

11. mustafa653

mustafa653
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    https://tr.aliexpress.com/store/pro...39.html?spm=a2g10.12010610.0.0.3e1337057n5yLB
    Sadece bu satıcıda 1000 e yakın sipariş 500 e yakın gerçek yorumcu var. Bizden merak edip alan yok galiba. Evet Z2 ile aynı dac var ama OPAMP olarak aynımı bilmiyorum, zaten genelde bu aletleri alanlar opamp değiştirme imkanı sunduğundan tercih ediyor birazda...

12. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    239
    Zaten zishan alanlar genelde kendileri opampları değiştiriyorlar. Yapan anlatan vardı forumda.

13. DarthSidious

DarthSidious
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    ben aldim bir adet z3, evet yazilim konusunda cidden sikintili.
    ben 2 saatlik radyo programlari dinliyorum surekli. bu cihazda bu tip uzun soluklu dosyalari dinlemek mumkun degil. progress bar ve zaman kavrami sapitiyor. ileri sardirma var ama geri sardirma yok :) klasor caldirma goremedim yani recursive olayi olmayabilir. bir de sarki calarken dosya ismi donmuyor. uzun dosya isimlerinde cidden can sikici. gormek icin dosya sistemi gezintisini acip dosya uzerinde beklemek gerekiyor :).

cihazi sallayinca butonlardan ses geliyor. oyle olmasaydi iyi olurdu. aluminyum kasaya sahip ve cihaz isiniyor. cantada tshirt arasinda falan kalmissa 40-45° ye kadar isinmis oluyor. artik icinde bu kadar akim ceken ne varsa :)

cihazi kapatip acinca kaldiginiz sarkinin basindan calarak aciliyor. dosya atarsaniz veri tabanini guncelledigi icin dosya sisteminin en basindaki sarkidan otomatik olarak calarak basliyor. dac ozelligini denemedim. LO cikisinda KZ ZSR yi en yuksek ses olan 31. kademede suruyorum. ses siddeti olarak tatminkâr. yuksek sesli olarak dinleyenler icin yeterli gelmeyebilir. Hassasiyeti daha yuksek kulakliklar icin sikinti durum olmayacaktir. PO cikisi icin Beyerdynamic DT880 Pro 80 ohm u gayet iyi surdu. son seste cihazdan kaynakli distorsiyon oldugunu hatirliyorum tekrar denerim.

keske ses kalitesi hakkinda siz sayin ustadlar gibi kulagim egitimli olsaydi. ama yine de kit bilgimle birseyler yazmaliyim diye dusunuyorum. onceki kombinasyonum cowon d2+ ve kinera h3 oldugundan referans olacak bir durum yok. bu yuzden mevcut kombinasyon (kz zsr) ile kiyaslamasiz degerlendirme yapacagim.

bass : elektronik muzik dinledigim icin muzikte dusuk frekans esliginde break-down a girdinde derinlere inisi iyi. siddeti fena degil.

mid: biraz gerideler. vokallerde bu hissediliyor.

tiz: h3 ve ue triple-fi 10 kadar yukarilara cikamiyor. ama ciktigi kadariyla sunumu iyi.

detay olarak da ortalamanin uzerinde diyebilirim.

tabiki ses yorumunda kulaklik cihazin sinirini oldukca kisitliyor. farkli kulaklikla kesinlikle cok daha iyi performans gosterecektir. kulakligin cok iyi bir kulaklik olmadigini biliyorim. tekrar kinera h3 alacagim ve ses yorumumu guncelleyecegim.

sarji cowondan sonra cok az geldi bana :) surekli kullanimda ne kadar gidiyor bilemiyorum ama gunde 2 saatlik kullanimla 4 gun falan dinleti yaptirabilir gibi geliyor. bu konuda tecrubem olursa yine guncellerim.

alinir mi? bu fiyata alinir. menu gezintisine alismak biraz zaman istiyor o kadar :)

7 kişi bunu beğendi.
  14. mustafa653

mustafa653
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Muhtemelen buna yazılım güncellemesi gelecektir. Ekransız modellere bile geldiyse. Şarkının ilk saniyesini çalmama gibi durumlar var mı? Z1 de öyle bir problem var. Bir de Z1 deki gibi usbden bağlayınca ses kartı gibi tanıtılabiliyor mu bilgisayara? Bunda amfi özelliği yok sanırım. Keşke detaylı bir inceleseniz. İlk ve tek olacak.

15. DarthSidious

DarthSidious
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    evet sarkinin ilk saniyesini “yutma” gibi bir durum hissetmistim. yani sarki atlatinca ilk saniyede lineer olarak ses artip ayarlanilan seviyeye geliyor.

dac ozelligi mevcut fakat hic kullanmadim.

keske test yapabilecek kadar ekipmanim ve egitilmis kulagim olsaydi :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

16. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,949
    • yeni ak dap'ı çinliler çıkarmış,
      Moonlight Box M1
      Ahmet hocam biraz cihaz konuşalım:)

• About the Product

4 kişi bunu beğendi.
  17. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,815
    Oriolus DP150 şu casus fotodan görebildiğim kadarıyla değiştirilebilir dac ile geliyor. Amp değil, dac.
    Broşürden görebildiğim kadarıyla biri ess, diğeri pcm. Üçüncüyü tam seçemedim. Büyük ihtimal AK.

7417 eklentisini görüntüle

#817 Italoman, 26 Haziran 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Haziran 2018
    8 kişi bunu beğendi.
  18. endia

endia
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    277
    colorfly u8 çıkmış, 6999 yuan, 1000 dolares civarı,

bu yeni cihaz haberleri de başka bir gezegenden geliyor gibi olmaya başladı..

7422 eklentisini görüntüle

5 kişi bunu beğendi.
  19. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,942
    Yeni rakı logosuna ne kadar da çok benziyor.:evl

Collapse Signature Expand Signature
    8 kişi bunu beğendi.
  20. complete