Chi-fi :)

'Ekipman Genel' forumunda DrWhite tarafından 6 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    196
    Ben de yorumlardan yola çıkarak sipariş verdim. Mikrofonsuz olanı söyledim :) eğer anlatıldığı gibiyse elimdeki as10’u kızağa çekebilirim. Bir de merak ediyorum kz’nin B Pin kablosu uyar mı acaba buna? Uçları benziyor da emin olamadım

2. Cri de la Mort

Cri de la Mort
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    KZ B pin uyar mı bir fikrim yok hocam :) ama ses olarak yorumlar KZ' lerden iyi olduğu yönünde. Yurtdışı sitelerde de bu yönde incelemeler mevcut. Umarım memnun kalırsınız. Yorumlarınızı bekliyorum ;)

3. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    175
    Hocam işler değişti forumdan bi fiio btr1 buldum.Btr1+Soundmagic e80 kullanacak kardeşim galiba.
    Hidizs Sonata köşede dursun belki kullanır belki satarım.

4. Cyril

Cyril
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    482
    İkisi de 2-pin 0.75mm kablo kullanıyor diye hatırlıyorum, ama soketlerde ekstra girinti çıkıntı vs varsa o kısmından emin değilim.

Collapse Signature Expand Signature
  5. .~.

.~.
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    261
    Qt2 üsteeki atkadaşın yazdığı kulaklıklardan tek kullandığım kulaklık. Bu yüzden kıyaslama yapamayacağım ancak ben çok fazla etkilendiğimi söyleyemem.

BeatMaster bunu beğendi.
  6. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    196
    tabi..yeşillendireceğim mutlaka :)

mantık olarak uyması lazım 0.75 mm olduğu için, ekstra girinti çıkıntı da görünmüyor bakalım..gelsin de eğer standart kablo ile hoşumuza giderse sesi o zaman ekstra kablo da söyleyebilirim :)

Cri de la Mort bunu beğendi.
  7. Eseb19

Eseb19
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    İpod classicimi sattıktan sonra dap arıyorum chi fi yönelmelimiyim seçeneklerim neler 200 300 arası

8. Yabguz

Yabguz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,530
    Ekransız da yapabilirim derseniz, Zishan Z1 veya Z2; ekranlı olsun derseniz Zishan Z3 ya da FiiO M3 olabilir. Bütçeyi 400-450'ye çıkarabilirseniz Xduoo D3 gibi seçenekler mevcut.

ALP-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. Eseb19

Eseb19
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ekransız yapamam maalesef

10. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,949
    fortress34 bunu beğendi.
  11. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    196
    Allah belalarını versin ne diyeyim..suyu çıktı artık bu işin..ottan çöpten de vergi kesmeye başlayacaklar..daha yeni kulaklık söyledim bakalım ne olacak..sonucu yazacağım tekrar..

bunlar daha iyi günlerimiz..

12. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    321
  13. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    196
    para bitti vatandaşın cebine ellerini atmaya başladılar..bunlar gitmeden düzelmez bu durum..malesef..

onurdogan4, Yabguz ve bahirtaha bunu beğendi.
  14. asinan

asinan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Chi-Fi macerasının sonuna geldik anlaşılan. Ülke insanı olarak kafa dağıtıp, rahatlamak için kürekle para harcamamız gerekiyor artık. Teknoloji pahalı, spor salonları pahalı, psikolog vs pahalı, maç izleyeceksin pahalı, kitap bile pahalı.... Trafikte herkes bir duran olsa da kavga etsem peşinde. Nereye gidiyoruz?

15. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    196
    nereye gittiğimiz belli de gözler ama diller lal olmuş..

onurdogan4 ve fortress34 bunu beğendi.
  16. mfrkn

mfrkn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Selam herkese
    Aliexpress'ten sipariş ettiğim cca c10 geldi. Tabii henüz burn-in aşamasında olduğundan konuşmak için erkendir ama akustik , indie şarkılarda son derece güzel performans alırken, metalde hayal kırıklığına uğradım biraz. Bir tane daha iem alayım diyorum. Aşağı yukarı yine aynı fiyat aralığında 170 liraya kadar ne önerirsiniz?

Bqecyz kc2 begenilmis metal türünde ama onun da fiyatı aşıyor beni.

17. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    196
    metal türünde ne memnun etmedi sizi? biraz daha detay verir misiniz, benim de c10 yolda da.bilgimiz olsun :)

18. mfrkn

mfrkn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Hocam metalde enstrüman ayrımı çok iyi gelmedi bana. Dinlerken yoruyor. Ses seviyesi yükseldikçe özellikle.

Tabii daha dün kullanmaya başladım. Zamanla, burn in'den sonra yerine oturur diye umuyorum. Bunun dışında çok memnun kaldım yalnız

19. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    196
    aynı olay kz'nin çoğu modelinde de mevcut.sadece zsn'de biraz daha minimize edilmiş ama gene de yoruyor bir süre sonra dediğiniz gibi.

belirttiğiniz meblaya da çoğunlukla muadil kulaklıklar mevcut, kz zsn düşünebilirsiniz yorumları epey olumlu idi.

20. caens

caens
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Uzun zamandır Monk+ kulaklığı kullanıyorum LG v30+ ile beraber. Fiyat performans anlamında mükemmel. Evde bunu, dışarda ibasso it01'i kullanıyorum. Monk açık tipte bir kulaklık olduğu için izolasyon yok. Bir de yüksek seslerde bozulma yaşanıyor.

Çok daha farklı bir deneyimden bahsedeyim. FPS türünde oyunlar oynayan bir PC oyuncusuyum. Bu oyunlarda üç yıldır Philips SHP 9500 kullanıyorum. Belki bileniniz vardır SHP 9500 geniş ses sahnesinden dolayı FPS oyunları için alınabilecek en güzel kulaklıklardan birisidir.

Her şey güzel fakat konfor anlamında kulaküstü kulaklık kullanmaktan bıktım. Bazen 5-6 saat bilgisayar başında oluyorum. SHP 9500 ne kadar rahat olsa da bir süre sonra dayanılmaz oluyor. Monk'u oyunlarda denedim ve çok şaşırtıcı bir sonuç aldım. Bu küçücük kulaklık SHP 9500'e ses konumu verme anlamında kafa tutuyor. Şu an ses konumu alma konusunda çok küçük bir kayıp yaşayarak oyunlara Monk+ ile devam ediyorum.

Hatta oyunlar için şöyle bir puanlama yapayım;

Philips SHP 9500: 10/9
    Monk+: 10/7,5