Chi-fi :)

'Ekipman Genel' forumunda DrWhite tarafından 6 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. mfrkn

mfrkn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    Evet, zsn hakkındaki olumlu yorumları gördüm. Yakında zsn pro çıkıyormuş. Onun ilk incelemelerini bekleyeyim diyorum, bakalım .

2. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    Metalde iyi bir netlik ve kalite istiyorsanız ikinci el bir ibasso it01 alın bakın keyfinize. Metale çok uyuyor cidden .200 lira altında istediğinizi bulamayacaksınız adamlar illa bir şeyi eksik yapıyor .Biraz bütçe arttırmanız gerecek ama beklediğinize değer kesinlikle .

mfrkn bunu beğendi.
  3. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    312
    zsn zsn pro zsn deluxe edition vs isimlerdeki ilizyona takılmayın hocam..bir noktadan sonra hepsi aynı performansı veriyor fazlasını sunmuyor..ben de çok vakit harcadım bu chi-fi olayında ve noktaladım. cca c10 son chi-fi kulaklığım olacak.

mfrkn bunu beğendi.
  4. mfrkn

mfrkn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    ibasso bütçeyi ikinci elde bile aşıyor benim icin hocam.
    Şimdilik 240-250 lira bandına çıkardım bütçeyi. Cca c10'u sevdim ama özellikle metal türünde yormayan , enstrümanların karışıp çorba olmadigi bir kulaklık arıyorum.

Bqeyz kc2- kz as10- phb em023- revonext qt2 arasinda gidip geliyorum şimdilik.

5. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    Tin Audio T2 derim, çok net bir şekilde.

mfrkn bunu beğendi.
  6. axcea11

axcea11
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    55
    Ya kc2 yada t2 iyi bir secim olur. Yalnız t2 tizleri bazı parçalarda çok parlıyordu, ziller kulağımı acitiyordu.. foam uçlarla bu problem olmuyormuş diyorlar. Ancak genel hatlarıyla kc2 daha iyi bir kulaklık diye düşünüyorum.

mfrkn bunu beğendi.
  7. mfrkn

mfrkn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    Teşekkürler. Peki sizce amfi ihtiyacı hisseder mi kc2? Akıllı telefonda (xiaomi mi note 3) ve iPad pro'da kullanacağım. c10 32 ohm mesela, onu besleyebildi telefon.

8. axcea11

axcea11
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    55
    Ben KC2'yi Sansa clip+ ve ipod 5.5g de kullanıyorum. Spotify için Samsung A3 ile kullanıyorum, amfi ihtiyacı duymadım şuana kadar. Kolay beslenebilen bir kulaklık ama telefonda kullandığım zaman iPod'daki tadı alamıyorum. Ancak genel ses seviyesi olarak beni her cihazda tatmin ediyor sadece biraz ses karakteri değişiyor cihazdan cihaza.

mfrkn bunu beğendi.
  9. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    Çok fazla kullandığım bir iem değildi ancak metale Revonext qt2 çok iyi gider gibime geliyor. Heralde aynı bütçede yine bir iem alacak olsam yine qt2 alırım.

mfrkn bunu beğendi.
  10. odessa

odessa
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Bahir üstadın tavsiyesi ile Bqeyz kc2 ile tanıştım.tesekkur ederim.hakikatten resimlerinde belli olmadığı bir kaliteye sahip, seste gayet tatminkar.telefon Xiaomi mi mix2 kullaniyorum.bence yeterli değil.lg hifi plusla çok iyi oluyor ancak şarj cabuk bitiyor.

bahirtaha ve axcea11 bunu beğendi.
  11. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    @barocka siz bu fiyat aralığında qt2 dahil pek çok iem dinlediniz. Açıkcası yeni çıkan chi-fi iemlerden olabildiğince uzak biri olarak benzeri aralıkta qt2 den daha iyi metal performansı sunabilecek bir iem olabileceğini düşünmüyorum. Siz bu konuda ne düşübürsünüz?

Bence qt2 alt frekanslara kaçan gitar tonlarında tıpkı it01de yaşadığım duyguyu yaşatabiliyordu. Bunun yanı sıra basslardaki yumuşaklık ve genişçe sahnesi sayesinde enstrüman ayrımıda çok iyiydi. Bu iemin tek eksisi(kablosunu saymazsak) çok fazla ekipman seçmesiydi. Şimdiye kadar dinlediğim belki en hassas iem. Özellikle günümüzde v shape çalan telefonlarla son derece uyumsuz. Eğer kulaklığın analitik sesini bozmadan sibilanssız dinlemek istiyorsanüz flat bir kaynak şart. Ki fiio btr serisi bunun için biçilmiş kaftan.

12. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
    Metal çok dinlemediğim için cevaplamadım ama size katılıyorum, Qt2 over all başarılı bir kulaklık qt2s de kablo da düzeltilmiş, bu fiyat aralığında ben QT2 s denerdim…

13. mfrkn

mfrkn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    Hocam akıllı telefon ile kolayca sürülebilir mi? Amfiye ihtiyaç duymuyorsa almayı düşünüyorum. Bir de ses izolasyonu noktasında merak ediyorum durumunu. İzolasyon ile ilgili ne söylersiniz acaba ?

14. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
    Akıllı telefon derken ZTE Akson 7 ile rahatça sürmüştüm ama axon 7 80 ohm' luk DT 770 in bile üstesinden gelebilen bir telefon doğru referans olmaz bu nedenle…
    İzolasyon meselesi de, monitörlerin dış kısmında açık alanlar vardı ama çok üzmeyecek kadar başarılıydı diye hatırlıyorum.

15. mfrkn

mfrkn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    Teşekkürler

barocka bunu beğendi.
  16. Robius

Robius
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    133
    AliExpress'te mobilden sepete girince 25 dolara 5 dolar sepet kuponu veriyor 2 tane.

17. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    Bu aliexpress kuponlarının şimdiye kadar hiç hayrını görmedim. Yok şurda kullanabilrsin şurda kullanamazsın. Yok şu tarihte kullanabilirsin. Yok sadece belli tutarda kullnabilirsin vs vs kısaca hiçbir işe yaramıyorlar.

caens ve mc_technosoft bunu beğendi.
  18. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
    Sanki bu sefer işe yarıyor gibi :)

19. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    Yarıyorsa spinfit alırız deneyelim bakalım ancak eminim ki yine bana durduk yere alış veriş yaptıracak:)

mc_technosoft bunu beğendi.
  20. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    312
    Tamamladığın siparişlerden sonra belirli bir süreliğine veriyor kuponu, alt limit var mı dikkat etmedim ama