Chi-fi :)

'Ekipman Genel' forumunda DrWhite tarafından 6 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    235
    Bass seviyesi sizi tatmin eder mi bilmem ama kz zs10 pro önerebilirim. Amfi desteği ile de tatmin edici oluyor baya. Mikrofon desteği de mevcut.

BeatMaster bunu beğendi.
  2. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    186
    Amfi almayı düşünmüyorum ne yazık ki, cepte telefon anahtar ve kartlık dışında bişey taşıyamıyorum :)
    İnceleyeceğim birde revonext qt2 var galiba. Audiobudget bloğunu da inceliyorum orda yüksek puan alanları da inceliyorum.

barocka bunu beğendi.
  3. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    235
    onu denemediğim için birşey diyemiyorum hocam ama alıyorsan da şu aralar yurtdışına bulaşma derim. yeni vergi muhabbetinden dolayı epey geç gelmeye başladı ve kulaklık olduğu için ekstra %20 ötv de kesiyorlar %20 kdv'nin yanında

4. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    376
    Qt2 fiyatına göre gayet başarılı bir kulaklık, basları da iyiydi, ama sadece bassa kriter MEMT X5' e de bakabilirsiniz, bana basları sevdiren kulaklık olmuştur X5…

mc_technosoft ve BeatMaster bunu beğendi.
  5. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    186
    Önceden müzik, stüdyo geçmişim olduğu için diğer sesler ve sahnede önemli hocam, yoksa tekno kafa açıp cıstak cıstak dinleyeyimci değilim :)
    Genelde down tempo, hip hop falan dinliyorum o yüzden alt frekansları filtrelenmiş kulaklık istemiyorum. Taşıması kolay olsa en güzeli overhead ama zulüm geliyor.

6. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    376
    Memt x5 olmaz.o zaman:) Senfer DT6 var bir de bu seviyelerde elimde tuttuğum tek kulaklık, basları da yabana atılır cinsten değil ama totalde dengeli çalar…

7. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    186
    CCA C10 alarak bir çinliye daha şans verdim, sonuç olarak monitör maksatlı değil multimedya amaçlı kullanacağım için umarım yüzümü kara çıkarmaz.

barocka ve AeroKnight bunu beğendi.
  8. Barış Kaan Bilir

Barış Kaan Bilir
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Son 2 aydır CCA 16 kullanıyorum. Gerçekten çok memnunum. Kullandığım kulaklıklar arasında(CCA 10, LZ A4,1000XM2,Senn cx300,senfer dt2, vs..) en memnun kaldığım. Şiddetle tavsiye ederim.

BeatMaster ve Totem bunu beğendi.
  9. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    100
    Hocam CCA 10 eğlenceli çalıyordu. Kz as10 biraz mide yoğunlaşmıştı . CCA 16'da durum ne özellikle merak ettigim basslar ? Midler geride mi ?
    Tek balance kzas10'da bass kötü geliyordu. Bunda nasıl ?

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. Barış Kaan Bilir

Barış Kaan Bilir
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Aslında forumdaki kulaklık incelemesi yapan diğer arkadaşlar kadar teknik bir yaklaşımda bulunamayabilirim.Genelde rock ve hardrock dinliyorum. Midler çok önde değil ufak "v" tipi bir karakteri var kulaklığın.Tizler çok net. Yoğun bass seven birisi değilim. Biraz daha tok mid bass seviyorum bu konuda başarılı. Kulaklığın basslarını çok beğeniyorum ama inanılmaz yoğun titreten bir yapısı yok.Herşeyden öte sanırım çoklu sürücüden kaynaklı çok iyi bir enstruman seperasyonu var sahne yakın ve geniş. EQ tepkisini de çok beğeniyorum.

Totem bunu beğendi.
  11. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    100
    Teşekkür ederim. Basshead değiliz elbette, basslarin uzaması derinleşmesi önemli. Teşekkür ederim bilgi için. Acaba kzas 16 ile nasıl farklar ihtiva ediyor.

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,936

Collapse Signature Expand Signature
  13. Barış Kaan Bilir

Barış Kaan Bilir
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    CCA C16'dan önce DM6 kullanıyordum. Yeşil DM6mı kaybettim(Bulan varsa haber versin:)). DM6da 2D4B sürücü vardı ama C16 çok daha üstün bir kulaklık. AS16 ile karşılaştırma yazıları var. Sanırım çok benzer kulaklıklar. Ama dış görünüş olarak AS16 daha şık ve kaliteli duruyor:)

14. alpk

alpk
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    CCA 16 ile CCA 10 arasında konfor açısından bir fark hissettiniz mi hocam? Driver sayısı fazla olduğu için biraz daha büyük olduğunu düşünüyorum. Sorma nedenim de kulaklarımın asimetrik oluşu. :)

CCA 10 u 2 haftadır kullanıyorum ve sol kulakla ilgili hiçbir sorunum yokken sağ kulağımdan bir süre sonra çıkıyor kendi kendine ve yaklaşık yarım saat içerisinde acıtmaya başlıyor. Siz karşılaşmış mıydınız?

15. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    235
    bende de benzer durum var hocam. sol taraf sağ tarafa göre daha asi :) çözümü köpük uç kullanarak buldum. düz silikon uç ile rahat edemiyorum ben de malesef

alpk bunu beğendi.
  16. alpk

alpk
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    :)
    Şu comply foamlardan değil mi hocam? Onlar da 1 ay gidiyor 3 ayda bir yeni paket almak gerekiyor sarf malzeme gibi. :( Audio Technica IM-50 nin silikonları çok sertti kullanıyordum köpükleri baktım kulaklık parası kadar da ona verdim kaldırdım dolaba :)

17. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    235
    ben kz'nin köpük uçlarından kullanıyorum comply'den çok daha sağlam. daha hiç değiştirmedim uzun ömürlü baya :) çok küçük soyulmalar var ama kullanıma engel olmuyor.

18. alpk

alpk
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Bunu bilmiyordum hemen bakıyorum. Valla çok sevindim böyle bir çözüm olmasına. Teşekkür ederim :)

19. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    235
  20. odessa

odessa
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    aliexpress işi bitti.iki ay oldu sipariş verdiğim ses yok.misal baz almak için 100 tl ye ne vergi alırlar bilgisi olan var mı?son kargocu açma parası dahil 50 tl dedi.inanamadım...