Chi-fi :)

'Ekipman Genel' forumunda DrWhite tarafından 6 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. yavuzandac

yavuzandac
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Kendi sitesinden almıştım düşük beyan ettiler herhangi bir ücret ödemedim gümrüğe

Collapse Signature Expand Signature
  2. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,954
    şimdi uçana kaçana vergi alıyorlar,geçen 1.-tl lik ürüne 11.-tl istediler,sizin ürün bu gümrük kanunundan önce mi geldi?hangi kargo ile gönderdiler,tşk.

3. yhymix

yhymix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    postacı gelince alıyor vergiyi paketi verirken küçük paketlerin vergisi bu şekilde alınıyormuş

4. yavuzandac

yavuzandac
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Eksik bilgi verdiğim için kusura bakmayın, an itibari ile yurt dışında yaşadığımdan herhangi bir ücret alınmıyor 45€ altına burada

5. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    253
    türkiye'de işler çok değişti.. artık her paket vergilendiriliyor,fiyatından bağımsız olarak

6. yavuzandac

yavuzandac
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Evet duydum ya çok keyifsiz bir durum istikrar da yok galiba. Bir ürünle diğeri arasında oran yok

7. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    253
    malesef. pahalı ürüne düşük, ucuz ürüne yüksek vergi gelebiliyor. tamamen caydırma politikası

8. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    186
    9temmuzda verdim siparisimi, kargo hareketi 11inde basladi, 12sinde yurtdisi sevki olmustu.

9. odessa

odessa
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    4 haziran kargo hala haber yok.çinlilerde uyanmış işi uyuşmazlık süresini uzattılar.öyle ya çince mi biliyoruz bu kadar mektup ne.allah sabır versin zor işimiz zor....

10. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    253
    Anladım hocam Temmuz alışverişlerinde problem olmuyor Mayıs Haziran gönderileri buhar oldu sanki.

11. alpk

alpk
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Yok hocam ben 29 Haziran'da Tin T3 siparişi vermiştim 5 Temmuz'da yola çıktı hala haber yok. Bu kadar sürmemesi gerekiyordu diye düşünüyorum. Bekletiyorlar herhalde şu an.

12. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    253
    Büyük ihtimal öyle hocam Mayıs Haziran Temmuz başı siparişleri bu şekilde hep

13. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,825
    LMUE’den 10 Temmuz’da sipariş verdim, 13’ünde postaya verdiler. 26’sına kadar hareket yok.

LMUE’ye yazdım, pardon yanlış numara vermişiz, doğrusu şu dediler. Meğer 22’sinde Singapur’dan Almanya’ya varmış, 24’ünde de oradan yola çıkmış. Ama hala oradan gelecek. Az önce Ukim’deydim. Gelmemiş. İlk defa başıma geliyor. Bayram arifesi izne çıkamadım bunun yüzünden.

14. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    253
    UKIM’de durum nasıl hocam madem gittiniz küçük bir brief yazıverin yoğunlukla ilgili :)

15. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    457
    Gorunen o ki artik internet uzerinden yurtdisi alisverisleri yapilmasin diye isteyerek ya da istemeyerek de olsa bir bezdirme ortami olusturulmus yuce devletimizce. Neoliberalizmin yilmaz bekcisi partinin dustugu hale bak. Butun dunya uluslararasi ticareti kolaylastirmak icin ugrasirken bu ekonomiyi giderek kapali hale getirme gayreti akl-i selime uymuyor malesef.

Cinden 15-20 dolarlik urun siparis ederken bile bu kadar eziyet ceken kullanici ToTL urun almak isterse bu sisteme nasil guvenecek, o riski nasil alacak? Artik “tamam vergisini odeyecegim, yeter ki gelsin” diyecek insanlar bile cekinir alisveris yapmaya.

Pahali urunu bizzat yurtdisina gidip almak ya da giden tanidiga aldirmak disinda makul secenek birakmadilar malesef. Ucuz urunlerde de teslimat isleri milli piyango idaresi kontrolune birakilsin madem :)

DrWhite bunu beğendi.
  16. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,825
    Yan taraftaki hangar PTT'nin sarı paketleriyle dolu. Girişteki memur takip kodu sorgulaması yaptı, gelmemiş dedi. Gelmiş olabilir mi diye sorunca gelmiş veya havalimanında da olabilir dedi.

17. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    253
    tamamen belirsiz yani. bir arkadaşın 60. günde geldi paketi bugün kayıt alınmış. ben de 51. güne girdim. herhalde 10 güne kadar benimki de kayıtlara girer :)

18. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    186
    Normalde elektronik sigara bile geçerken bu kadar zorlanmıyordu. Normalde ukim -> avpim aynı gün, 1 gün sonrada Eskişehire gelirdi. Şimdi sadece kayıt edip kenara atıyorlar sanırım. Dün sabah 6da giriş var başka hareket yok, 2-3 ay önce falan olsa bugün teslim olurdu bana.

19. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    253
    Kayıt olsa sisteme düşer hiçbir şekilde işleme almıyorlar çuvallarda bekliyor.

20. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    382
    5 Temmuz da gönderilen kulaklık 29 Temmuz' da adresteydi ama üzerinde 1 dolar yazılan, gerçekte 15 dolarlık ürüne 40 TL vergi ödedim…