Chord'dan Yeni Dac/Amp: Mojo

'Haberler' forumunda MikePortnoy tarafından 14 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. Mescalin_35

Mescalin_35
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    output fix 3v mevzusunu yapabilien varmı mojoda iki tuşa aynı anda basınca sadece ışıkları daha aydınlık yanıyor başka birşey olmuyor benmi beceremedim diyorum bir arkadaşımda daha var ama ondada aynı şekilde

not: mojoyu sistem dac olarak kullanıyorum.

#421 Mescalin_35, 9 Haziran 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 9 Haziran 2016
  2. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,445
    Yanlış hatırlamıyorsam Mojo kapalıyken iki ses düğmesine aynı anda basıyorsunuz, yada üçüne... Sonra cihaz fix modda açılıyordu kendiliğinden. Kitapçığında yazıyordu.

2 kişi bunu beğendi.
  3. Mescalin_35

Mescalin_35
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    hemen deniyorum.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 9 Haziran 2016, İlk mesaj zamanı 9 Haziran 2016 ---
    eksik olma oktay hocam dediğin gibi oluyor gerçekten.

4. Mescalin_35

Mescalin_35
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    mojoyu sistem dacı olarak kullanan varmı usb kablo tercihi olarak ne kullanıyorsunuz açıkcası bu tarz konularda önemli deneyimlerini paylaşırsak mojoyu daha faal bir kullanıma yardımcı olabileceğimizi düşünüyorum.bir diğer husus optik ve coax inputda mojo ofsayt bir ürün bunu kimse belirtmemiş hiç bir yerdede okumadım açıkcası bu tarz bir inceleme ama mojo optic vede coax inputdan 50 dolarlaık dac kadar çalabiliyor ancak bu handicabı var benim satışa koyma nedenimde bu oldu gerçekten ama usbden müzikal ve sıcak yeterli çözünürlükde ve doğallıkda ayrıca dinakmikde sahne olarak da yeterli ama çok genişmi değil ama buna takılmıyorsunuz o müzikal ve doğal duyumda enstrumental müzik konusunda bu açıdan çok başarılı ancak metal müziklerde bir miktar geride kaldığını söylemek yanlış olmaz heralde onun dışında her müzik(pop rnb elecktronick rock ) türünde çok başarılı bir cihaz

2 kişi bunu beğendi.
  5. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    805
    Optik ve coax'da ofsayt olduğunu bilmiyordum, teşekkürler bu bilgi için.. :eek:k

Usb kablo olarak Wireworld Starlight'ı ( usb 2.0 olan ve 7 kodlu olmayanını) çok beğenerek kullandım..
    Mojo'yla uyumu nasıl olur bilmiyorum ama gerek fiyat gerekse başarım yönünden harika bence..
    Alt frekanslar güçleniyor, arka plan gürültüsü azalıyor, aklımda kalan getirileri bunlar..
    Hasan konuyu görürse ekleme yapacaktır..

Collapse Signature Expand Signature
  6. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,121
    Aa, olur mu hiç öyle. Coax da usb de dijital değil mi? Hiç öyle kablodan kaynaklanan fark olmaz bir kere. 0 ve 1 değil mi taşıdıkları bunların, bırakın saçmalamayı

diyen bir çok bilmiş gelir mi acaba diye merak ediyorum diyeyim de karıştırayım ortalığı biraz... ben hugo için kendime bu iş için micro usb-micro usb kablo yaptım... standart içinden çıkan kabloları sevmemiştim. DIY kabloyla baslar düzeliyor, jitter inanılmaz azaldı, ayrıca çözünürlük de arttı. Ama dijital canım bu, fark olmaz... :)

Fırsatını bulunca DIY köşesinde anlatırım nasıl yapıldığını, ama internette de tutorial bulabilirsiniz...

Sent from my fridge using Tapatalk

4 kişi bunu beğendi.
  7. Mescalin_35

Mescalin_35
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    beyler mojoyu optikden test edeniniz oldumu bilmiyorum rob watts mojoyu optikden dinlemeyi tavsiye ediyor bende dün şans eseri optikden bir bakayım nasıl çalıyor geldiğinde çok kötüydü dedim mojo korkunç birşeye dönüştü böyle birşey yok aletin yanması gerekiyormuş bu kadarda yanan bir alet görmedim çağ atladı resmen ve rob watts jitter probleminide çözdüm basit bir kabloyla dinleyebilirsiniz diyor satmak isteyen şuan mojosu olan herkese sesleniyorum optikden dinleyin bir cihazı 3 boyutlu sahne organik natüral bir sound çok iyi çözünürlük ne isterseniz var bu cihazda şapkadan tavşan çıkardı cihaz aklım almıyor .

#427 Mescalin_35, 11 Haziran 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Haziran 2016
    3 kişi bunu beğendi.
  8. Rifat SERBEST

Rifat SERBEST
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    73
    testleri neye gore yapiyorsunuz gercekten cok merak ediyorum bence cokta abartilacak bir urun degil ust sinif kafa ustu ve iem denedim alt frekanslari berbat sonra sistemde kaynak olarak deneme fikri aklima geldi baslar rezalet otesi oldu iyi oldugu iki konu var mid ve tiz ler gerisi hikaye bir cihaz malzeme kalitesi sik goruntusu ve acaip mobil olmasi harici tavsiye edecegim bir urun degil zaten herkez dinleyip geri satiyor sonra yabanci sitlerden incelemeleri okuyup bazen geri satin alip ikinci bir kez test etme ihtiyaci duyuyor

9. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    Fikirdir kendi sesi herkes sevmeyebilir ama portable tarihinin sony walkmanden sonra en cok satan aleti oldu herhalde, macar basınından yeni zelandaya kadar ovguler duzuldu, yılın urunu oldu bir cok yayında vb vs hadi bunların hepsini gectim, basları rezalet degil, sıkı ve net basları var, lcd2 ile cok guzel oldu, hd800 ile fazla steril belki, satanlar cok cunku alan cok, buraya iyi fiyatla - dunyada en ucuz - olarak girdi bir cogu, begenmemeyi anlarım, sıcak daha muzikal ses arayan/alışan biri icin degi ama ben cok memnunum ve aldıgı ovguleri hak ettigini dusunuyorum, baska markaya bakmayan naim forumda bile mojo/hugoyu naim dac ile karsılastırıyorlarsa, ndx streamerları hugo ile calan buyuk bir grup varsa tum dunya yanılıyor demek biraz iddalı olur, haaaaa belki o kadar ovgu sonrası beklenti cok farklı olabilir 600dolarlık amp/dac sonuc olarak, high end kablo yok o fiyata, karşılastırmalar buna gorede yapılıyor belki, haaaa 60 dolara fiiom dunyanın en iyi amp/dacı diyende cıkar, saygı duymak gerek, fiyat her zaman en iyisi degil cok pahalı ve rezalet urun cok, fiyatları sisiren kalite degil baska cok sey var ama mojo bunlardan biri bence degil, gurultusuz detaylı ve guzel calan bir amp/ dac, baslar dahil, ben benimkini satmadım, ilk cıktıgı hafta aldım

Sent from my iPhone using Tapatalk

6 kişi bunu beğendi.
  10. Aleksey

Aleksey
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    24
    Bu ara satılık bölümünde sıkça görüyoruz bu aleti, sebebi nedir acaba sizce?

Edit: Bir üstteki mesajı görmemiştim.

11. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    Velvette en sık gorulen urunlerden, alan cok olunca satan cok, memlekette giren sayı fazla, benim nacizane gorusum

2 kişi bunu beğendi.
  12. Rifat SERBEST

Rifat SERBEST
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    73
    sebebi gayet acik ve net dunyaca bir suru incelemede ovmeler reklamlar sonra herkez urune hucum etti hatta ilk donemlerde hugo dan daha iyi oldugu bile soylenmekteydi sonra urunu test ve facia bende de var ve satiyorum almak isteyen varsa en dip rakama verecegim 1350 tl

2 kişi bunu beğendi.
  13. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    Param olsa bi tane daha alıcam:) custom cable co iyi fiyat, 1490tl gumruk takılma sansı cok dusuk, sigara paketi gibi nede olsa, kesekagıdı tadında bir paletle gonderiyorlar

14. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,784
    İstanbul'da mojo sahibi arkadaşlar varsa dx80'in coax çıkışından Mojo'yu test etmek isterim. Performansını çok merak ediyorum.

15. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,999
    Mojo "facia" vs. gibi ithamları hakeden bir ürün değil, kullandığınız kulaklıkla uyumsuz olmuş olmasın?

16. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,445
    Bence yanmamış o cihaz..

Optikten denedim ben de, gerçekten LCD TV optik çıkışı Marantz streamer ile sisteme bağlamamış olsam, inanın daha başarılı. Neden satışa koydum çünkü sistemi devreye aldım eskisi kadar kulaklık kullanmıyorum ve evde 3 DAC oldu ondan... Mojo optikten DAC olarak gerçekten fiyatına göre efsane bir ses veriyor, ama gerçek performansı görmeniz için yanması gerek. Kulaklık amplisi olarak da çok sevdiğim Chord sesi var.

17. Rifat SERBEST

Rifat SERBEST
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    73
    hadi kulaklik ile uyumlu olmadigini dusunelim hakli oldugunu farz edelim 105 watt pure class a amfi ve 35000 sterlin lik bir hoparlorle test ettim ne kadar ciddi oldugumun farkindayim alt frekanslar rezalet daha otesi yok

18. leylines

leylines
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    806
    @Rifat SERBEST
    Peki dinlediğiniz hangi portatif dac/amp ürünün basları çok iyi? Kıyas yapma şansı bulursam yapmak isterim.

2 kişi bunu beğendi.
  19. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,999
    Telefon ile mobil kullanım için dizayn edilmiş cihazı 35,000 sterlinlik stereo hoperlorle test etmişsiniz ve alt frekanslarını rezalet bulmuşsunuz. Doğru mu anladım?

4 kişi bunu beğendi.
  20. Rifat SERBEST

Rifat SERBEST
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    73
    hoparlor ile alt frekanslarin ne kadar dengesiz ve sorunlu oldugunu farkedilebiliyor yazilim olarak hantal sarkilar arasi geciste sorunu olan dx100 bile sistem performansi daha guzel kulaklik olarak s-em9 -se846- stax testlerim oldu netice ve sonuc ayni fakat sistemdeki kadar belirgin degil shure se846 haric alt frekans tepkileri direk alt ust oluyor