Custom Art Music One Incelemesi

'Custom Art' forumunda Ozan tarafından 22 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    642
    Haklısınız, benim de aslında düşündüğüm aynı fiyat seviyelerinde ciem/iem olarak karşılaştırmaydı, yani tam sizin dediğiniz gibi hm8 ile se846'yı düşünmüştüm. Ses meselesinde ucuza mucizevi ürünler olmadığını anladım :)

Collapse Signature Expand Signature
  2. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,251
    Ucuza mucizevi ürünler var bence :)) Ör; Panasonic hje120, pfe1x2, Hifiman re zero/262/272 gibi.

4 kişi bunu beğendi.
  3. Ozan

Ozan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    696
    Music One fiyat/performans oraninda mucizevi degilse baska nedir mucizevi bilmiyorum. Bu fiyata custom bulmak ayri bir konu, o custom'in bu kadar iyi ses vermesi ayri bir konu :)

Umut hakli bu arada, universal vs custom'dan ziyade en onemli sey, yapim ve tuning sureci. Kac tane surucu kullanilmistan o suruculer nasil kullanilmis orasi onemli.

Shure SE846'ya gelirsek. 1k dolares iem ve tiz uzantisi 10khz'de bitiyor.. 'nuff said ::)

4. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,439
    Sürücülerin kullanılmışlığı evet çok önemli eski UE superfi3 de kullanıyor FAD ın 1k dolara satılan tek sürcülü kulaklığı da aynı driverı kullanıyor. Buradaki tuning ve tasarım olayı önemli.

Tiz uzantısının 10k da bitmesi pek sıkıntılı bir şey değil, 10k nın üstünü profesyonel bir ekipmanda kapatıp deneyebilirsin. Ayrıca benim dinleyip hatırladığım 846 nın tizler gayet canlıydı. 10k nın üstünde bir tiz uzantısının bir önemi yok, kaldı ki kulaklık ölçümü yaptıkları coupler 6-7k nın üzerini tutarlı ölçmüyor bile, yani eldeki 7k üzeri veriler tutarlı değil bilginiz olsun.

2 kişi bunu beğendi.
  5. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    642
    İşte bir kişinin birikimi/emeği koca şirketleri nasıl geçebiliyor diyorum :) high-end denen ülke kralın yeni giysileri gibi yani?

Bir de Polonyalıları ayrı severim güvenirim, ciem alırsam custom art'tan olur.

@UmutecH , Üstadım deneyeceğim bunları, hele panasonic'i mutlaka.

6. Ozan

Ozan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    696
    Tahsin o zaman millet niye yirtiniyor tiz uzantisi sahane olsun en az 15khzi bulsun falan diye? Ben cok tiz manyagi olmayan biri olsam da, yine de 10khz'de bittigini gorunce zamaninda SE846 almaktan vazgecmistim.

7. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,251
    Ozan dinledin mi 846'yı ? Ben shure mühendisi olsaydım yazdıklarından sonra sinir krizi geçirirdim :)) Ciddi bir arge var o alette.

8. Ozan

Ozan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    696
    Cok dinlemek istedim bir sekilde hep elimden kacti. Genel ses karakteri sevdigim bir ture uysa da, denemek kismet olmadi. Ama zamaninda yalan soylemeyim bir ara SE846 mi aliyim yoksa custum dunyasina mi geciyim diye dusunurken o FR sonuclari geldi ve 10khz'de biten tizleri gorunce SE5way siparis etmistim.

Bass teknolojisinde gercekten ufak capta devrim yarattigini biliyorum ama yine de tizlerin o derecede bitmesi uzucu.

9. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,251
    O zaman naçizane tavsiyem bir yerlerden bul dinle, eminim çok farklı konuşacaksın. Özellikle de parlak filtre ile dinlemeni öneririm.

10. Ozan

Ozan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    696
    10khz'yer kadar olan tizleri begenirim sanirim :D Saka bir yana, aletin aslinda incelemelerini falan okuduktan sonra bayagi sevebilecegim bir sey oldugunu anladim ama dedim ya 1k $ verip de oyle bir tiz uzantisi almak garip gelmisti. Iyi ki gelmis custom iem dunyasiyla tanistim sayesinde yoksa hala SE846 kullaniyor olurdum.

Valla Turkiye'de varmis da iste gec gelmisim buraya kacirmisim aleti, bir denk gelse dinlicem cok merak ediyorum cidden. Bu saatten sonra para da yok siparis ediyim dinleyim sonra ufak bir zararla birine satayim diyemem.

11. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,251
    Kağıt üzerine bakarak iş yapılmayacağını sende bilirsin. Görüdüğün şeyin doğruluğu da tam bir muamma ama dinlediğin de yanılma payın yok gibi birşey.

4 kişi bunu beğendi.
  12. Ozan

Ozan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    696
    O konuda kesinlikle katiliyorum abi ama iste zamaninda birinden birini secicektim, ben de custom yoluna gittim. Simdi de valla deneme sansim yok, gerci deneyip ne yapacam, alacak gucum yok su anda. Sonra bakarsin durumlar degisir, denerim, sonra Shure'a bir ozur emaili gonderirim, abi ayip etmisim arkanizdan kotu konusmusum diye :)

3 kişi bunu beğendi.
  13. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,123
    846 iyi bir kulaklık ama H8P kıyası soruyorsanız, midler haricinde sormayın derim . :)

846'nın en büyük sıkıntısı midbası bence. Yoğunlaşmaya çok müsait.

Edit: @MTRMSK Peter'dan cevap geldi, Music one hemen her kulağa olur diyor. Olmama yüzdesi çok düşükmüş. Pro330 da olur dedi, uzun ve dar çaplı bir canal kullanılıyormuş.

#53 MikePortnoy, 23 Ekim 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 23 Ekim 2014
  14. Tuncay_D

Tuncay_D
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    459
    Elinize, kulağınıza sağlık, güzel va faydalı bir inceleme olmuş, benim gibi bu kulaklık işinde acemi ve kulaklık dünyasından bi haber kişilerin, ciem lere karşı olan önyargılarnı kıran bir inceleme.

2 kişi bunu beğendi.
  15. Ozan

Ozan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    696
    @Tuncay_D Guzel sozlerin icin cok tesekkur ederim. Elimden geleni yaptim iste, yardimci olabildiysem ne mutlu.

2 kişi bunu beğendi.
  16. MTRMSK

MTRMSK
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    657
    Abi kusura bakma bunu görmemişim. Ben de sen unuttun heralde diye adresini bulup sordum sonradan. Bana pro330 la ilgili bişey söylemedi ama. Teşekkür ettim yine de:)

17. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,123
    Olsun Burakcim. :) Cevap aldıysan sorun yok.

18. quickplay

quickplay
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bunu gümrükten nasıl geçirttiniz yurtdışındamı yaşıyorsunuz 260$ fiyat ile %100 gümrüğe takılır bu :D

19. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,459
    Ahanda sivil gumruk mufettisi. Zehirli ayakkabilari versek?

20. Ozan

Ozan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    696
    @quickplay Onu aldigimda Belcika'da idim o yuzden sikinti olmadi ama @MikePortnoy Custom Art'dan iki tane ciem aldi ikisi de sikinti cikarmadan geldi siradan devlet postasi ile oyle ozel express bir servis degil.