Dac/Amfi Önerisi

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda Inlovewithmusic tarafından 17 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

1. Inlovewithmusic

Inlovewithmusic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    Merhaba arkadaşlar , evet uzun bir arayıştan sonra ve sizlerinde yardımıyla 2 gün önce Audio Technica Ath-M50x isimli kulaklığı aldım. Sıra geldi beslemeye genel olarak kulaklık hakkında kolay sürülebilir deniyor. Fakat bilindiği üzere flat bir karaktere sahip kulaklık , bass'ı ve ses seviyesini yükseltmek için bir Dac'a ihtiyacım olduğunun farkına vardım 2 günlük deneyimlerim sonucunda şuan ki kaynağım: Htc One A9 24 bit 192 khz ses çıkışına sahip oldukça güzel ses veriyor fakat dediğim gibi bass konusunda kulaklık flat olduğu için ekstra bass katacak bir dac arıyorum tanışabilir olması önemli. Başlarda Fiio e10k düşünüyordum fakat sonra aynı kulaklığı kullanan yabancı bir kullanıcı tarafından fiio e17 ile kullanıyorum bass konusundan gerçekten acayip fark kattı diye bir yorum aldım. Dac/Amfi bilgim oldukça kısıtlı olduğundan gene direkt sizin yorumlarınız üzerinden değerlendirip ürün alacağım , teşekkür ederim.

Not: Derseniz ki direkt kaynağınız yetersiz istediğini alabiliceğin x isimli bir Dap var o da düşünülebilir.

fiyatım maksimum 400 Tl'dir

Collapse Signature Expand Signature
  2. Mabreb

Mabreb
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    M50 bana bir monitör kulaklık kadar flat gelmemişti açıkçası hafif v-shape yani midler bass ve tizlerin biraz gerisindeydi. Kaynak ve kulaklığın karakterlerinin farklı olmasının daha iyi olacağını belirtiyor çoğu kişi, E17 okuduklarım kadarıyla biraz daha bass odaklı yani karakterleri M50 ile benzer ama yeni çıkan versiyonu E17K daha flat ve E17 den daha az bass odaklı. Ayrıca netlik, sahne olarak daha önde diye biliyorum. Bu bilgilerden yola çıkacak olursanız E17K daha iyi bir seçenek gibi duruyor ama E17 de üzmez bana kalırsa.