DAP PUAN TABLOSU R11

'Müzik Çalar Karşılaştırmaları, Çoklu İncelemeler' forumunda VirtuFortuna tarafından 15 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

1. SSCC

SSCC
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Selam herkese,

"Ahmethuseyin"' inde sorduğu gibi ibasso dx160 seri numaralı yeni bir dap player var, deneyen yada kullanan var mıdır forumda? Açıkçası kendi official sitesinde bu model görünmüyor dap player lar içerisinde, dolayısı ile nedir nasıldır pek bir detay bilgisine resmi sitesi üzerinden ulaşamadım. Head-fi ve porta.fi gibi bazı sitelerde incelemeleri var fakat detaylı kullanıcı değerlendirmeleri şeklinde besleyici bir inceleme bulamadım.

Şimdiden teşekkürler, iyi günler..

Totem bunu beğendi.
  2. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,868
    Biri alıp deneyebilir. "Hep başkası denesin" bakış açısıyla maalesef forum ilerlemeyecek hiçbir yere.

Eskiden üyeler yurtdışından alıp ürünü foruma tanıtıyordu. Tamam ekonomik koşullar ortada, birkaç yıl öncesine göre durum çok daha beter. Fakat maalesef forumdaki güncel bakış açısıyla hiçkimse , getirtmenin zor veya çok masraflı olmadığı ürünler için bile kılını kıpırdatmıyor.

Başkası denesin öyle alayım kafasıyla bu iş yürümez, yürümüyor da zaten.

Collapse Signature Expand Signature
    refuserQ, sserkogss ve Synchronicity bunu beğendi.
  3. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,945
    Diğer forumlardaki gibi satın alma rehberi olarak görülüyor sanırım bu liste. En büyük yanılgılardan birisi de bu maalesef. Bunlar dışında geri kalan tüm konularda fikrim @VirtuFortuna ile aynı. Bu forumda çoğu ürün satın alınarak incelemesi yapıldığından, cevapsız kalan veya merak edilen yüzlerce ürün birikiyor.

4. SSCC

SSCC
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Selam herkese tekrardan,

"Virtufortuna" açıkçası forumda ürünü kullanıyor olan birisi vardır , deneyimleri nelerdir öğrenmek için sormuştum. Planımda bir iki model var bana en uygun olanı belirlemeye çalışıp sonra satın alma yapmak istiyorum. Sizinde belirttiğiniz gibi ekonomik olarak döviz/tl ayağı bu kadar açık olmasa alıp denenebilirdi ama yurt dışında 400 usd olan ürün bize yaklaşık 4000 TL ye geliyor (tamamen benim görüşüm).

Forumun nasıl yürüyeceği konusunda sizin kadar bilgim yok fakat bilgi alış verişi yapmak isteyen yada bilgisi olan varsa yardımları için şimdiden teşekkür ederim.

Herkese iyi günler..

Totem bunu beğendi.
  5. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,868
    Bildiğim kadarıyla kullanan yok. Kullanan olması için eller taşın altına konmalı ve satın alınmalı.

Mesela başlığa "DX150 neden yok" diye bir soru geldiği zaman ben de mecburen bunları belirtmek zorunda kalıyorum. Birileri alsın ben puanlarım sorun değil.

Ben bu arada size yönelik yazmadım, genel bir gözlem benimki.

Totem bunu beğendi.
  6. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    116
    Selçuk Abi dx160 satıyor diye biliyorum. Bir görüşün fiyatlarin uygundu, yurtdışı ile ayniya geliyor

SM-A205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. SSCC

SSCC
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Selam,

@Totem; Teşekkürler, aslında karar verirsem alacağım sanırım. Yurtdışı seyehati de olabilir bu ara Almanya da fiyatlar nasıl bilmiyorum bakacağım , eğer aynı fiyata yakın satılıyorsa TR de elbette yurt içi alım tercihim olur (muhatap bulmak vs.). konuya hakim değilim ilk dap playerım olacak, android sistemli olsun da istiyorum, o yüzden evet budur diyemedim.
    @VirtuFortuna ; Hocam yakında satın alırsam size puanlamanız ve incelemeniz için gönderebilirim, çünkü bende henüz inceleme yapıp puanlama yapabilecek kadar tecrübe yok maalesef.

Selamlar,

8. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,003
    Burası tam doğru yer değil ama @VirtuFortuna senin epey bi kulak tecrüben var, Hugo 2 için ne dersin, nerelerde sence bu listeye koyacak olsan.

9. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,868
    İlk 3'e girer rahat

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

DrWhite bunu beğendi.
  10. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,003
    peki dipses var mı iemlerle, bir de tespit edebildiğim 3 sorunu var: aptx üstü olmaması, rcaların içerde olması ve mqa olmaması, onun dışında bi şey yok gibi sorun olarak. senin tarzına yakın benim ekipman zevkim mesela wm1z ile hugo 2 tercih edecek olsan hangisi olurdu tercihin. Bir de Hugo2 ile ilgili teknik ama müzikal olmayan bir tarzı olduğu yorumu var katılır mısın buna.müzikalite pek nesnel değil farkındayım ama dediğim gibi benzer zevkimiz olduğunu düşündüğümden sordum.

#110 DrWhite, 16 Ocak 2020
    Son düzenleme: 16 Ocak 2020
  11. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,868
    Dipses ancak aşırı hassas IEM'lerle belki fark edilebilir (tahmin), ben hiç duymadım.

WM1Z ve Hugo 2 arasında tercihim elimdeki kulaklığa göre olur. Hugo 2'nin analitik olduğu doğru. Ama kırmızı filtrede orijinal Hugo'ya sunum anlamında yaklaşan, bir nebze daha sıcak bir ses alabiliyorsunuz.

refuserQ ve DrWhite bunu beğendi.
  12. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,868
    Revizyon 11
    • Oriolus DP100
    Excel dosyası Google Sheets'e taşındı, ilk mesajdan ulaşılabilir.

Italoman ve Synchronicity bunu beğendi.
  13. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,825
    Ben bu pozisyonda olacağını az çok biliyordum. Hatta bir ara satıştan geri çekmiştim dapı değiştirirsem downgrade olur diye.

Submariner2, VirtuFortuna ve Totem bunu beğendi.
  14. Psikon

Psikon
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Sahne genişliği hakkında yorum yapabilir misiniz acaba?Şu an zx2 kullanıyorum da zx2yi satıp başka daplara yönelmeyi düşünüyorum oriolus dp100 ve dethonray dtr1 ilgimi çekti fakat dikkat ettiğim bir nokta oldu.Bu bahsettiğim 2 f/p dapta herşey iyi hoş fakat genişlik konusunda rakiplerinden bayağı bir gerideler.Aslında zaten bu kadar iyi fiyata sahipler bir şeyi de sıkıntılı olsun diyeceğim fakat zx2nin de geniş bir bir sahnesi var genişlik konusunda beni pişman eder mi diye düşündüm.

Totem bunu beğendi.
  15. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    116
    Listede genişlik dar diyor ama :) dtr 1 ve dp100 icin

SM-A205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. black81

black81
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    65
    Güç isteyen bir şey kullanmiyorsan değiştirme derim. ZX2 gayet güzel bir DAP ve bence sunumu DP100 e göre çok daha güzel.

17. Psikon

Psikon
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    ondan sordum zaten :)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 29 Ocak 2020 ---
    Tam da o nedenden dolayı değiştirmek istiyorum yoksa zx2den gayet memnunum.

18. black81

black81
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    65
    Ben olsam. lineout ile iyi bir taşınabilir amfi kombo yaparim. Canavar olur canavar. Cihaz kalınlaşır felan ama kesinlikle değer. Zaten cihazın zayıf kısmı amfi katı. İyi bir kombo ile cihaz uçar. DP100 e geçerseniz açık android de olmayacak. Ayrıca çok kullanışlı bir cihaz olduğunu da söylemem. Geçiş yapacaksanız da Fiio M11 mantıklı bir tercih olur. Ama bence ses imzası olarak yine bir ZX2 değil.

19. Psikon

Psikon
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    İnanın zx2nin androidinden neredeyse hiç yararlanmadım.Bendeki zx2 japon versiyon,japonlar android 5 güncellemesi getirmediği için tidalden yararlanamadım.Tidal kullanamayacağım için başta üzülmüştüm fakat japon zx2lerde ses kısıtlaması olmadığı için biraz telafi etti bu durumu.Dediğiniz mantıklı ama çok kalın ve ağır olacağı için dışarıda kullanmam çok zorlaşır,bendeki zx100 ve zx2yi satıp wm1a falan bulsam on numara olur aslında.

20. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,825
    DP100’ün sahne geniş değil Berkhan’ın yazdığı gibi, ancak kulaklık iyi seçilirse sonuca çok etki ediyor. Örneğin 4xx’le uyumunu çok beğenmemiştim, çünkü 4xx’in pek sahne iddiası yoktu. Ama vs7 black ile muhteşemdi, çünkü vs7’nin hem sahnesi çok geniş, hem de tonlaması iyiydi.