DAP ve Ekipman Fotoğraf Galerisi

'DAP ve Ekipman Fotoğraflarımız' forumunda Be Creative tarafından 29 Ocak 2007 tarihinde açılan konu

1. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    İBASSO DX80 + EarSonics Velvet
    LOTOO Paw Gold + Noble K10UA
    HiFiMAN HM-901s + EarSonics S-em9

Orkestra tamamlandı. Çekimler İphone 6 Plus'la yapılmıştır :) anca bu kadar çekiyor.

Collapse Signature Expand Signature
    28 kişi bunu beğendi.
  2. sertac

sertac
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    371
    Ortadaki olsun lütfen :)

3 kişi bunu beğendi.
  3. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    827
    @bakieryigit ekipmanlar ateş ediyor:popcorn noble sesini duymak isterim :cool:

3 kişi bunu beğendi.
  4. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    Ben de ortadaki combodan isterim :)
    Not: Tekrar hayırlı olsun Baki Bey

4 kişi bunu beğendi.
  5. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,854
    @bakieryigit Baki hocam, en iyi combo hangisi, ben de en sağdaki diyeyim.

3 kişi bunu beğendi.
  6. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Ortadaki hepsini yer.

3 kişi bunu beğendi.
  7. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    Hm901s + velvet en çok beğendiğim kombinasyon olmuştu , totl olmayabilir ama velvetin performansını ciddi artıran bir dap hm901s , sahne ve ayrım gayet iyi seviye ye geliyor. Bunun yanında velvet + paw gold o kadar da iyi bir ikili olmadılar mesela. Bazı arkadaşların bu uyumsuzluktan kaynaklanan bir velveti sevmeme durumu oluşmuş olabileceğini düşünüyorum bu yüzden, Paw gold iem seçen bir dap , hm901s in yaptığı en iyi şey iem seçmeden bütün kulaklıklarla uyumlu çalıyor olması diyebilirim. 2side kesinlikle totl daplar bu konuda hiçbir çekinceniz olmasın.

Paw gold + k10u gayet uyumlu ikili , paw goldun ayrımdaki ve çözünürlükteki başarısı k10 un da bu konuda iyi olması ile gayet iyi bir eşleşme oluyor. K10 un en güzel özelliği herşeyi kararınca yapması , mid tiz ve basslar gayet dengeli çalıyor, Enstürman ayrımı gayet net , ayrıntı baya iyi , bazı kişilere fazla bile gelebilir , öyle diyeyim.

Paw gold un bass performansı hm901s e göre biraz geride kalıyor o yüzden zaten iem seçmeyen bir dap olduğundan hm901s + k10u bass seven arkadaşlar için daha iyi bir seçenek olabilir. Özellikle hm901s in iem kartla sahnesi biraz daralıp bassı ciddi şekilde arttığı için k10 da bası az bulanlar hm901s ile kullanırsa daha iyi olacaktır. Paw gold + k10u daki bass da dengeli ve yeterli aslında çoğu kişi için yetecektir ama hm901s bassları daha gövdeli vurduğu için elektronik vb. Kulvarlarda hm901s ile daha iyi bir ikili olacaktır. Hm901s minibox karta geçtiğinizde sahne olarak daha da genişliyor ve bass daha bir dengeli konuma geliyor , şahsen minibox ile hm901s uyumunu daha çok sevdim o yüzden iemlerle, k10 ile iem kart , sem9 + velvetle minibox daha iyi bir ikili olacaktır.

Sem9 k10a göre tiz bölgesinde daha başarılı bir iem yine bass noktasında k10a göre %30-40 daha fazla baslı çalan bir iem diyebilirim , bass yumuşak vurduğu için rahatsız etmiyor ama öyle bommy bir durum söz konusu değil. K10 da sem9 a göre ensturman ayrımında daha başarılı , ayrıntı konusunda yine sebebi sem9 daki bass hafifde olsa biraz perdeleme yapabiliyor gövdeli çalıyor çünkü sem9 bu gövdeli çalış ragmen bu kadar tizleri iyi bir iem de daha önce görmemiştim mesela, sem9 un tizlere yetişebilecek iem azdır diye düşünüyorum , k10 - sem9 a göre daha ince ve dengeli çaldığı için ayrımda biraz daha iyi görünüyor ama bu çok detaycı olmayanların hoşuna gitmeyebilir , sem9 o anlamda daha müzikal ve hoş gelecektir bazı kişilere. 2 kulaklıkta totl terimini hak eden iemler , yine hız anlamında sem9 k10 göre baya hızlı diyebilirim, sem9 kolay sürülen bir iem normalde ama k10 sem9a göre %30 civarı daha kolay sürülüyor , bu yüzden daplarda k10u low gainde kullanmak daha iyi olabiliyor dapa göre bunu da bir ayrıntı olarak not ediyim, yine yüksek seslerde sem9 çok daha az bozulma taşıyor hatta kulaklık yüksek sesde bozulmuyor diyebilirim , k10 da sem9 da düşük seslerde zaten ayrıntılı çalan iemler olduğu için aşırı yüksek sese zaten ihtiyaç da duymazsınız diyebilirim.

Sem9 + hm901s minibox uyumu da sahnesini sem9un iyi bir noktaya getirip vokali biraz geriyi aldığı için gayet güzel bir ikili oluyor , iem kart biraz fazla baslı gelebilir bazılarına sem9la.

Kısaca totl seviyesinde ezdi geçti gibi bir durum olmuyor arkadaşlar zevkler devreye giriyor daha çok , cep telefonundan yazıyorum bu yazıyı o yüzden imlalarda biraz sıkıntı olabilir kusura bakmayın.

Hayırlı olsun diyen herkese de ayrıca teşekkür ederim , herkes aradığı ikili bulup uzun süre kullanır umarım.

İyi günler.

21 kişi bunu beğendi.
  8. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,854
    Yalnız orada bir de dx80 var yav :)

4 kişi bunu beğendi.
  9. refuserQ

refuserQ
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,801
    Küçük Emrah gibi kaldı dx80 :D

5 kişi bunu beğendi.
  10. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    hocam Velvet rock/metal müzik için nasıl sizce?

11. sertac

sertac
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    371
    Totl olarak çok güzel bir inceleme olmuş Baki hocam :)
    Kesenize sağlık diyelim :)

2 kişi bunu beğendi.
  12. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    @Italoman millet onları sorunca öyle kıyas yaptım :) birde telefondan 2 saatte anca bitti , yoğunlukta vardı iş yerinde.

@zoso86 bu konular velvet konularında ayrıntılı paylaşıldı , oralara bakarsan tatmin edici cevaplar alırsın , şimdi buraya yazarım birşeyler değişik cevaplar gelir olmaz.

@sertac teşekkür ederim , daha iyileri senin olsun :) bu sektör çabuk gelişiyor bakalım neler göreceğiz ileride..

13. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,446
    Monk gelmiş, 2 hafta sürmüş yolculuğu. Bakalım sesi neye benziyor.

Herkes resim koyuyor, akşam vakit bulursam ben de bunun resmini koyayım bari :cheesy:.

7 kişi bunu beğendi.
  14. TheMadcap

TheMadcap
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    292

@bakieryigit size gelen kutu da bu büyüklükte miydi?

2 kişi bunu beğendi.
  15. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,446
    Evet, merakla beklenen ;D ve en son ekipmanım olan Venture Electronics Monk Plus kulaklığımın kutu açılışına hoşgeldiniz ;D.

İlk kutu açılış mesajım olmasından ve kulaklığın mütevazi fiyatından dolayı resimler düşük çözünürlüklü ve mümkün olan en küçük boyuttadır ;D.

Resim 1 (Adres satırına enter yapınca açılıyor :knuppel2:)

Resim 2 (Aynı şekilde :knuppel2:)

Kutumuz Singapur'dan gelirken çeşitli badirelere maruz kaldığından, görüldüğü üzere oldukça hırpalanmış olsa da, kahramanca görevini yerine getirmiş ve kulaklığı sağa salim ulaştırmıştır. Kendisine teşekkür eder, çöpe attığım için üzüntülerimi arz ederim :bu.

5 USD fiyatına göre malzeme kalitesini de, hafiften kulağımı rahatsız etmesini de, 1 saatlik Mojo ile dinleme süremde sesini de beğendim :hug.

Beklentim yüksek bir çözünürlük olmadığından hayal kırıklığına uğramadım. Fakat beklediğimden de dengeli, ferah ve müzikal bir sesle karşılaştığımı söyleyebilirim. Şimdi Mojo'dan çıkartıp direkt laptop kulaklığına taktım. Hmmm şimdi de birazcık pürüzlü, grenli, çiğ bir ses var :knuppel2: ama nasıl olsa yanınca herşey biraz daha yoluna girer, daha keyifli olur.

Özet: Bu fiyata mis gibi kulaklık ***** :).

Edit 1: Resimler çıkmıyor (ağız tadıyla bir kutu açılışı yapamadık) ;D, yayınımıza link koyarak kaldığımız yerden devam ediyoruz ;).

Edit 2: Fiyatına göre 10 - 15 saat sonra kulaklık içine lamba kaçmış gibi çalmaya başladı :) bütün sesler olgunlaştı, ıslaklaştı pürüz, gren oldukça azaldı... Çook keyifli oldu. Old fashion bir sesi var, çok müzikal.

Bu fiyata eleştirebileceğim yönü uzun dinlemelerde biraz yorması (tam yanma sonunda düzelebilir de, beklemek gerek) ve konfor olabilir sadece.

Düşünmeye gerek yok, alın kaçırmayın.

#5075 okty_k, 5 Mayıs 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 8 Mayıs 2016
    6 kişi bunu beğendi.
  16. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    hocam bu dap için lpg'den iyi diyorlar. bi yanlışlık olmasın.. :)

17. postgres

postgres
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    123
    Benim monklarımda (4 tane almıştım, 1 tane arkadaşa 3 tane kendime :gulme) geldi, valla gerçekten şaka gibi kulaklık beklentim büyükte olmasına rağmen ilk dinlediğimde beni o kadar şaşırttıki anlatamam, çözünürlüğü, ferahlığı inanılmaz...

Stokta varken hala niyeti olanlar kaçırmasın, 3 hafta gibi bi sürede elinize geçiyor.

3 kişi bunu beğendi.
  18. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,313
    Nereden alıyorsunuz bu monk'u?

19. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,446
    #5079 okty_k, 6 Mayıs 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 6 Mayıs 2016
    2 kişi bunu beğendi.
  20. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    827
    Biri banada alıversin hemen cash yatırayım , denemedim daha önce yurtdışından alışveriş :cheesy: