DAP ve Ekipman Fotoğraf Galerisi

'DAP ve Ekipman Fotoğraflarımız' forumunda Be Creative tarafından 29 Ocak 2007 tarihinde açılan konu

1. sertac

sertac
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    371
    @VirtuFortuna Hocam bilmiyorum tr den alınma ama Japon mu bilmiyorum

Collapse Signature Expand Signature
  2. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Arkasındaki yazılar farklı sizdekinde o yüzden sordum. Bende JAPAN filan diye hiçbir yerde yazmıyor.

2 kişi bunu beğendi.
  3. sertac

sertac
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    371
    Evet öyleymiş bende şimdi farkettim :)
    Sizinkinde ne yazıyor ki

4. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Ses zincirinin en son üyeleri:

Zu Audio Birth güç kablosu(Takas yoluyla Amerika'dan edinildiği için bir süre adaptörle kullanılacak) :
    3806 eklentisini görüntüle
    Standart güç kablosuyla arasında gerçekten fark varmış. Birazcık meraktan edinmek istemiştim arkadaşı. Kapkaranlık oldu arka plan. Tabii bu karanlığa yardımcı olacak başka ekipmanlar da var zincirde. Ama yine de güzel bir yükseltme oldu.

Dyson Audio Data Influx 2.0 Usb Kablo (Bu da takastan geldi, pişmesi tamamlanmış bir kablo) :

3807 eklentisini görüntüle
    Kendimce biraz A/B test yaparak, Bilgisayardan WYRD'e gelen kablo olarak kullanmak istedim. Elimdeki diğer Neo Created By Oyaide'den sahne ve detay konusunda birazcık daha iyi. Kör test ile uğraşmadım, belki de plasebodur duyduğum etkiler.

Ve Çeşitli Vakum Tüpler! Artık birden fazla dacım varmış gibi oldu gerçekten. :)

Atlantis'in üzerindeki Rus 6H3N-E Tüp:

3808 eklentisini görüntüle

Bu tüpten evvel GE Triple Mica kullanıyordum. Önceki tüpe göre, biraz daha ısındı/yumuşadı ses. Baslar biraz daha gövdeli, bi tık daha yayılmış biçimde geliyor. Tizler de daha az mekanik, daha çok çıtırdak :) Midler de biraz daha sıcak mid basların etkisiyle.

Bunlar da tüp koleksiyonunun diğer üyeleri (Soldan sağa: WE396A, 2C51 Common, Bendix 2C51, Jan 5670w (double mica), 5670 (triple mica):

3809 eklentisini görüntüle

11 kişi bunu beğendi.
  5. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    849
    Genel paylaşım amaçlı yazayım, TTAF nin güç kablolarının testini yapmıştık Hasan'la, özelikle bir tanesini gerçekten çok beğenmiştik ve pikap sistemim için almıştım, tavsiye ederim..
    USB kablo konusunda Wireword Starlight'ın bas, arkaplan sessizliği ve çözünürlükte ciddi katkısı olmuştu, plasebodan ziyade çok keskin farklar görmüştük..

3 kişi bunu beğendi.
  6. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    O "belki" usb kabloları hakkında biraz şüpheci arkadaşlar için eklendi fortress hocam. :) yakın zamanda kötüden iyiye 3 farklı usb kablosu denedim ben de arada farklar duydum. hatta Wyrd'e gelen ve Wyrd'den ddc ye geçen kabloları değiştirdiğimde bile fark etti.

Güç kablosu olarak da bu ilk odyofili sayılabilecek güç kablom. Dac ile kullanıyorum. Daha önce standart bir güç kablosu ile kullanırken sadece sessizlikte duyulan bir uğultu vardı, bu kablo onu bıçak gibi kesti.

3 kişi bunu beğendi.
  7. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    iFi Micro iDSD ve JH Rosie

Hazırlayıp koymak için çok aceleci davrandığımı fark ettim, bunlar daha iyi çıkmış: :gulme

#5147 Aras, 20 Mayıs 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 22 Mayıs 2016
    17 kişi bunu beğendi.
  8. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Arkadaş gönderin bana şu Rosie'yi de yazayım yav :angry

4 kişi bunu beğendi.
  9. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    849
    Eğer duyduğunuzdan eminseniz o "belki" yi eklemeyin dostum.. :)
    Mantığını çözemeyenler körü körüne itiraz etmek yerine zahmet edip deneyerek sonucu görebilirler..
    Güç kablosu, usb kablosu, interconnect hepsi de sesi direkt etkiliyor..
    Binlerde tweak deniyor insanlar, onlar bile (az yada çok) sesi etkiliyor..

2 kişi bunu beğendi.
  10. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Idsdyi yaz sen cok adini duydum son zamanlarda :D @VirtuFortuna

2 kişi bunu beğendi.
  11. leylines

leylines
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    800
    @Aras Fotoğraf ateş ediyor.

7 kişi bunu beğendi.
  12. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    İDSD fena alet hacı. Hakkaten üst düzey çalıyor fakat hafif bir yapaylık sezmiştim. Ama tekrar dinlemem lazım kısa dinledim.

@sertac
    http://i.hizliresim.com/rV8Z5N.jpg

2 kişi bunu beğendi.
  13. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Sırf Rosie için değil de, JH13FP diye bir kulaklık var. JH'nin en ünlü CIEM'lerinden biri. Rosie onun Universal, bas ayarlı, Fullmetal Jacket versiyonu. İnsanlar, 0 bas ayarında sesinin neredeyse aynı olduğunu söylüyor. Bir Rosie incelemesi yapmak demek aynı zamanda JH13FP ve JH13V2'yi incelemek olacağından foruma çok yararlı olacaktır. Maalesef Kıbrıs'da olduğumdan ve buradan da İngiltere'ye geçmem gerekeceğinden benim göndermek için bir şansım bulunmuyor.

Almadan önce zaten çok kişiye danıştım ama Head-fi'da okuduğum binlerce posttan çıkardığım sonuca göre iDSD, fakir adamın Hugo'su olarak tanımlanıyor. Tabii ki o performansa eriştiğini sanmıyorum, erişse ya Hugo o fiyatta kalmazdı yada iDSD'nin fiyatı artardı. Buradaki çoğu insan kadar kaynak dinlemediğimden çok abartılı şeyler iddia edemeyeceğim ama daha önce olduğundan bile haberim olmayan sesler duyuyorum. Nötr, geniş sahneli, çözünürlüklü ve ayrıntılı. Mid-bass'ları fazla, sahnesi küçük kulaklıklar için 3D ayarı hayat kurtarabilir. Sub-bass Roll-off yaşayan kulaklıklar için de Xbass hayat kurtarıcı olabilir. Keşke HE-400S ile Xbass açıkken Turbo modda deneyebilsem. Merak ettirdi kendini. Turbo mod da 16Ohm'a 4000mw veriyor bu arada. :cheesy:

iDSD ile Native DSD512 Setup'ını dün yapabildim. 1,5 haftadır uğraşıyorum şu işe. Bu DSD kesinlikle mükemmel bir şey. Çok doğal. Herkes en azından bir kez DSD'yi Native olarak dinlemeli. Elimde pek DSD kayıt yok, sürekli Scorpions ile Deep Purple arasında gidip geliyorum. 10 tane parça var toplam ama hala bıkmadım. DSD canmış. Keşke PCM ölse. :gulme
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 20 Mayıs 2016, İlk mesaj zamanı 20 Mayıs 2016 ---
    iDSD'nin bir sürü ayarı var. Evet bazıları sesi çok yapaylaştırıyor. Ayarlara dikkat. :)

4 kişi bunu beğendi.
  14. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    @Aras
    Denedim ayarları. Ayarlar kapalıyken de sanki biraz renkli bir alet. Ama çok beğendim ben. Midleri özellikle. Beklediğim sahneyi tam veremese de dinamizm ve ayrım başarısı çok yüksek. Hugo'ya değinmişsin. Hugo dinlemiştim Hugo'nun en büyük başarısı çok doğal olmasıydı. Bir de müthiş bir arka planı ve mikro detay sunumu var. Dinamizm de biraz daha iyi. Yani her şey 1 tık daha iyi diye özetlemek mümkün.

Valla dediğin gibi çok iyi olur da birilerinin bir süreliğine aşka veda etmesi lazım :evl @Synthyss

3 kişi bunu beğendi.
  15. ax

ax
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    780

K10 ve Ref 1 too

16 kişi bunu beğendi.
  16. refuserQ

refuserQ
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,801
    İlk izlenimler nasıl? Beklediğiniz gibi mi? :)

17. ax

ax
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    780
    Birbirlerine üstünlük kurdukları noktalar var diyebilirim.Yanlız k10'u kendi kablosu ile değerlendirirsem ref 1 too'nın gerisinde kalıyor özellikle vokal kısmında.Kablo çok farkediyor açıkçası bu yüzden aynı kablo ile denedim.K10 sahnesi geniş olmamasına rağmen havadar bir ortamda gayet iyi iş çıkarıyor.Enstruman ayrımı daha net ve detaya odaklanma imkanı sunuyor.Ref 1 too ise vokale göre ensturumanları daha geride konumlandırdığı ve daha koyu sunumuyla detay konusunda k10'un gerisinde.Yine duyuyorsunuz isterseniz ama zorlamanız gerekiyor kendinizi bu da müzik dinleme zevkinizi baltalıyor biraz.Bas dokusu ref 1 too'da daha doğal yine kablo aynı olsa bile vokal konusunda biraz daha iyi ref 1 too.Ref 1 too koyu sunumuna rağmen mid,bas,tiz gibi noktalarda hiç sırıtmayan aksine daha iyi diyebileceğimiz bir kulaklık yanlız k10 gibi detaya odaklanma şansı vermiyor size.Genel müziğe kaptırıp gitmeniz lazım.K10 ise daha yakından tüm detayları kulağınıza sokan bir alet.Vokal ve enstrumanlar aynı düzlemde ses bir miktar daha açık.Çözünürlük dediğimiz şeyi daha tam oturtamasamda kafamda k1o'da daha iyi.Bas dokusu ref 1 too'da daha doğal demiştim ya işte bas detayı vurgusu k10 tarafında daha iyi.Temelde sahne büyük fark yaratıyor.K10 çok daha yakından sesleniyor ama derinlik konusunda çok iyi.

Sonuç olarak k10'u beğendim özellikle custom olması müziğe kendinizi kaptırmanızı bir hayli kolaylaştırıyor.Konfor konusunda kulak kanalını kapattığı için bir miktar rahatsızım.Bana göre k10'u özel kılan dengeli bir sunumla detaylı bir ses sunması.Üst seviye ürünlerde çok fazla fark beklememek lazım.Son bir tavsiye iyi bir kablo şart o ürüne.Kendi kablosu ile bu kadar övgüyü nasıl almış biraz şaşırdım açıkçası...

10 kişi bunu beğendi.
  18. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    849
    Güle güle kullanın @ax, müthiş ürünler..
    Değerli bilgiler için de teşekkürler..

2 kişi bunu beğendi.
  19. compicat

compicat
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,629

Sent from my PRO 5 using Tapatalk

46 kişi bunu beğendi.
  20. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    @compicat Tebrikler Boğaç Bey, resimlerdeki kablolar sanırım size ait. Ülkemiz adına gurur verici bir tablo. :eek:k

9 kişi bunu beğendi.