DAP ve Ekipman Fotoğraf Galerisi

'DAP ve Ekipman Fotoğraflarımız' forumunda Be Creative tarafından 29 Ocak 2007 tarihinde açılan konu

1. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,729
    Sahnesi nasıl @DrWhite Mustafa hocam?

Collapse Signature Expand Signature
  2. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,710
    Hayırlı olsun. Ben de bir er4xr sahibi olmak istiyorum açıkçası. Ety başka birşey. Hatta foruma ilk duyuran bendim. Sırf benziyor diye e5000 aldım. Buluşmada falan bir dinlemek isterim.

3. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,486
    Ankara buluşmasında olur sanırım :)

4. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,765
    Tarif etmek güç hocam dinlemeniz lazım, ety sahnesi farklı bence, ben derinlik hissedemedim mesela kendine has bir sunumu var, benim için iyi bu durum çok tatlı vokalleri var mesela, kötü değil kesinlikle ama farklı...

refuserQ, Mustafa ALKAN ve Chaturanga bunu beğendi.
  5. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,533
    Çok teşekkürler hocam. Fit için ciem muamelesi istiyor açıkçası. Hafif ağız açık ve kulak kepçesini çok hafif yukarı doğru çekip kulakiçine yerleştirdiğinizde ciem neyse o şekilde oturuyor kulağa uygun biflange tiplerle. Sahne için ise, birkaç saat önce idsd black ile beraber xbass ve 3d denemeleri yaptım bildiğim kayıtlar üzerine, birbirlerini güzel tamamladılar. Sahnesi için ise daha önce söylediklerimle benzer bir yorum yapmış olurum, yakın mid sunumu sebebiyle olabileceğini düşünüyorum ki geniş değil, daracık da değil. Güzel tarafı, çok detaylı bir sunumu olduğundan dolayı o ferahlığı size hissettiriyor dinlerken. Bir de eklemek gerek ki, herkes yakın mid ve bu kadar detaylı bir iem sevmeyebilir. Etymotic eski iemlerindeki kadar radikal değil bu modelde, bu kez bu kulaklıkta nitelikli bir bass mevcut neyse ki. Bass derken, yayıla yayıla uzayan bir subbass değil tabii :) Yalnız, kulaklığın çok uzun olacağını tahmin etmesem de bir süre burn in olmasında fayda görüyorum. Zira Ahmet hocamın xr'ında dinlerken alt frekanslardaki oldukça dolgun ve daha önce yumruk gibi tabir ettiğim vurgularında hafif bir eksiklik hissettim, hissiyatımı xbass ile denemelerim sonucu anladım gerçi, idsd o kısmı kutusundan çıktığı gibi tamamlıyordu.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 10 Ocak 2019 ---
    Teşekkürler, tabii dinlersiniz istediğiniz gibi. Ben zaten buluşmaların doğasına ters olarak kulaklık dinlemekten ziyade laklak ediyorum nedense. Bu kez ben de dinleyeceğim bir şeyler :)

#6585 florence, 10 Ocak 2019
    Son düzenleme: 10 Ocak 2019
  6. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,353

Kahveli dinletiler :)

7. tbone

tbone
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    93
    Bir anda müthiş bir kadro oldu, güzel dinlemeler Serdal.

refuserQ, karanehir35 ve Synchronicity bunu beğendi.
  8. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,934
    S-EM9 ve Oriolus....Harika takım.

#6588 DefinitioN, 11 Ocak 2019
    Son düzenleme: 11 Ocak 2019
  9. wadi

wadi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    614
    R6 10 ohm çıkış empedansıyla 18 ohm'luk Orioulus'a bas kamburu oluşturmuyor mu?

10. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,353
    Headfonia incelemesinde ve forumda yanılmıyorsam Berkhan bu konuyla ilgili açıklama yapmıştı. Ben kulaklığın karakterini değiştirecek veya bu şekilde olumsuz etkileyecek bir anormallik duymadım. Bana göre Oriolus ile daha uyumlu oldu R6.
    Bu arada balanslı çıkıştan kullanıyorum.

11. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,533
    Manzara çok güzel. Bunun natürmortu da çizilir :)

Synchronicity bunu beğendi.
  12. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    834
    Öncelikle hayirlı olsun:) Ayni ikiliyi bir süredir Hugo ile deniyorum.. Oriolus biraz daha sıcak tarafta olan DAC/amp lari seviyor. S-em9 ise kullanilan source lar ne kadar iyi yada kötü ise onu olduğu gibi Oriolus'a göre daha detayli yansıtıyor. Chord Hugo her ikisi ile de muhtesem uyum sağladı. Ifi Micro IDSD Black te S-em9 ile ve TH900 ile iyi(Th900 bass slamler icin IfiBlck ile muhteşem) Oriolus ile pek uyumlu değildi. Th900, S-em9, Oriolus(pw no5 3.5mm kablo), her üçü de, Chord Hugo ile daha detaylı ve müzikal. Ben S-em9, Oriolus arasından birini seçmek zorunda kalsam S-EM9 ile devam ederim. Tabi aralarında 600$ dan fazla fiyat farkı da var :)

Hiby R6'yı daha önce kullanmadım ama okuduğum reviewlardan pek etkilenmemistim. R6'nın yuksek empedans çıkışı sebebiyle bazı IEMlerde Ifi IEMatch ile kullanılmak zorunda kalınması hoşuma gitmemişti.

S-em9 daha üst seviye detaylı cihazlar ile farkını daha da iyi hissettirecektir. Belki sonra R6 yi upgrade ederek çok daha iyi noktalara götürebilirsiniz. Her ikisi de yüksek potansiyeli olan IEM ler. İyi dinlemeler..

#6592 CongoFather, 11 Ocak 2019
    Son düzenleme: 11 Ocak 2019
  13. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,353
    Teşekkür ederim Belgi abi. S-em9'dan tam olarak yararlanamadığımı bende hissettim, doğru bir kaynak arayışında dapların kullanım açısından biraz kısıtlama sorunu olduğunu düşündüğümden üst seviye daplara ilgim olmadı. Belki ilerde doğru bir kaynak seçimi yapabilirim.

#6593 Synchronicity, 11 Ocak 2019
    Son düzenleme: 12 Ocak 2019
    mattiadestro bunu beğendi.
  14. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,314
    Toneking BL1 planar iem.
    14mm tekli planar sürücüsü ve 200 dolar gibi iddialı fiyatıyla BL1 kendi segmentinin fpsi yüksek iemlerinden.
    Genel tonlaması hafif sıcak.
    Özellikle metal müzikde vurgusu yüksek, çok hızlı davulları ve zilleri ile beğendiğim bir iem oldu. Sahnesi de diğer iemlere göre oldukça geniş. Zilleri işleme hızı ve becerisi ile çözünürlüğü fiyatının oldukça üzerinde.
    TIDAL'da bu parçaya bakın: "Prepare For Attack", sanatçı: Havok http://tidal.com/track/71666889
    TIDAL'da bu parçaya bakın: "Brotherhood of the Snake", sanatçı: Testament http://tidal.com/track/66016883
    Bu parçalarda BL1'in ulaştığı hız ve ayrımı, bu seviyedeki başka bir iemden daha önce duymamıştım.

24 ohm fakat gücü çok seven bir planar iem BL1. 250mw ve üstü güç veren daplarla daha iyi sürülüyor. Üstündeki 3 büyük havalandırma deliği ile beraber BL1'in izolasyon seviyesi ortalamanın altında kalıyor.

PRO 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,729
    Chi-Fi planara mı geçti Ahmet hocam. Çoklu planar falan yaparlar şimdi bunlar :)

refuserQ, Pax ve CongoFather bunu beğendi.
  16. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,314
    Geçsinler Hayri hocam, düşürsünler piyasayı, biz kullanıcılar için iyi olur. Çinlilerden bir elektrostatik atağı da gelse fena olmaz aslında .:)

refuserQ bunu beğendi.
  17. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,533
    Shangri-La var işte. Sadece $18k :D

18. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,132
    @florence Hayırlı olsun hocam.İncelemesinde dip baslarını begendıgınızı soylemıstınız yanlıs hatırlamıyorsam? Bass olarak nasıldır ? Elektronik müzik ve türevleri icin uygunmudur? Onun dısında ,bir ud bile dinlesem gövdeli calmasını isterim ,uygun olur mu sizce? Ben de merak ettim yorumlarda baya iyi cunku :) İncelemelerde smoth treble falan yazılmıs.Öyle yazılan bisey gordum mu hemen incelemeye baslıyorum genelde.Dikkatimi cekti.

19. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    861
    Allah kulağını doyursun.

20. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,132
    Cümlemize amin ama neden abi? :) 4 senedir fx850 dinleyen biri için farklı seyler denemek aç gözlülük olmasa gerek :D Ayrıca etymotic ve bass falan bana garip gelıyor.O yuzden heyecanlandırdı...Etymotic'in temiz sesi ile sanırım o bass birlesınce iyi bisey cıkar diye dusundum :)