DAP ve Ekipman Fotoğraf Galerisi

'DAP ve Ekipman Fotoğraflarımız' forumunda Be Creative tarafından 29 Ocak 2007 tarihinde açılan konu

1. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,637
    Sağ üst taraftaki göstergeler benzin ve yağ için mi

2. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,787
    Vsonic VS7 Metallic Black

[​IMG] [​IMG]

ckn, supermix, Submariner2 ve 9 kişi daha bunu beğendi.
  3. akifb

akifb
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    336
    Mehmet bey, phonitor minide ışık olmadığı için (vumeter) sızma olmaması doğal. Zaten bu dediğim olay cihazın kullanımını ve sesini etkilemiyor, sadece bu fiyat seviyesinde bir üründe olmasa daha iyi olurdu. Cihazı çok severek kullanıyorum zaten. Foto aşağıda

supermix bunu beğendi.
  4. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    356
    Hayırlı olsun hocam öncelikle, Moondrop Kanas Pro ile ufak bir karşılaştırma yapabilir misiniz rica etsem?

5. ahmetsevgil

ahmetsevgil
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Sanki cihazı coşturan biraz da black label gibi geldi bana :) Zira 20 dolarlık kulakligin ak380 den çıkardığı sesi biliyorum. Yine de kanas pro bence de güzel kulaklık ama sanki o segmentte daha iyileri var gibi.

6. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,421
    @ahmetsevgil Yalan yok bir miktar coşturuyor.Zaten Sennheiser hd650 ile kullanıyorum en fazla ve jvc fx850 ile.Kanas pro telefonda da güzel calıyor bence.Gördügünüz üzere kulaklıklarımın çoğu bass ağırlıklı ve koyu çalan kulaklıklar.İfi bir miktar hd650'nin tonunu açtığı için satmayı düşünmüştüm o derece :) Ama bu kanas pro açık olmasına rağmen rahatsız ve etmıyor ve bass katman katman.Müzik de bass varsa çok güzel bir tonda vuruyor.Baslli bir kulaklık mı yoksa bassız mı anlayamadım ,bir miktar nötr sanırım.Mesela şu şarkıda atmosfer mükemmel: https://www.kisa.link/M3DG

Genelde aldıgım kulaklıgın tonuna ilk dikkat ederim ,o atmosferi verebiliyor mu diye :) Tabii teknik olarak kriterlerim var ama genel olarak öyle.Kanas pro'nun tonunu sevdim.Eleştiri olarak mid-bass daha sert olabilirmiş ,midler daha kalın tondan çalabilirmiş ,bass güzel ,detayi özellikle iyi ,sahneyi güzel kuruyor,müzik de bass varsa dedigim gibi çok güzel bir tondan vuruyor.Belki bir eleştiri daha bazı frekanslar daha heyecanlı olabilirdi :) Biraz sakin çalıyor gibi.Ben sevdim ,bu paralara bence alternatifi yok.Oriolus finischi'ye de bakılabilir ama...

barocka bunu beğendi.
  7. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,787
    Vsonic olunca konuşmak erken gerçi ama vs7'nin sahnesi Kanas proya göre daha yakına kurulu ve daha gövdeli çalan bir iem. Kanas pro'nun tonlaması daha açık iken, vs7 daha sıcak bir tonlamaya sahip.

refuserQ, Submariner2 ve barocka bunu beğendi.
  8. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    356
    Kanas Pro basları hakkındaki düşüncemden önce, performansını etkileyen bir iki husustan bahsedeyim;

1. Burn-in süresi: 100 saat civarlarında sesi ancak oturdu bana göre…

2. Nozzle bariyeri: baska bir kulaklığın nozzle oturan kısmından kısa bir halka keserek, kulaklık ucundan önce bu bariyeri kullandım. Nozzle uzun olduğu için, Spinfit Cp-145 in nozzle çok yapışıp kulak içinden uzak durmasını engelliyor. Ve kesinlikle köpük uçlarla kullanmaya gelmiyor kanas pro.

3- Kaynak seçiciliği; Ben Zte Axon 7 ile sürüyorum kendisini çok da memnunum ikilinin performansından. Bir ara LG V30 ile denedim, kulaklık havadar çalmak gibi kimi özelliklerinden vazgeçti. Bence kaynak seçiyor kerata…

Bu etkenler sonrası gelelim baslı mı, bassız mı durumuna;
    öncelikle kulaklıklığın subbassları harika bence, gövdeli, yumuşak ve iyi uzuyor subbasslar...

Misal;

Midbasslar da bence tam kıvamında; yani daha fazla olsa, bahsettiğiniz o tonaliteyi kaybeder gibi geliyor bana…

İşte Jimi Hendrix' in girişten itibaren çaldığı bas gitar ( bu duyduğum sesin mid bas olarak adlandırıldığını umuyorum :)

Bu arada benim bas dediğim çoğunlukla doğal enstrüman seslerinden çıkan bas sesler… Bas gitarlar, viyolonseller, saksafonlar, yeri geldiğinde vokaller vb.

Bu minvalde ben çok memnunum kanas pro baslarından ve gayet yeterli benim için.

Kendileri için hazırlamış olduğum ve çok güvendiğim listeyi, hem tidal, hem spotify ortamında, bu vesileyle paylaşmış olayım.

#6888 barocka, 23 Ağustos 2019
    Son düzenleme: 23 Ağustos 2019
    Serhat, mfya, fosther ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  9. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,888

WM1A & TE5B :)

Collapse Signature Expand Signature
    Serhat, supermix, mfya ve 13 kişi daha bunu beğendi.
  10. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,076
  11. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,573
    Hugo ile elbette Dijital COAX giriş :)

refuserQ ve Mikrobiyolog bunu beğendi.
  12. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,076
    Eldeki DAP'la ne yazık ki mümkün değil.. Ama böyle de beni gayet memnun ediyor zira deneyimlerime göre Hugo'ya USB'den PC bağlamakla USB'den DAP ya da Network player bağlamak arasında ciddi fark oluyor. Hugo PC'yi sevmiyor..

13. Pascalci

Pascalci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    671
    Hayırlı olsun :D:D

14. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,888
    Evyallah abi sağol. Sonunda Mecnun Leyla'sına kavuştu. :D

15. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,857
    Haylaa :D

Güle güle kullan...

mattiadestro bunu beğendi.
  16. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    806
    :D
    en güzelleri dileyen herkese nasip olsun

Serhat, theoldman, supermix ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  17. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    102
    Ailenin yeni üyesi The Velvet. :) Sonunda ultranı dizdik. DAC: Mojo, masaüstü A5+, kafa üstü: DT1770, kulak içi Velvet. Bunlar bana uzun süre yetecektir muhtemelen ve zevkime göre daha iyilerini bulabileceğimi zannetmiyorum. Hardcore olmasa da biraz basshead'lik var bende ve zaten kulaklıklara dikkat ettiyseniz birisi german diğeri fransız bassking. Mojo ise müzikal sunumu ile çok uyumlu gitti bunlara.

Velvet ile DT1770'in ses karakterleri birbirine çok fazla benziyor, ikisi de tabiri caiz ise "gevura vurar gibi" bass vuran arkadaşlar. 50/40/30/20hertz umurlarında bile değil, gönder gelsin bro!. Ben açıkçası armatür sürücülü iem'in bu kadar yoğun ve derine ilebilen basslar verebileceğini hiç düşünmemiştim, tabi havasız bass'ın da tadı bir farklı oluyor ancak dinamik sürücülü dt1770'i utandırdı resmen.

Velvet'de dikkatimi çeken bir diğer kısım, bugüne kadar kullandığım dinamik sürücülü kulaklıklar da olan nozzle/ızgara namına hiç bir şey yok. Direkt sürücüden kulağa dümdüz bir boru var.

Bu arada Velvet için sanırım güzel bir kabloya ihtiyacım var, elimdeki kablo biraz yıpranmış halde çok uzun ömürlü durmuyor. Aynı zamanda 2.5mm çıkışa sahip telefona yada dac'e takmak için araya bir 3.5mm dönüştürücü atmam gerekiyor ve buda hem kabloyu gereksiz yere uzatıyor, hem de taşınabilirlik/pratiklik+ses kalitesi olarak pek iyi değil. Açıkçası hangi amaçla 3.5 yerine 2.5mm jack tercih edilmiş bilmiyorum, piyasada 2.5mm jack girişi olan dap/dac/telefon yok denecek kadar az.

#6897 PehliOne, 26 Ağustos 2019
    Son düzenleme: 26 Ağustos 2019
  18. Cri de la Mort

Cri de la Mort
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
  19. Vordhosbn

Vordhosbn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    470
    Yeni kan!

Sennheiser hd800s+Gogo Penguin-Man Made Object

Submariner2, hifi, Serhat ve 16 kişi daha bunu beğendi.
  20. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    199
    Tenhz p4 nasıl biraz bilgi alabilirmiyim

G8341 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi