DAP ve Ekipman Fotoğraf Galerisi

'DAP ve Ekipman Fotoğraflarımız' forumunda Be Creative tarafından 29 Ocak 2007 tarihinde açılan konu

1. erman

erman
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2
    kullandıgınız ekipmanların fotograflarını gormke isteriz arkadaslar herhalde cok fazla ekipmanının fotografını paylasan yok
    ozellikle vibez i olanları gormek isterim :gulme

2. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    120

Sennheiser HD555 incelememe koymuştum, buraya da koyayım gör. İstersen Vibez'ı özel olarak çekip koyayım :)

3. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    120
    Çektim Vibez'dan birkaç resim...

4. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    120
  5. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    120
    Bu da son, fırından yeni çıktı...

6. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    @Be Creative

İkinci filmden Black gate dinliyorsun... Hiç Gözümden kaçmaz :wink

Bu arada hd555 ile uyumu nasıl oluyor??? eminim ki delirtiyordur :eek:k

7. erman

erman
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2
    tesekkurler hocam fotograflar cok guzel ..arkadanda isteriz ama :)

8. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    120
    :)Evet aynen onu dinliyordum orada. Sert bir müziktir LOTR serisinde :) HD555 ile gerçekten harika performansı, tamamen ses kalitesiyle fiyatının hakkını veren bir headphone. Özellikle enstrumantal müziklerdeki doğallığıyla beğeni toplar zaten, ve de piyasada sınıfında en iyi derinliğe sahip modellerden biri. Benim için yapılmış :wink

@erman
    Rica ederim :wink Arkayı da çekerim bir ara tamam :)

9. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Ekipmanlar başarılı kısa süre sonra SR80 SR225 ile yeni incelemeler sitede olucak :eek:k

10. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    İstek üzerine VibeZ'dan resimler (Boyutları için)

11. aero

aero
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar burada YP-Z5'e bağlı olan amfinin marka ve modeli nedir, ne kadardır, nerelerde satılır? çok portatif bir şey.

#111 aero, 6 Haziran 2007
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
  12. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    12
    Cihaz K3, amfi de iBasso T1. :)

13. aero

aero
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    hocam ben Z5 dekini sormuştum ama iki resimdeki amfi bana pek aynı gelmeseler de aynılarsa bilemem. en başta zaten o aletleri belirtmişsin hem.

14. einstein290573

einstein290573
    Expand Collapse
    Guest

Cebit 2007 fuardan resim

#114 einstein290573, 6 Haziran 2007
    Son düzenleme: 20 Nisan 2014
  15. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    12
    Aynı amfi o da, iBasso T1'in diğer yüzü. :)

16. yilmaz196

yilmaz196
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    8
    Son gelen ALO cotton dock kablomla çektiğim resim, kablo çok seksi vallaha :)

2 kişi bunu beğendi.
  17. erman

erman
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2
    Yılmaz abi askere goturcenmi kucuk birseyler muziksiz yapamazsin herhalde..bizim akraba cakma ipod ile isporta klaklık goturmustu sonra elinden aldılarmı bilmiyom :gulme

18. ftt

ftt
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    0
    ibasso t1'ler ebay'de bol bol bulunuyodu en son.

19. Birdy Dizzy

Birdy Dizzy
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    @Yılmaz,
    Bu güne kadar kulaklık anfisi deneme şansım olmadı. Belli bir kalitenin üzerinde playerlarda çok büyük uçurumlar olduğunu düşünmüyorum. Pek çok audiophile bizlerin beğenmediği ipod u pahalı kablo ve anfiler ile kullandığını düşünürsek ilave kullanılan ekipmanların önemi ortaya çıkıyor. Sende pekçok player var. Bunları anfili ve anfisiz dinlediğinde ne farklar oluyor. Hepimizde iyi olarak nitelendireceğimiz cihazlar var. Player değiştirmeye mi para ayırmalı, yoksa iyi bir kablo ve anfi mi alıp kullanmalı.
    Player yerine anfi almaya yönelmek daha mantıklı geliyor. Çünkü bir müzik sisteminde de ses kalitesine kaynaktan daha fazla anfi etki ediyor.

20. yilmaz196

yilmaz196
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    8
    Birdy Dizzy, vallaha daha yeni gördüm buradaki mesajını kusura bakma :) . Soruna gelecek olursam, bende teknoloji esas olarakta müzikle ilgili teknoloji bir tutku halinde. Her dışarı çıktığımda muhakkak teknoloji dükkanlarına uğrar, lcd, player vs ne varsa gezerim :p Aslında fazla playera gerek yok, fazla playera para vermek iyi birşey değil aslında, bende ki merak ve tutku işte. Birde bazılarını çok uygun fiyata denk geldiğim için kaptım :p . Neyse, keşke bizim de amerikadakiler gibi rahat rahat tüm kulaklıklara, anfilere vs ulaşma şansımız olsa. Kablo türü şeyleri getirtmek kolay on sorun değil ama işte en önemlisi adam gibi headphonelar ve anfiler. Headfi deki milletin anfilere bakınca nutkum tutuluyor, raysa muelsin sayfasına sürekli girer hayaller kurarım :gulme . Şöyle adam gibi bir desktop anfi alma hayalim var, bakalım, öyle yada böyle alacağım. Artık iemede para vermem zaten, e500 gayet temiz ve kaliteli bir sese sahip, birde vibe var, oda parasını hakeden bir kulaklık. Zaten fazla iem almak, ieme yatırım yapmak saçmalık olur. Esas headphonelara yatırım yapmak lazım. Değişik anfi, değişik headphonelarla değişik sesler almağa çalışmak lazım. Hatta artık bana playerlar baya gereksiz gelmeye başladı. Dışarıda shuffle+e500 takılır oldum. Dışarıda belli bir kalitede dinlemek yeter, zaten kaç saat dinleniyorki. Eğer byerdynamic gelirse ülkemize onlardan almak niyetindeyim, olmadı yine ebay yollarına düşecez.

Bence anfi+kablo vs olayına girmek daha mantıklı. Bende şu an 2 kablo var, ikinci aldığım cotton dockta bile müzik değişiyor. Bendekiler gümüş kablo, bakır olanlarda ses daha bas karakterli oluyormuş, belki sonra alırım bir tane. Dediğin gibi yurtdışında millet bunlarla ses üzerinde oynuyor. Değişik kulaklık, kablo, anfi... Ipodun lo su sağlam, çok temiz ses veriyor. Playerların kulaklık çıkışlarındanda denedim, ama inan aynı tadı vermiyor. Anfiye gelen ses işlenmemiş olunca daha iyi oluyor. Tabiki direkt anfi vs olayına dalınacak diye birşey yok, ben 1.5 senede geldim bu duruma. Belli seviyeden sonra insan ilerleme ihtiyacı duyuyor. HD650 ile müzik dinlemek ayrı bir zevk inan. Sırf bu kulaklık için bile anfi alınır yani. Ben bu saatten sonra daplara yönelmem, ama tabiki her zaman bir tane kalitelisinden lazım. Elimdekiler zaten yeterde artar bana :)

Yani kısaca bende seninle aynı fikirdeyim. Ama dediğim gibi ortam yok ülkemizde.