Dap'lar Yarışıyor Puan Tablosu

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda MikePortnoy tarafından 16 Temmuz 2014 tarihinde açılan konu

1. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,540
    Bence Ateşi yakalım, sonuçta ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Hem ısınmış oluruz hemde liste daha büyümemiş olur :D

6 kişi bunu beğendi.
  2. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,459
    Predestination izledin diye paradokslara mı başladın Barış, ateşi yakalım felan?

Collapse Signature Expand Signature
    4 kişi bunu beğendi.
  3. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,672
    *Tü kaka

6 kişi bunu beğendi.
  4. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,459
    Garip isimleriyle olmasa da söylediklerinin herkes farkında abi. Ateş abinin amacı az çok bilgi sahibi olmamız. Kendisi de belirtiyor zaten yanlış hatırlayabilirim gibi ibarelerle.

Çıkış yanlış söyleniş biçimi hatalı hatta dile getirilmemeli, bilincindeyiz hepimiz.

Latince mi söylediklerin ;D

5. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ansiklopedimi aldim basladim okumaya abi, en kisa sure icinde cevaplayacagim.

4 kişi bunu beğendi.
  6. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,093

*Nasıl yazdıklarınıza güvenelim; en az 4 kişi tam mutabakat ile bu yazıyı yazmadıysanız .

* Yukarıdaki soru cümlesi üzerinde en az 4 kişinin mutabık olduğu , deliller saklı kalmak şartıyla, sabittir.

İşin ilginci, her ay aksatmasız en az bir kere ,
    Allah kelamının kullarınca şenlik havasında ve arplar eşliğinde, başlarda zeytin dallarından yapılmış taçlarla, tartışıldığı bir forum burası.

Elbette hiç kimse burada kul kelamına kutsallık atfetmiyor.

İncelemeyi toptan doğru kabul etmekle , toptan yanlış kabul etmenin hiçbir farkı yok.

Ayrıca,

ezeli ve ebedi evrende , aynı bedeni ve ruhi özelliklere sahip en az 4 ademin , incelemede bahsi geçen tüm dapları "nşa" karşılaştırdıkları bir inceleme mevcutmu?

Sesi kulağa aş edenlere selam olsun...

#226 Serhat, 11 Aralık 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 12 Aralık 2014
  7. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,707
    Güzel özetlemişsiniz, de Tyll niye kötü? Her dediğine katılmasam da eli yüzü düzgün birşeyler yazan, gerektiğinde double blind test yapan, kablo ve burn in konusuna dengeli yaklaşabilmiş, gerektiğinde fiyattan bağımsız gömebilen biri diye gördüm şimdiye kadar.

Bir de arkadaş yanlış bir şey yazmamış ama yine de tepki görüyor, çünkü "hiç pozitif birşey söylemeyeceksen susman hayırlıdır" prensibine uymamış. Ama bu prensibin latincesi nedir bilemiyorum şimdi

#227 zxc, 12 Aralık 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 12 Aralık 2014
  8. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,707
    Latince lugat basligi mi acsak ki? @Engin sagolsun "tu quoque"yi anladik, ama ya digerleri?

2 kişi bunu beğendi.
  9. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,540
    Vallahi benim tepkim incelemeyi doğru kabul etmemesine değilde ,ani çıkışına oldu bana biraz okuyan için kırıcı olur gibi geldi .Cümle şöyle başlasaydı ben yorumu beğenir savunmak adına bir şey de yazmazdım .
    'Ateş bey öncelikle elinize sağlık ama incelemenin tek bir kişi tarafında yapılmasını açıkçası doğru bulmuyorum ...... gibi.'
    Belkide sanal ortamda sözlü dialoglar olmadığı için yanlış anlaşılmış olabilir ama arkadaş Ateş abinin sevenleri savunuyor ,doğru söyleyeni dokuz köyden kovuyorlar gibi yorumlar da yazdı . Benim Ateşle şimdiye kadar bir alışverişim olmadı ,kendisini şahsen de tanımam ama bu tarz bir inceleme için uğraşan kim olsa yine yazardım .
    Bende şunu sorayım bu tarz bir inceleme sitesi olmasa head-fi yi açıp google translate basmak daha mı iyi ? Benim tek beklentim emeğe saygı ,he bu benim beklentim geri kalan 1000 kişi farklı düşünüyor olabilir :)

10. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,540
    Benim demek istedigim yabanci incelemelere mahkum kalmadigimizdi . Ates bugun bisey yazar , yarin bir baskasi birsey yazar . Cihazin karakteri az cok ortaya cikar. Turkce olarak ingilizceden cevirmeden okumak benim hosuma gidiyor acikcasi. Bugun dac almaya gittigim hifi dukkaninda az cok bu siteden ogrendiklerimle biseyler anlatabildim mutfak robotu verip gonderdiler

3 kişi bunu beğendi.
  11. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,707
    Tyll bence tercihlerini acik olarak belli ediyor. Warm karakterde ses sevdigi falan belli. Video'lar ozellikle faydali. Az cok tutarli buldum simdiye kadar kendisini. Tyll'in, Headroom'un sahibi olmasi hasebiyle hemen hemen her kulakliga ulasimi olmasi lazim. Stereophile ile ortak kurulus oldugunu duymamistim daha once. Stereophile igrenc otesi bir dergi. Birkac sene abonelikten sonra biraktim, birakali 10 seneyi gecti. Okuyucunun biri referans sistemlerini sordu. Demirel misali cevap icermeyen bir cevap yazdilar. Dusundum ki "ben bu dergiyi faydali tavsiyeleri icin aliyorum. E onu bile yapamiyorlarsa neden?" deyip biraktim. Derginin yaridan fazlasi reklam zaten, abartmiyorum. Maksatlari okuyucuyu yanlis bilgilendirme pahasina para kazanma. Hic bir urune de kotu demiyorlar. Eger kendilerine reklam verme imkani kisitli yeni markalarin urunleriyse cok rahat gomebiliyorlar ama. Sadece karaktersiz degil, zararli bir dergi.

Ecnebice tabirler icin Google'a link vermeniz guzel olmus. Ad hominem ve straw man argument tipi tabirleri ben de kullanmak durumunda kaliyorum. Internette ve ulkemiz siyasetinde cok karsilasiliyor.

Inceleme yapma da, yazma da zor is. Benim iki tane bekliyor hala yazmadim. Elestiri, emege saygiyi akildan cikarmayarak yapilmali bence.

4 kişi bunu beğendi.
  12. cyraz

cyraz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    179
    Eleştirilmek gibi bir huyunuz yokmuş sizinde. Sonra bana kızıyorsunuz. ;)

13. cyraz

cyraz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    179
    Valla sizi bilmem ama...
    Simdiye kadar bu kadar uğraşıp daplarla ilgili böyle bir puanlama tablosu hazırlayan yok bildiğim kadarıyla bu açıdan Ateş Beye çok teşekkür ediyorum ve dap almadan önce de referans olarak kullanıyorum. Sonuçta Ateş abi ses konusunda belli bir tecrübe edinmiş ve bunları en kolay şekilde faydalanabilmemiz için tablo şeklinde hazırlamış. Bu açıdan eleştirilecek bir taraf bulamiyorum.
    Eminim ki üç aşağı beş yukarı da sayısal değerler doğrudur. Zaten referans olarak kullandığımı da belirttim.
    Bir eleştiri yapılacaksa da en tatlı dille yapılmalı aksi halde kendisinin de belirttiği gibi bu işten hiçbir kazancı olmadığı gibi başını da agrıtmaya hakkımız yok.

14. berk39

berk39
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    120
    Merhaba
    ben fiio x3 kullanıyorum ve sesteki temizlik kısmı her fiio ürününde kötü bu seste temizlik dediğiniz renklendirme(coloration)olayı mı
    öyleyse gelicek fiio x7 neler getirir yine aynı mı olur merakla bekliyorum

15. semih

semih
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    105
    Ateş bey bu güzel listeye fiio 17/18, chord hugo gibi taşınabilir dac/ampları da eklemeyi düşünüyormusunuz? En azından çözünürlük, hız gibi temel değerlerde merak edenlere fikir verebilir.

16. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,122
    Semih Bey talep olursa eklemeye çalışırım tabi. Ama malum asırı bütçeler gerekiyor bazı cihazlar icin, çabukluk pek olamıyor ne yazık ki. Arkadaşların destekleriyle de ilerliyor bu tablo.

17. bora şahin

bora şahin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    283
    fiio e18 ile ilgili bir incelemeyi ben de merakla bekliyorum.

18. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,122
    Kısa da olsa edindiğim Paw Gold izlenimlerimi, tabloya puantaj olarak ekledim. Birçok klasmanda etkiliyici bir performansı var.

3 kişi bunu beğendi.
  19. ax

ax
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    780
    @MikePortnoy

Hocam muhtemelen 2 gün sonra paw gold sahibi olucam gibi görünüyor.Arayüzde parça arama mevcut mu cihazda.Birde bu alet için hangi kulaklığı önerirsiniz ie800 sahibi olarak aklımda bulunsun.Şimdiden teşekkürler...

20. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,122
    Arayüz için çok detaylı bilgi sahibi değilim. Arkadaşlar yazacaklardır. Ie800 ile iyi gidebilir. Ama paw gold'un hakkını verecek olan kulaklıklar daha üst düzeyler. Kulaklığınız çok koyu olmasın yeter. Her şekilde memmun kalırsınız.