Dengeli 2 pinli IEM kablosu - 4.4mm jak - Nereden alabilirim?

'Kablo' forumunda meurglys0 tarafından 6 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. meurglys0

meurglys0
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar,

NW-WM1A DAP satın aldım. Dengeli çıkışını kullanabilmek için 4.4mm jaklı dengeli 2 pinli IEM kablosuna ihtiyacım var. Earsonics SM3 kulaklığımın kablosunu bununla değiştireceğim. Bu kabloyu nereden temin edebilirim?

Yardımlarınızı bekliyorum...

2. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,771
    2 kişi bunu beğendi.
  3. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,094
    4 kişi bunu beğendi.
  4. wadi

wadi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    625
    Collapse Signature Expand Signature
    4 kişi bunu beğendi.
  5. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,094
    haha ne demek. benim de en sinir olduğum şeylerden biri.

6. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    462
    Ben de yakin zamanda zx300 ya da wm1a almayi planlayan biri olarak ayni kablonun mmcx versiyonunun pesindeyim.

"Kablo" konseptine cok da inanmayan biri olarak acikcasi sagda solda 100-200 usd gibi rakamlar gormek benim icin cok can sikici.

Ote yandan bu DAP'larin esas performansini balanced output ile sergiledigi gorusu de hakim. DAP'i almadan once test ederken kullanma amacli brainwavz'in 2,5mm standard trrs kablosunu (10 USD) siparis ettim, ucuna da 4.4mm'lik adaptor siparis ettigimi sanmistim ama megersem sadece "fis" siparis etmisim. Bu kabloyu bu uca bir sekilde lehimlemek gerekiyor yani.

Var midir bu islerden anlayan bir forumdas? Bir sekilde kendim de deneyebilirim ama acikcasi bu konuda tecrubem sifir oldugu icin isi bilen birisine yaptirmak isterim.

7. zagorino

zagorino
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    101
    Ben de aylardir arastiriyorum ama kafama yatan bir sey bulamadim.
    Gonlumde linum superbax var ama 4.4 mm termination opsiyonu henuz yok.
    Aliexpressteki kablolarin kalitesi nedir bilmemekle beraber fit olarak cok kaba gorunuyorlar.
    Tecrubesi olan arkadaslarin onerileri gercekten makbule gececek.

8. zagorino

zagorino
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    101
    Uzun suren arastirmalarimdan sonra WM1-A dap'imi balanced modda nasil kullanabilirim diye dusunurken, 4.4 mm kablolarin secenek olarak az ve pahali oldugunu, buna karsin 2.5 mm balanced opsiyonunun piyasada daha eski oldugu icin daha fazla secenegi oldugunu farkettim.
    Dolayisiyla da bu aklima acaba 2.5 mm balanced kablo + 4.4mm 2.5 mm adaptor opsiyonunu mu degerlendirsem diye bir secenek getirdi. Buna istinaden Fiio'nun 2.5 mm balanced kablosu ile iBasso'nun Ca-02 4.4 mm 2.5 mm adaptorunu kullanarak bir cozume gittim.
    4.4 mm terminated kablolarin fiyatina bakinca, ekonomik bir cozum olarak aklinizda bulunsun. Ekonomik sikintiniz yoksa zaten cesitli sitelerde 4.4 mm iem kablo incelemeleri mevcut.

3 kişi bunu beğendi.
  9. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,395
    Boğaç'a, @compicat, bu konuda danışmanızda fayda var. Ben en son kendisine TH900 icin 7N , 4 core, Litz balanced bakır yaptırdım ve oldukça memnunum. Aynı kablo türünü kullanarak, masaüstü ampliler için de 2.5mm to 4 pin XLR balanced adaptor yaptı.

Bence ne ile kullanacaksanız(4.4mm) kabloyu o connector ile sonlandırın. 2.5mm de kullanma ihtimaline karşı onun için adaptor ekleyin.

#9 CongoFather, 4 Mart 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 4 Mart 2018
    3 kişi bunu beğendi.
  10. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    462
    Ben de brainwavz 2.5 mm basic balanced cable+ibasso ca02 kombosunu kullaniyorum. Cihaz cag atladi diyebilirim. Kaliteli bir kabloyla olabilecekleri dusunmek istemiyorum :)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 4 Mart 2018, İlk mesaj zamanı 4 Mart 2018 ---
    Dun sunu buldum bu arada:

https://www.aliexpress.com/item/32851084400/32851084400.html

Biraz arastirinca amazon'da da urunleri satilan bir firma oldugunu gordum ama amazonda 4.4mm jack'li kablo yok. Cok kotu degildir dolayisiyla diye umuyorum. Ahsap kutuyla filan gonderiyor adamlar. Su anki kombomdan cok memnun oldugumdan maceraya giresim pek yok ama ileride denenebilir belki.

Ama rengi cok korkunc bence :)

4 kişi bunu beğendi.
  11. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,395
    44.5$ lık fiyatı ile oldukça bütçe dostu bir kablo. İyi günlerde kullanın :)
    Fakat silver-copper iyi bir Litz kablo fiyatı bunun çok üzerinde oluyor. Yurt dışında bilinen bazı markaların örneklerini(balanced olup olmadığına bakmadan) koydum ; bunlar bence biraz da fazla fiyatlı.. Kablonun materyali(altın, gümüş,bakır), saflık derecesi, core sayısı, kaç AWG oldugu gibi bir çok teknik değer dışında, kullanılan connectorlerin kalitesi de fiyatı oldukça etkiler. Örneğin, Furutech connector seçtiğinizde ürün bağımsız tek başına 70$ civarı fark ekleyebiliyor. (yada standart sonlandırma elemanları yerine, tizleri daha belirgin olması için rhodium malzemeden yapılmış connector seçtiğinizde).. Fakat benzer kalitede ürünlerin, belki daha sınırlı özelleştirme seçeneği ile, daha uygun fiyata Türkiye'de de yapılabiliyor olduğunu bilmek güzel :)

https://www.toxic-cables.co.uk/product/virus-occ-silvercopper-litz-true-hybrid-earphone-cable/
    https://doublehelixcables.com/product/dhc-symbiote-fusion-occ-silvercopper-litz-iem-cable/
    https://www.moon-audio.com/black-dragon-iem-headphone-cable-v2.html

#11 CongoFather, 4 Mart 2018
    2 kişi bunu beğendi.
  12. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    462
    Isin trajikomik kismi benim aldigim brainwavz kablo spc olani degil, saf bakir ve fiyati 16 dolar, black friday'de shipping dahil 10 dolara aldim hatta. Neredeyse ustune para vereceklerdi :)

Muhakkak cok daha kaliteli kablolar var ama acikcasi denemeden 150-200 dolar bir rakam odemek tam anlamiyla rus ruleti tadinda bir olay :)

Etsy'de satis yapan impact audio'nun el yapimi kablolari da cok ovuluyor. Eidolic baglantilarla filan 150 dolar civarina geliyor ama sirket sahibi lindsay ile mesajlastigimda o da su an icin bakir kabloyu onermisti.

Benim SE kablolarim hep SPC kabloydu ve acikcasi cok da hoslasmadigim bir v-shape ses veriyorlardi. Pure copper hakikaten benim zevkime daha uygun sanirim (bas ve tizde cok cok hafif belki bir db'lik artis iceren notrale yakin dizilim).

Bilemiyorum belki de wm1a-andromeda arasindaki balanced output sinerjisi de olabilir. Bu iste sureci etkileyen o kadar cok bilesen var ki insan ne dusunecegini sasiriyor :)

2 kişi bunu beğendi.
  13. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,052
    Bunu sorun yapmayın bence. Karar aşamasında bir kaç hafta harcayıp, karar verip o masrafı yapıp, bir iki hafta bekleyip, sonunda eve gelince kutuyu sevinçle açıp, o çirkin siyah plastik kabloyu alelacele çıkarıp, yerine $$$ verdiğiniz ve görünüşüyle verdiğiniz tüm parayı sonuna kadar hakkettiğini söyleyen kabloyu takıp dinleyince... o fark mutlaka duyulur bi şekilde, öyle veya böyle... :)

#13 zxc, 4 Mart 2018
    SE_GuRu ve CongoFather bunu beğendi.
  14. Leonronin

Leonronin
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2