Dolandırıldım (Noble Audio)

'Konu Dışı' forumunda Xedos tarafından 16 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. Xedos

Xedos
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Başlık pek açıklayıcı değil hemen konuya gireyim. Özeti: Nobleaudio.com'dan aldığım Encore bir buçuk aydır elime geçmedi. Sipariş iptali istedim. Onu da yapmıyorlar. Maillere cevap da vermiyorlar. Dr. Wizard beni çarptı!

Arkadaşlar birkaç aydır çok iyi bir IEM peşindeydim ve başta burası olmak üzere birçok forumda araştırma yaptım. Araştırma yaptım ama forumda gördüğüm bir sıcak fırsat dikkatimi çekti ve bir anda karar verdim. Kasım'da Noble'da %20 indirim ve Encore alana bedava Savant ilanını görünce birden şeytan dürttü. Fırsat iyi göründü ama tarih 1-2 gün geçmişti. Ben de üreticiye mail attım ve gecikme olmasına rağmen teklif geçerli yapabilir miyiz filan... Olur dedi siteden biri (ismini şimdilik saklı tutayım yoksa üstadların bildiğine eminim) ve bana bir link gönderdi ödeme için. 1800$ değerindeki Noble Encore modeli 1480$ gibi bir rakama gelecekti. Ayrıca Savant da vereceklerdi. Hemen ödemeyi yaptım kredi kartıyla ve 23 Kasım'da sipariş verdim. Ürün universal ve stokta görünen bir üründü. Black Friday sebebiyle arkadaşım da orada olduğundan kargo birkaç gün bile sürse eline ulaşır ve bana elden getirebilirdi.
    Malesef geciktiler ve Perşembe günü ödenen ürün arkadaşıma 4 günde ulaşmadı. Neyse dedim ülkeme gönderin. Vergi vs karşılarım artık yapacak birşey yok. Arkadaşlar Aralık ayı gelmeden Türkiye'ye yollayın dediğim ürünü yılbaşından hemen sonra sorduğumda hatta tam 35 gün sonra sorduğumda hala göndermemişlerdi.
    Dedim yılbaşı nedeniyle arkadaşım orada ona gönderin bari. Onu da yetiştiremediler. Sonunda dedim ki iptal edin siparişimi ve bedelini iade edin. Biz otele gönderdik ürünü dediler, alıp alınmadığını kontrol eder misiniz? Yahu dedim arkadaşım döndü bile ne alması. Ama otel teslim almış vs. O zaman otelden araştıralım filan dediler ve attığım sonraki bilgilendirme maillerine günlerdir dönmüyorlar.

Yani yüzünü görmediğim IEM'lere 1480$ kaptırmış oldum. Thanks to nobleaudio.com for nothing!

refuserQ bunu beğendi.
  2. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Üstüne bence bir soğuk su için
    Bu arada geçmiş olsun

3. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,825
    Otele yapılan gönderinin taşıma belgesini isteyin. Gerçekten de otele gönderilmiş mi veya otelde kim teslim almış, anlaşılır.

4. Sadkmf

Sadkmf
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    18
    7 kişi bunu beğendi.
  5. jamesdean0701

jamesdean0701
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    129
    Çok geçmiş olsunKonuyu headfi ,facebook, instagram gibi tüm sosyal platforrmlara taşıyın

6. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,295
    Bankadan ödemeyi geri çekme imkanınız var, müşteri hizmetlerini aramanızı tavsiye ediyorum.

Collapse Signature Expand Signature
    6 kişi bunu beğendi.
  7. spydoctor

spydoctor
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    hocam benim başıma benzer olay geldi sipariş ettiğim ürünü göndermediler. Ben de ürünün elime ulaşmadığını iptaline dair firmaya mesaj attım bana iptal ettik paranızı gönderdik tarzı mesajlar atmalarına rağmen herhangi bir geri ödeme olmaması üzerine firmaya ürünün iadesi yapılmaz ise gerekli hukuki yollara başvuracağımı belirten mesaj attım. Tabiki değişen birşey olmadı. Ben de bankanın müşteri hizmetlerine olayı anlattım dolandırıcılık olma ihtimali yüksek dediler . Benden mail yazışmalarının bir örneğini ve dilekçeyi mail yoluyla bankaya atmamı istediler. Gerekli belgeleri gönderdim. 1 hafta sonra para hesabıma geldi. Bunu bir deneyin isterseniz. Tekrar geçmiş olsun

5 kişi bunu beğendi.
  8. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,348
    Geçmiş olsun.Çok can sıkıcı durumlar bunlar.Umarim iadenizi alırsınız.

4 kişi bunu beğendi.
  9. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,632
  10. Xedos

Xedos
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    konuyu hortlatıyorum ama sonucu paylaşmadığımı farkettim.

Arkadaşlar kaptırdığım paranın bir kısmını tam bir yıl sonra bankam sayesinde aldım. kredi kartımdan ilk başta kesinlen yekün iade edildi. ama tabi aradan geçen zamanda dolar kurunun ilgisiz yükselişi nedeniyle paranın yaklaşık üçte ikisini geri alabildim. bu arada öğrendim ki oradaki tüm bu yazışmaları yaptığım sahtekar (sanırım brandon idi ismi ve co-founder görünüyordu firmada) da ayrılmış firmadan.

şu yaştayım ilk defa böyle bir dolandırıcılık yaşadım legal bir firmayla.

11. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,865
    Brannan Noble'dan yaklaşık 800.000 USD yürütmüş zaten. Kesin bilgi (John'un kardeşi ile konuştum).

12. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    806
    üzücü bir olay , head-fi yazın derim ki yazmışsınızdır

13. hbcke

hbcke
    Expand Collapse