Dt990 pro+ SDF SE III

'Ekipman Genel' forumunda coskun.gercek tarafından 27 Aralık 2018 tarihinde açılan konu

1. coskun.gercek

coskun.gercek
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Merhaba forumdaşlar. Beyerdynamic Dt990 Pro(250 ohm) kulaklığı kullanıyorum. Şuan geçici olarak LG Hi-Fi Plus ile beslemekteyim. Kulaklığa göre dac biraz geride kalıyor. Bu işlerde acemi denilemeyecek kadar yetersiz bilgiye sahibim.
    Bütçem dolayısıyla ve yorumlarında iyi olduğu söylenen Sedef SE III lambalı amfiyi almayı düşünüyorum.
    Öğrendiğim kadarıyla kaynak ve kulaklık uyumu diye bir mesele varmış.
    Bir kaç çeşit amfi alarak deneyebilme fırsatım olmadığı için sizden tavsiyelerini bekliyorum. Başka önerilere açığım. Bütçemi en fazla 400 liraya kadar zorlayabilirim. Dinlediğim müzik türleri daha çok rock, metal, blues.
    Sahnenin geniş olmasını isterim.
    Hepinize teşekkür ederim.

2. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    546
    250 ohm kulaklığı besleyemeyebilir. denemek lazım. Genel olarak SE III iyi amfidir.

3. coskun.gercek

coskun.gercek
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Yani ben lg hi fi plus ile aslında dinlemiyorum :D
    Günaydın bu arada :)

4. akifb

akifb
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    384
    300 ohm hd800s ile sıkıntı yaşamadım.

5. coskun.gercek

coskun.gercek
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Memnun musunuz peki?

6. akifb

akifb
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    384
    Memnuniyet çok subjektif bir terim , ben memnunum daha öncede yazmıştım cihaz materyal olarak kaliteli değil ama ses açısından ben seviyordum. Fiyatı da uygun.

7. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,231
    Merhaba,

Güç sorun olmaz, 300 ohmluk Sennheiser HD600 ve 250 ohmluk Beyerdynamic Amiron Home ile kullandım SEIII'ü, RCA'dan 2V veren kaynakla ses seviyesini rahatlıkla dinlenebilir seviyelerin üzerine çıkardı.

Uyum ise ayrı bir mevzu, denemek en doğrusu. Ama tahmin yürüt derseniz şöyle derim:

Hiç Dt990 dinlemedim, duyduğuma göre V-shape; baslı, tizli, midleri geride bir kulaklık. Sedef SEIII bu kulaklığın midlerini bir miktar öne çıkartabilir, tizlerini biraz dizginleyebilir ve baslarını bir miktar yükseltip, bir miktar da yayabilir. Yanlış anlaşılmasın basları kötü değil SEIII'ün ama benim elimdeki diğer amfiler -ki hepsi daha pahalı ürünler- kadar sıkı değil. Kulaklığın basları halihazırda sıkı ise hiç problem teşkil etmez.

SEIII için genel olarak yumuşak, ferah ve sıcak sunumu olan mid ve bas odaklı bir amfi diyebilirim. Sahnesi geniş. Elektrogitar tonları uyumlu kulaklıklarla harika. Detay ve çözünürlük konusunda ise ortalama bir amfi. Detayları bariz olarak yutmuyor ama öne de çıkartmıyor. Her türlü fiyatına göre çok güzel ve keyifli çalıyor.

8. coskun.gercek

coskun.gercek
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla f/p olarak alabileceğim en iyi ürün gibi duruyor.
    Geriye temiz bir ikinci el bulmak kaldı :)

9. insanatomystic

insanatomystic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    95
    İkinci ele gerek olduğunu düşünmüyorum, zita Ahmet bey, ilanında 250tl gibi bir rakama satıyordu hatırladığım kadarıyla.

Ancak belirtmek isterim ki, bir öğrenci için müzik dinleme hadisesi bu kadar önemli ise, diğer gereksiz harcamalardan kısıp bu minvalde yatırım yapmak, görece daha evla olacaktır.

Etrafınızda, hali hazırda bir dac/amp almatı planlayan birileri var ise, onun almasını bekleyip, aldığını deneyerek çizginizi belirlemenizi öneririm. Lütfen sabırlı olun.

İş sadece ampli ile bitiyor olsa idi SE3 iyi bir tercih olurdu. Ancak öyle tahmin ediyorum ki, size bir de DAC gerekli. Dac/amp modellerini de incelemenizi öneririm.

Not: Bir evin içinde, ailelerinden uzak, kendi başlarına maceralara atılıp, hüsranı iliklerine kadar hisseden öğrenciler tanıdım. Lütfen onlardan olmayın. Çevrenizde, dac yada amp konusunda sabırlı olmanızı öneren, belki size sürprizler yapabilecek birileri var ise, onlara kulak verin. Aksi takdirde siz vermeden onlar kulağınızı alabilirler. :confused:

coskun.gercek bunu beğendi.
  10. zagorino

zagorino
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    101
    Sedef SE3 ile Beyerdynamic DT770 600 ohm'u cok rahat surmustum diye hatirliyorum, o konuda sikinti yasamazsiniz ama arkadaslarin da dedigi gibi DT990'a bir DAC/AMP daha cok yakisacaktir. Butcenizi biraz zorlarsaniz forumda da satilik guzel DAC/AMP'lar vardi.

Collapse Signature Expand Signature
    coskun.gercek bunu beğendi.