Earbud Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

1. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,097
    ve monk plus bu işin mihenk taşıdır bence. her earbud kullanıcısında bulunması lazım.

gövdeli midler (biraz fazla gövdeli hatta :D), sıcak ve hafif grenli sunum, dar ama samimi sahne.

3 kişi bunu beğendi.
  2. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,869
    VE Monk Plus sipariş verdim. İkinci el Masya denk gelirse onu da değerlendirmeye alacağım.

Bir de bugün gördüm Sennheiser MX 375 60 liraya inmiş. Denemek için değer mi bilmiyorum.

Collapse Signature Expand Signature
    4 kişi bunu beğendi.
  3. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Soundmagic pl21 modelini kesinlikle denemelisiniz.

2 kişi bunu beğendi.
  4. s4vaş

s4vaş
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    23
    Donem donem de olsa forumda earbudlara olan ilginin artmasi cok guzel bir olay aslinda :)) Rose masya konusuna gelince, bakip bakip ic gecirdigim, hakkinda okudukca istahimi kabartan sayili kulakliktandir. +Dinledim mi?
    -Hayir!
    Lâkin uzakta bir gun dinleyecegim zamani bekliyorum.

2 kişi bunu beğendi.
  5. Blackwolf

Blackwolf
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Kulakiçi kulaklıklar kulağımı rahatsız ettiği için kullanamıyorum. Bu yüzden uzun süredir earbud kullanıyorum ama üst düzey kulaklıklar değil bunlar tabii. Giriş seviyesi denebilir. Bir de kafaüstü kulaklık denemek istiyorum Aliexpress'ten Samson SR850 alıp ama bakalım.

Konumuza dönersem; VE Monk'un Plus olmayan modelini iki yıl önce almıştım ben ama kabloda sıkıntı çıkmıştı. Yincrow X6 diye bir earbud daha aldım Aliexpress'ten fakat onun da kabloda çok da uzun olmayan bir sürede sıkıntı çıktı. Bantladım, o şekilde kullanıyorum şu an Yincrow X6'yı. Kablo sıkıntısı derken biraz açayım sorunu; ikisinde de kablonun 3.5 mm jacka bağlandığı kısımda temassızlık oldu. Pahalı earbudları bilemiyorum ama uygun fiyatlı olanlarda kablo dayanıklılığı düşük maalesef. 52 liraya aldığım Sennheiser Mx 375 yukarıdaki bahsettiğim iki kulaklığa göre daha dayanıklı ki bir sorun yaşasanız da iki yıl garantisi var. Şu anda fiyatlar arttı tabii kurdan dolayı malum. Bu fiyatlara Mx 375 yerine alternatif bakmak daha iyi gibi duruyor.

VE Monk'un yabancı incelemelerinde ek bir besleme istemiyor denmiş, o zaman ben Sennheiser Mx serisine çok alıştığım için bana VE Monk'un ses kalitesi övüldüğü kadar iyi gelmedi, bilemiyorum. Reddit'te de bu durumu sorgulayan olmuş abartıldığı kadar bir ses alamadım diye fakat cevap olarak; 5 dolarlık kulaklık bu demişler. Bilemiyorum, belki de iyi bir beslemeyle denemek gerekiyor. Tabii ben Mx serisine göre çok fark beklediğim için de beklediğimi alamamış olabilirim.

MX 375'in bu iki kulaklığa göre daha iyi kablo kalitesi var ama sorunsuz değil o da. Garanti bitimine yakın bir taraf çalışmamaya başlamıştı, sorunsuz olarak değiştirildi kulaklık ve yenisi geldi. Mx serilerinde olan sol veya sağ kulaklıktan baslarda gelen cızırtı sorunu bunda da var. Bunu eğer telefonda Viper4Android kullanıyorsanız Viper Bass'ı aktifleştirip Bass modunu Pure Bass+ yaparsanız düzeltebiliyorsunuz. Bu cızırtı neden kaynaklanıyor bilemiyorum, daha önceki MX modellerinde de başıma geldi ama Viper4Android'i hep kullandığım için çok bi' sorun yaratmadı bana.

#45 Blackwolf, 2 Ekim 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 2 Ekim 2018
  6. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,942
    MusicMaker MrZ Tomahawk ı önerebilirim.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 2 Ekim 2018, İlk mesaj zamanı 2 Ekim 2018 ---
    @karanehir35 Ahmet hocamın incelemesi ve diğer arkadaşların görüşlerini aşağıdaki konuda bulabilirsiniz:

http://www.techno-fi.net/forum/konu/musicmaker-mrz-tomahawk-earbud-İncelemesi.11734/

#46 Chaturanga, 2 Ekim 2018
    2 kişi bunu beğendi.
  7. Blackwolf

Blackwolf
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Teşekkürler tavsiye için. Aliexpress'te sepette duruyor Tomahawk ama kur durmuyor, kafaüstü kulaklık denemek istiyorum bir de MusicMaker MrZ Tomahawk'ın neredeyse yarı fiyatına Samson SR850 buldum eğer sahte değilse. :) MusicMaker MrZ Tomahawk büyük duruyor kulak için, bir rahatsızlık vermiyor mu acaba?

#47 Blackwolf, 2 Ekim 2018
  8. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,942
    Earbud lar ufak bile olsa ben kullanamıyorum zaten geçen yıl bir rüzgar esmişti. Tomahawk, Auglamour RX-1 ve VE Monk Plus almıştım. Fit olarak RX-1 daha iyi olmuştu biraz daha ufak ama ses olarak ben Tomahawk ve VE Monk Plus'ı daha çok kendime uygun bulmuştum.

9. Blackwolf

Blackwolf
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Denemeden de tecrübe edilmiyor, bir yerde sizin yaptığınız gibi denemek gerekiyor. Ben de Westone UM1 ve Sennheiser Cx 300'den sonra kulakiçi kulaklık kullanmadım. Alışamadım bir türlü. Kafaüstü kulaklık alıp denemek istiyorum, bakalım alışacak mıyım.

10. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,942
    Bendede earbudlar için benzer durum. Kulakiçleri benim için en ideali. Açıkçası özel bir ses alacağım bir kafaüstü kulaklık değilse kafaüstü kulaklıkları tercih etmiyorum.

Ama her üç kulaklık tipinin de farklı sunum tarzları var. Denemeden karar vermeniz dediğiniz gibi mümkün değil.

11. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    196
    Konuyu hortlatmak gibi olacak.
    Ben de earbud yolculuğuna Rose Masya ile çıktım.
    Gerçekten 100 dolarlık bir kulakliga göre harika çalıyor. Lakin öyle sokakta dinlenebilecek bir şey değil bir kere hantal duruyor ve yalıtımı Fit'e göre değişse de en iyi fitte bile iyi yalıtım sağlayabileceğini düşünmüyorum.
    Bu kulaklık sesin az olduğu bir odada eargasm için biçilmiş kaftan.
    Aliexpress'ten, fit sorununu çözmek için bazı oyuncaklar sipariş ettim eğer faydalı olursa sizlerle paylaşacağım.

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mfya bunu beğendi.
  12. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,869
    Şahsen, kullanım senaryosunu tam tersine çevirdim. Monk+ kullanıyorum. Sadece dışarıda ve işte kullanıyorum. Sanki elimde iyi bir hoparlör taşıyor gibiyim. Ben hem müziği hem de herkesi duyabiliyorum fakat en güzeli, müziğimi kimse duymuyor. Ofistekiler de alıştı. Yeter ki düşüncesiz biri de müzik açmasın. O aşırı gevşek duruşu ve berbat izolasyonu benim çok işime yarıyor.

13. koraygundogdu

koraygundogdu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    Dostlar selam,Herkese iyi bayramlar.. Earbud kulaklık alacağım ve araştırdığım kadarıyla sıralamalarım Shozy bk, Rose masya pro, He150 pro, TO200 oldu. ama rose masya'yı fit olmayışından ve kulakta problem yarattığından ötürü eledim. öğrenmek istediğim bunların içinde hangisini tavsiye edersiniz.. 2.si bu ürünleri penonaudio'dan alacağım ve kargo ücretsiz diyor.. takip numarasız mı gönderiyor bu site..ve çok mu uzun sürüyor gönderimleri yardımcı olursanız sevinirim.

Totem bunu beğendi.
  14. startimeahmet

startimeahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Rose Mini 4 aldim bakalim nasil cikacak :) kullanan var mi aramizda?

15. fuzun

fuzun
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    30
    Ve Monk a alternatif olarak RY4S UE Cable öneririm.

Yabguz ve Blackwolf bunu beğendi.
  16. Blackwolf

Blackwolf
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    RY4S UE Cable ve Nicehck B40 aldım. RY4S'i daha çok sevdim B40'a göre. Ben de öneririm RY4S'i earbud bakan varsa 10 dolar civarına. Sennheiser MX375 de var elimde. Aldığım iki kulaklık da Mx 375'ten iyi bence. RY4S'in şöyle küçük bir sorunu var; sürücüye giden kısımda kablo boşlukta kalıyor, plastik kısma değerek ses çıkartıyor. Kağıt sıkıştırdım ben kablonun oynadığı yere, daha iyi oldu böyle.

refuserQ bunu beğendi.
  17. Onr9

Onr9
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Arkadaslar selam bende earbud bakiyorum ama chi-fi diil. Mx375 sikintili deniyor. Majör markalardan bi öneriniz varmi.

18. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    196
    Masya

SM-A205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19. Onr9

Onr9
    Expand Collapse
    MP3