Earsonics Velvet İncelemesi

'Earsonics' forumunda leylines tarafından 24 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

1. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,966
    AudioMinor Silver/Gold Litz kabloyla beraber basslar o kadar tok vurmaya başlıyor ki , stok kabloyla bende genelde balance modda dinliyorum daha çok ama silver/gold kabloyla şuan mesela tight modda dinliyorum bass yine memnun ediyor :) , isteğe göre ayarlanması çok iyi , yine ara modlar da istenirse kullanılabilir , yaklaşık 12 mod şeklinde kullandım Velveti. İki kulaklığı da tornovida da aynı yere getirmek yeterli oluyor. 3 mod var diye düşünmeyin. isteğe göre ara modlara alabilirsiniz.

Collapse Signature Expand Signature
  2. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    634
    Bana em9 kablolu geldi, sanırım karışıklık olmuş. Kablo yükseltmesi illaki sese olumlu etki eder ama şu an duyduğum o hafif grenli , dokulu ve gövdeli sesten o kadar memnunum ki şimdilik kablo işi dursun kenarda.

O potu bende farkettim belli bir noktaya sabitlenmemiş tam olarak dediğin gibi 3 mod değil sonsuz, mod var :)

benim için son durak olacak gibi görünüyor yani game over :)

Edit : em9 değil em6

#62 BatmaN19, 18 Kasım 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 18 Kasım 2015
    2 kişi bunu beğendi.
  3. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,009
    Vokaller geride yorumuna katilmiyorum, potu sola cevirdiginizee (bas en az) kristal midler one geliyor ve vokaller daha da netlik kazaniyor. Ben bu sekilde kullaniyorum Velveti. En az basta bile dinamik kulakliklara tas cikaran ama ayni zamanda hizli bir basi var velvetin. Acikcasi zibilyon tane kulaklik dinledim, metalde velvet gibisini dinlemedim. Kulaklikta bana batan hic bir sey olmamasi hala sasirtiyor beni.

Soru varsa yanitlayabilirim.

3 kişi bunu beğendi.
  4. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    634
    Vokaller geride diye bir yorum yok orda, kendi müzik zevkime göre orta frekansların bir miktar daha önde olmasını dilerdim dedim ve açıklamasını yaptım, sanırım yorumun tümünü okumamışsınız.

5. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,009
    Ali bey'in yorumuna istinaden yazilmis bir cumleydi o, sizinle bir alakasi yok. @BatmaN19

Not: Midlerin daha onde olmasini istiyorsaniz Bogac bey'in altin gumusunu dememenizi oneririm.

2 kişi bunu beğendi.
  6. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,123
    Güle güle kullanmanı diliyorum uzun süreler. :)

Birkaç yerde üst midlerin genelde hafif parlak tonda olduğunu okumuştum. Yanıltıyor mu beni yorumlar? Bir de çözünürlük ne seviyede?

2 kişi bunu beğendi.
  7. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    634
    Teşekkürler Ateş uzun süre benimle kalacak gibi görünüyor.

Sabahtan beri kulağımdan çıkarmadım desem yeridir ve ciddi anlamda kulaklıkta şurası kusurlu diyeceğim tek bir nokta olmadı bu ana değin. Çok karakterli çalıyor, öyle ekoyla falan oynayınca bile radikal değişim yok. Ben armatürlü sesi pek sevmem yapay ve metalik bulurum genelde ama dediğim gibi kusur bulamıyorum şu an. Benim şu anki kaynağım yetersiz onu hissediyorum ama bu herhangi bir noktayı dengelemek için değil . çözünürlük ten kasıt enstrümanları doğru tonda vermesi ise o konudada gayet başarılı.

4 kişi bunu beğendi.
  8. puskuruk

puskuruk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    48
    S-em6nin kendine gas çirkin bir soundu vardı Earsonics bunu bizim house soundumuz diye yutturuyordu. Velvettede durum aynı mı? :)

9. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    806
    Biri üzerime velvet atsın, müzik dinlemezdim aylardır ama velveti az dinlemiş olsamda o sesi istiyorum :) ak100 ii ile takas bile ederim :) aldığım günden beri yatıyo alet

4 kişi bunu beğendi.
  10. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,966
    Hype yapmayın gençler :naughty , rahatsız olan arkadaşlar var . :cool:

11. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    634
    @bakiertigit,siz velvetle kaynak olarak farklı kombolar yapmıştınız yanlış hatırlamıyorsam. Benim şu an kafama en çok yatan alet mojo, sebebi hem kompakt yapısı hem kaliteli sesi hemde gerektiğinde ev içinde kayda değer bir performans vereceğini düşünüyorum . Sizin denediğiniz kadarıyla ey iyi performansı nasıl bir kombinasyonla aldınız merak ediyorum.

12. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,966

Mojo ve velvet çok uyumlular , bütçe varsa düşünmeden alın derim , başka kombolarla kafa karıştırmaya gerek yok. Pc de dinlerken olsun telefonda dinlerken olsun aynı kaliteyi alırsınız. Mojo&Velvet çok iyi bir ikili. :eek:k

2 kişi bunu beğendi.
  13. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    634
    Mojoyu bir dinlemem lazım. Artık buluşma falan denk getirmeye çalışıcam. Teşekkür ederim cevap için.

14. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,445
    Ne Velvet'miş yaw alasım geldi :cheesy:.

2 kişi bunu beğendi.
  15. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,744
    velvet tight modda beğendiğim bir kulaklık. benim için tight modda bile gereğinden bassa sahip bir kulaklık ama hantal değil. gayet iyi bass sunumu var. yaptığım kısa dinlemelerde falsosunu göremediğim bir kulaklık sibiliance konusunda çok başarılı. yanlış yaptığı birşey yok.
    dimitri sağolsun fiyat konusunda yardımcı oldu alacak arkadaşlara. fransadan alma şansı olanlar olursa vat düşürüp daha da uygun rakamlara alabilirler. 1500tl sularında kulaklık almayı düşünenler için iyi bir tecih olabilir
    gel gelelim benim için rahatsız bir kulaklık. (rahatlık çok göreceli bir kavram.) iem'i benim gibi 8saat kulakta taşıyacak biri satınalmadan önce mutlaka denesin. sm64 ile mutlu bir adamdım. ama velvete yeşil ışık yakamadım bu sebepten... rahatlık parametresinden dolayı er4'ü sattım. ck100ü ilana koydum. kendi adıma rahatlık fiyat sağlamlık parametresini koyunca 3te1 fiyatına westone w20 daha doğru tercih oldu.

#75 KaraSinek, 19 Kasım 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 19 Kasım 2015
  16. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,459
    Alası gelmeyen var mı ki?

17. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    806
    Tamamen beklentiyle alakalı ,benim söylediğim şeyler abartıda olabilir
    İlk dinlediğimde çok hoşuma gitti o yüzden bu kadar ısrarcıyım mesela , tam tersi olsaydı örneğin s-em6 'yı , ve adını unuttuğum 1000 dolar üstü iem gibi , o zaman yok bu beni etkilemedi derdim ki dedimde buluşmada :evl

Dinlediğim zaman ise ayak üstü 1 dk felan :) bass'lar tam istediğim gibiydi büyük ihtimal ondan hemen etkilendim

Keşke 2-3 parça bitirseydim o zaman daha net şeyler söyleyebilirdim

18. Shagrath

Shagrath
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    220
    Ben varım :D Zevkime uymadı :)

19. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    634
    Ebat yüzünden bir iem için çokta konforlu olduğu söylenemez doğrudur ama içine bakınca mecburen böyle olmuş çünkü kasada boş bir yer yok. Uç konusunda bir fit tutturunca kulak kepçesi çok küçük değilse o kadarda sıkıntı olmaz sanıyorum.

Birde 1500 sularında alınabiliyorsa cidden çok iyi. Bir iem için bunu söyleyeceğim aklıma gelmezdi ama çok makul bir rakam velvet için.

Er4s sesine alışkın biri için zaten velveti hangi modda dinlenirse dinlensin sesine pek alışamaz. Er4s bass tepkisi yetersiz bir kulaklık olduğu için o sese alışan biri velveti yadırgar.

#79 BatmaN19, 19 Kasım 2015
  20. Shagrath

Shagrath
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    220
    Sennheiser ie800 minicik ama o da kulakta durmuyor :D Fit sorunu cidden büyük önem taşıyor. Günde bazen 10 saat müzik dinliyorum. Arada kulaklarımin kaşınmasi dışında herhangi bir fit sorunu ile karşılaşmadım. Yalnız büyük cinsten kulakliklar herhalde olmazdı bana da.

#80 Shagrath, 19 Kasım 2015
    5 kişi bunu beğendi.