Earsonics'ten yeni bir IEM: Velvet

'Haberler' forumunda MikePortnoy tarafından 30 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

1. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,000
    Hahahahahahahah :evl:evl:evl

Bunlar hep marketingggg @dulty :gulme

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  2. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    626
    Velvet genel olarak müziği dinleten bir alet, dün forumdan bir arkadaşla daha konuştuk, ses analizi yapmıyorsun ama müzik dinliyorsun. Keyif alıyorum kendi adıma velvetle. Em9 a geçme istediğimde bunu bir adım öteye taşımak için. Agresif sesi oldum olası sevemedim, ha o agresif bulduğum bir üründe bile o işi ondan daha iyi yapamayacağını düşündüğüm konular oldu. Bir ürünün belli bir türe çok iyi hitap edip diğer türleri berbat etmesindense, hemen her türü ortalama yapmasını tercih ederim. Çünkü çok geniş bir müzik türü yelpazem var kendi adıma. Le trio joubran dan çıkar, massive attack a, ordan, Diana krall a, ordan metallicaya,ordan Amy vinehouse a, ordan sebastian weikum a zıplarım moduma göre. Velvet bu tüm zıplamalarımı makul karşılayabiliyor ve beklentilerime yanıt veriyor. Sırıtmadan. Ben velveti bu yüzden seviyorum. Kusursuz değil elbette ama insana direkt batan kötü bir noktası yok bana göre.

Velvet bazı türlere daha çok hitap ederken bazı türlere daha az hitap ediyor. Etnik müzikler, halk müziği, pop, jazz, vokal ağırlıklı müzikler, blues, trance, dance, bu saydıklarımı üst seviyede yaparken, classic, metal, rock, için ortalama bir performans gösteriyor bana göre. Özellikle metal için direkt tercih edilmemeli Velvet, çünkü bir miktar yavaş kalabilir. Mesela rammsteini daha iyi dinleten bir kulaklık dinledim. Ama oda diğer türlerde çuvalladı maalesef. Kısaca velvetin olayı all-rounder olması ve keyifle müzik dinletmesi.

#182 BatmaN19, 16 Aralık 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 16 Aralık 2015
    3 kişi bunu beğendi.
  3. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,361
    @Synthyss

[​IMG][/URL][/IMG] [​IMG]

5 kişi bunu beğendi.
  4. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    626
  5. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,000
    Hocam valla metal icin soylediklerinize katilmiyorum. Eger metali warm modda dinlemeye calistiysaniz yavas demeniz normal, bas miktari arttikca hizi dusuyor. Tight modda yavas diyorsaniz hizli kulaklik onerin profilimde olmayan, alalim.

@BatmaN19

6. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    626
    Temin etmeniz mümkün olmayabilir ama bir ck10 velvetin tight modundan daha hızlı kesinlikle. Keza aklımda kaldığı kadarıyla er4s te daha hızlı bir kulaklık velvete göre. Yine eskilerden westone 3 te daha hızlıydı. Birde bana göre velvetin sahnesi metal için gereksiz geniş kalıyor. Daha yakın sunum daha iyi oluyor metal için bence. @Synthyss

#186 BatmaN19, 16 Aralık 2015
  7. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,000
    Bahsettiginiz iki kulakligi da dinledim aslinda, er4un enstruman ayrimi yeterince iyi degil, ck10un ise tizleri çok agresif. Velvet tizleri parlatmadan hihat crush gibi agresif enstrumanlari dogru konumlama ve yeterince hiz ile sunabiliyor. @BatmaN19

8. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    626
    Bence ck10 un tizleri agresif değildi. Oldukça rafine, detaylı, hızlı ve enerjik tizleri vardı. Er4s Rock ve metal için yeterli enstrüman ayrımına sahip bence. Velvetin Enstrümanları doğru konumlandırmasına hiç itirazım yok ama işte bu yapısı ve sahnesi yüzünden birazda, tizler yeterince enerjik gelmiyor kulağa . Ha doğrusu bumu tartışılır, ama metal müzik bana daha yanlış ve hızlı bir sunumla daha güzel geliyor. Zaten metal müzik kaydı almak falan bildiğim kadarıyla çok zor bir iş ve direkt stereo mantığıyla alınmıyor bu kayıtlar en başta. Dolayısıyla metal müziği yüksek doğrulukla değilde, sunum olarak ele almak daha mantıklı olabilir.

9. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,000
    @BatmaN19 Tizler kisisel zevktir, saygi duyarim. ER4S'in yeterli boslugu var kismina katilmiyorum hocam rock icin olabilir ama metal icin (ozellikle trash, speed gibi hizli turler) yetersiz bence. Velvet cok cok daha ferah caliyor metalde. Size altin/gumus kablo alip tekrar denemenizi rica edecegim, sahne genisliyor, enstruman arasi bosluk aciliyor ve tizler cok hafif one geliyor ancak sivrilmiyorlar. Bu halinde tizler yetersiz gelmeyecektir. Stok kablo ile biraz "dull" caliyor kulaklik. En azindan linum mumkunse de altin/gumusle deneyin hocam. Baslarin hizina da faydasi dokunuyor.

10. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    626
    Ben farklı bir kablo ile denedim velveti ve çıkan sonucu beğenmedim,metale giderdi belki ama geri kalan türler için kesinlikle stok kabloyu daha çok seviyorum. DNA sı değişti kulaklığın saf bakır kablo ile.

Hızı ile kotarıyor durumu er4s metal için. metal için enstrümanlar arasında nasıl bir boşluktan söz edebiliriz? çünkü bütün enstrümanlar agresif ve dominant karakter olarak. Hıza ve genel sunuma bakıyorum ben kendi adıma metal müzik için. Mesela şu an tight modda Mann gegen Mann dinliyorum, ama sadece dinliyorum, w3 le bildiğin kafa sallama moduna giriyordum :)

11. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,000
    Farkli kulaklar farkli zevkler farkli algilayis hocam demekki :)
    ER4 bana hizli pasajlarda enstrumanlari karistiriyor gibi geliyor. Velvet hakkinda ise, saf bakir havadarligi aliyor, dedigim gibi altin gumus ile arasinda daglar var. Deneyin sevmezseniz stoga donersiniz.
    Tesekkurler guzel sohbet icin bu arada :)

Iyi forumlar.

12. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    626
    Er4s i de aynı kablo ile dinlemeden çok adil bir yorum olmaz bence söylediğiniz. Bende sohbet için teşekkür ederim size.

13. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,361
    Yağız'cığım o dediğin kabloyu sen arkadaşa vereceksin denemesi için herhalde değil mi? :gulme

14. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,000
    Tabii ki vermeyecegim Deniz beycigim :testere

2 kişi bunu beğendi.
  15. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    626
    Ee oldumu şimdi o kadar sohbet ettik ve sırf denemek için kablo alınırmı yahu, ben size adresimi pm. olarak atarım birazdan. Hem siz çok ısrar ettiniz yanılıyormuyum? :) @Synthyss

16. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,000
    Yaniliyorsunuz :evl

#196 Synthyss, 16 Aralık 2015
    3 kişi bunu beğendi.
  17. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    626
    Yok canım 2 post yukarıda deneyin beğenmezseniz stok kabloya dönersiniz demediniz mi :) şaka bir yana, henüz tanışmadık dolayısıyla böyle bir beklentim asla olmaz kendi adıma ama elimdekilerden merak ettiğiniz olursa sizinle seve seve paylaşırım. Bu Dulty patlamış mısır yemeyi çok seviyor anlaşılan :)
    @Synthyss

3 kişi bunu beğendi.
  18. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,361
    Yağız sen kabloyu bana yolla denemem için.

@BatmaN19 siz de bana adresinizi yollayın...

4 kişi bunu beğendi.
  19. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,407
    Adres vermeler falan hayırdır inşallah.Bir organizasyon mu var?Bizden habersiz patlamıs mısırlarınızı ve iceceklerinizi alıp film mi izleyeceksınız.

:cheesy:

6 kişi bunu beğendi.
  20. Whisper

Whisper
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    127
    arkadaşlar bu kulaklığa merak sardım :) var mı istanbulda dinleyebileceğim bir arkadaş...

2 kişi bunu beğendi.