Earsonics'ten yeni bir IEM: Velvet

'Haberler' forumunda MikePortnoy tarafından 30 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

1. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,964
    Emre bu ürünün Earsonics'de satış fiyatı düşmedi , hala aldığım fiyat, adamlar satış sitesindeki fiyatı düşürür anlarım , fransa iç pazarına kaça sattığı bizi bağlamaz sen kaça alabiliyorsun ona bakacaksın? yani benim verdiğim fiyatlar hala geçerli. Sen bir değer biçince ürünün fiyatı oralar olmuyor kusura bakma :) gerçekçi olmak lazım biraz.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  2. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    Liste fiyatları ile piyasa fiyatları ayrı konular, 2 gun once black friday idi 699euro uzerinden %20 indirim + vat indirimi vardı, tabi bu normal fiyatı demek degil ama 699euro normal fiyatı degil, biraz arayan 2 soru soran 500euroya temin eder... asagıda ise amazon fiyatı var... en gercek fiyat 5dk once..... tarih degil, şimdi....

http://www.amazon.com/EarSonics-Vel..._UL160_SR160,160_&refRID=1X0F6X8FN67DGGXNP56Z

Yeni By earsonics satılıyor kendileri koymus bu fiyatı yani 599usd, 25usdye amerkidaniste ile kapıya gelir, 630usd - bu gunku kurla 1890TL eder 300tl kdv odesen gumruge takılsa - ki amerikadan isteden bin tane sey aldım bunun takılma ihtimali sıfır gibi ebat olarak kucuk, amerikadanisteye açın telefon sorun - yenisi max max 2190tlye gelir.....

Şu anda durum bu, shure 535leri zanında 550usdye aldım bu gun kullanılmış 300usd veren yok.... gercekciyim ama.....

Tabi arz talep, 1999tl veren çıkar satılır, 2500tl veren çıkar satılır, arz talep.... herkes istedigi fiyatı koyar, isteyende yorum yapar...... forum burası sahibinden.com degil, kırıcı/kotu niyetli olmadıkca, tecrube ve düşünce paylaşıyoruz, benim 2. el oluşan fiyatlar için yorumum ve düşüncem bu... en iyi fiyatı bulmak için bildigim yöntemleri de paylaşırım, forumun amacı bu zaten.. 1200usdye amazon yada almanyaya gidip almka yerine hd800 inanılmaz bir fiyata aldım, bu forum sayesinde...... dimitri iyi fiyata urunler getirdi, bu forum sayesinde...... gelip alacaktım ama oglum hastalandı...

Tüm bilgiler okuyanların taktiri, karşı fikirleride sizin gibi kibarca ifade ediyorsa ne güzel, bu memleketin ihtiyacı uslubu bozmadan sertleşmeden bir konuyu tartışamama zaten, biz burda bunu yapamayacaksak.......

8 kişi bunu beğendi.
  3. akifb

akifb
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    319
    Konuyla ilişkisiz araya gireceğim emre bey yapıcı üslubunuza hayran oldum, size ve sizi yetiştirenlere teşekkür ederim.

5 kişi bunu beğendi.
  4. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,964
    @emreisiklar burada tercihler araya giriyor işte musictek diye bir firma satıyor o ürünü , amazon da ben kişisel olarak fulfilled by amazon olmadığı sürece ürün satın almıyorum, burası yerine biraz daha fazla verip resmi siteden almayı tercih ederim , ürün sorunlu çıkarsa elinde patlar direk sıkıntılı süreçler :) tercih meselesi tabii belli fiyatlara çıkılınca 200-300 için aldığım ürünü riske etmeyen bir yapım var mesela benim verdiğin fiyatlar o yüzden benim için geçerliliğini yitiriyor risk ve para tabii alacak arkadaşa ait.

http://www.amazon.com/Earsonics-Velvet-Premium-Signature-Headphones/dp/B00XAYQ5AC/ref=pd_sim_sbs_23_1?ie=UTF8&dpID=41aEp65EMYL&dpSrc=sims&preST=_AC_UL160_SR160,160_&refRID=0248769N4P78NH9AMS9Y

fulfilled ürün bak 700 dolar mesela , Türkiye'ye amazon gönderim yapsa idi burası da bir alternatif olabilirdi şuan benim için alternatif değil , dediğim gibi tercihler burada devreye giriyor.

amazona bakarsak 1098 dolara kadar çıkıyor satış fiyatı :) onu ne yapacağız.

http://www.amazon.com/gp/offer-listing/B00P6KPSAG/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

liste burada.

#164 bakieryigit, 12 Aralık 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 12 Aralık 2015
    2 kişi bunu beğendi.
  5. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,421
    Aynen hocam, ki bu devirde çocuk hetiştirmek de kolay değil. Medya bildiğin çer çöp kaynıyor, milleti zehirliyor.

Bu fiyat işlernde de earsonics ürünün ederini yüksel gösterip(700 yuroluk ürün dedirtmek için) daha sonra da el altndan iyi indirimler yapıyor. Bunu shure filan da yapardı, adamlar 1000 dolar msrp çekip el altından indirimlerle ürünü 300 dolara kadar street price getiriyorlardı. Ürünlwrin ederi genelde atreet price oluyor ancak firmalar msrp yibşlerek şaşalı göstermek için yğksel tutuyor bazen de oltaya takılanlar oluyor.

Sent from my toaster
    Tost makinemden gönderilmiştir

5 kişi bunu beğendi.
  6. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,964
    Oltaya takılan bizsek burada :) iyi ki takılmışız velvet kullanıcıları olarak , velvetin fiyat performansı çok yüksek. Hatta oltayı o kadar çok sevdik ki sem-9 da aldık :yourock

3 kişi bunu beğendi.
  7. wadi

wadi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    619
    Benim aklımda 450 dolara aldınız gibi kalmış Ahmet Hocam. Sanki Dimitri 500 dedi ama Yağız 450 olmaz mı diye sorunca biraz da ortamın ateşiyle 450'ye bıraktı gibi kalmış aklımda. Her neyse zaten İzmir'lerden kalkıp gelmiştiniz. O indirimi sonuna kadar hakettiniz :eek:k

2 kişi bunu beğendi.
  8. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,118
    Dokunmayayım diyorum ama, dayanamadım. Fiyatı şöyle, fiyatı böyle tamam bir kenara, şu velvet'in hiç mi hatalı yönü yok? Yani hiç bilmeyen biri, kendisini fiyatıyla vs ile spiral ear se5 ya da ne bileyim sa43 kadar iyi, em9u da dünyanın en iyisi zanneder.. Keza öyle de olabilir, ama ürünlerin ses açısından eksik yönlerini de söylemekte fayda var. Kimse geçemiyor bari ben kendimi geçeyim diyerek yeni ürün çıkaran ve burnundan kıl aldırmayan Grzegorz'un cihazlarının bile eksik/hatalı yönleri var.

Ben Velvet ve em9 konusunu anlayamadım gitti, kusura bakmayın konunun akışıyla alakasız oldu bu sözüm, ama dayanamadım.

12 kişi bunu beğendi.
  9. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    Kac para eder ayrı konu tabi, ben almak isterim ama sisme liste fiyatına yada yeniden pahalı kullanılmış fiyatına degil:) oltaya takılan yok iyi fiyata aldınız em9ları:) velvete 2500 verdiysen biraz pahalı olmuş:) oneri getiriyorum siteye araba dergileri gibi max min kullanılmış urun fiyat listesi koyalım:))) bir urunu ilk ciktiginda almak hep biraz pahalıdır buda ticaretin dogası buda ayrı konu

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,987
    450 Dolar muhabbetini açıklığa kavuşturayım, dimitrinin ahmet hocaya 150$ borcu vardı. Ahmet hoca da +450$ verdi 600$'a aldı yani yine. 450$'a verilen velvet yok hocam :) Varsa ben alayım 5 tane daha. Onun dışında earsonics house sound denilen olay var, seven çok seviyor sevmeyen nefret ediyor. Subjektiftir, ben metal için konuştuğumda alternatif başka kulaklık göremiyorum, tavsiye varsa alabilirim. Upper midleri sevmeyen sibilans sevmeyen tizlere oldukça hassas olup, hızlı sunum seven biri olarak velvet benim zevkime tam uyuyor işte bu yüzden iyi bir kulaklık benim için.

Earsonics bize para vermiyor veya dimitri yağız git benim reklamımı yap da demiyor. Tamamen duyulan memnuniyetin karşılığı bu postlar. Onun dışında eleştirmiyoruz mu ben kendim için konuşayım evet eleştiriyorum, ben velvetin yapı kalitesini beğenmiyorum arkadaş, o sese bu yapı kalitesi toyotaya ferrari motoru takmak gibi benim gözümde. Ayrıca earsonics halkla ilişkileri iyi olan bir firma değil ancak dimitrinin güvencesi olduğu için bunu sorun etmiyoruz. Kısaca burada sadece sesi için alınmış bir iem var ve evet, fiyat/performans olarak benim skalamda en iyisi. IE800'lerin Shure se846ların lear lcm bd4.2lerin 2000 tl ettiğini düşününce velvete 600$ gayet iyi bir fiyat olarak geliyor. Beni bilen bilir genelde yorumlarım metal müzik üzerinedir ve bu burada da geçerli. Onun dışında Dimitri ile buluşmada çoğu kişi velvet dinleme şansı yakaladı gelip merakınızı giderebilirdiniz. Neyse söyleyeceklerim bu kadar, amacım kimseye ters gitmek vs. değil, earsonics amcamın oğlu değil yapı kalitesi ve email'e dönmemeleri konusunda kızgında olsam onlara, adamlar sağlam tuning yapmış kimse kusura bakmasın. Girip profilime bakabilirsiniz oradaki bütün iemlerden iyi velvet metal müzikte. Metalde daha iyisi varsa az önce söylediğim gibi hemen mesaj kutumu şenlendirebilir.

Saygı ve sevgilerimle.

Not1: Mesajım kimseye yönelik değildir, okuyup içimden geldiği gibi yazdım, biline.

Not2: HE1000 konusunu kirletmek istemezdim, gerekli görürseniz mesajımı taşıyabilir/silebilirsiniz

#170 Synthyss, 12 Aralık 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 12 Aralık 2015
    4 kişi bunu beğendi.
  11. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    600usd iyi, ikinci el 1999tl kotu:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

12. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,987
    Katılıyorum hocam.

2 kişi bunu beğendi.
  13. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,964

Ateş kusursuz hiç birşey yok tabiki şu dünya da , velvetin malzeme kalitesi hakkında hepimiz şikayetçiyiz mesela , ses konusuna gelirsekte velveti özel kılan 3 farklı tuning ile kulaklığı dinleyebilme şansının sunulması idi hatta bunu ara tuninglerle 12'ye kadar çıkarabiliyorsunuz, bundan dolayı kimisi warm modu sevdi , kimisi balance kimisi tight modda aradığını buldu illaki , yani bir mod bir şekilde herkesi memnun etti , dinlediğim müzik tarzları hakkında ben velvetin kusurunu bulamıyorum , bazen basslarda hafif dağılma olurdu onu da kablo upgrade ile çözüp işi halletmiştim. Şunu diyebilirim mesela keşke o gri tipslerin medium/small arası bir ebatını yapsalar da kimse tips aramakla vakit kaybetmese.

Elindeki kulaklıkları 1-1 deneme şansım olmadı birgün fırsat olurda denk gelirsek şu kulaklığın çok iyiymiş 10 numara kulaklık yada bu fiyatının yarısı etmez fazla pahalıya alınmış bir kulaklık deme şansı yada kıyas şansımız olur , çok güzel ciemler alıyorsun ve ben ülkemizde böyle cihazları görünce memnun oluyorum , biz daha çok universal kısmına yöneldiğimizden daha çok talep görüyor sadece yani velveti bildiğim 12-13 kişi kullanıyor şuan forumda yada s-em9 u şuana kadar forumdan 4 kişi satın aldı . Kendi adıma bende bu cihazlar var diye sizde alın demedim dinlediler beğendiler ve aldılar yada geçmişteki ürünü referans görüp aldılar , house soundunu seviyorsanız Earsonics'in hep bir üst kulaklığını almak istiyor insan, kendi adıma ürünlerin 2. el piyasası olsun diye bir kaygım olmadı hep kullanmak için aldığım ürünleri seçtim , foruma amacı 2. el ürün satmak için gelmeyen ender kişilerdenimdir , henüz 1 ilan açmadım ama epey aldığım ürün oldu.

S-em9 hakkında da ayrıntılı bir görüş henüz sunmadım hatta hype yaptığımız iddaa edildiği için artık görüş bile bildiresim gelmiyor alıp kullan geç diyorum kendi kendime , S-em9 için de şunu söyleyebilirim tizleri bazen hafif parlıyordu bazı parçalarda , şuan 30 saati devirdim kullanım olarak oda yok oldu gibi birşey , dap seçimine göre sıfır parlama yaptığını başka bir arkadaşımdan da duydum ki , kendi adıma sorun ettiğim tek kusur da yok olmuş görünüyor şimdilik , ayrıntılı olarak ilerde yazılır zaten konusunda ama dediğim gibi head-fi ye yazdığım ön incelemeyi daha buraya aynı şekilde bile yazmadım. Ben de alacağım diyen arkadaşlara sakin olun hemen atlamayın dedim fiyat sonuçta yüksek , kimsenin boşuna para harcamasını istemem , bir gerçek var ki ama adamlar ürünü yetiştiremiyor şuan ve yok satıyor.

2 kişi bunu beğendi.
  14. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,118
    Vakti anca bulabildim birşeyler yazmak için.

Fiziksel olarak az çok kendini gösterir cihaz, mesele sesin nasıl olduğu. Mesela ben Mojo'nun nasıl ve hangi seviyede çaldığını (bazı yorumlar hariç) hala anlayamadım, en azından forumumuza bakarak; yine sağa sola mesaj atmak zorunda kalıyorum. Keza Velvet kusursuzsa neden em9 alınır ki? Cevap aslında kendi içinde belli.

Neyse lafı uzatmaya gerek yok. Velvet ya da bir başka ürün olsun, bazen objektif gözükmüyor yorumlar. Yorum ya da inceleme nasıl yazılır anlatmak haddime değil, ama yorumlanan ürünü bir başkası aldığı zaman arkamızdan laf edilmemesi de son derece önemli.. Benim geçmişte buna benzer yaptığım hatalar oldu, gocunmadan düzeltmeye çalıştım.. Her neyse..

Sevgiler

2 kişi bunu beğendi.
  15. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,202
    Ekipman yorumlarında çoğunlukla kişiler zevklerine göre yorumlarken işin teknik boyutunu atlıyorlar. Bir cihaz teknik olarak çok üst düzey olsa da sesi sizi tatmin etmeyebilir ya da dinlediğiniz müziklerle istediğiniz tarzda bir ses vermeyebilir. Buna mümkün olduğunca dikkat ediyorum. Mesela HE-1000 dinlediğimde çok beğenmedim ben. Toplamda dinlemem 1 saati bulmuştur ama sevemedim yani. Fakat çözünürlük transparanlık gibi konularda adamlar yapmış dedim. Daha iyisini dinlemedim. Bizde kişiler beğenmedi mi ekipman çöp oluyor, beğendiklerinde kral.

Mojo ve Velvet konusunda Ateş Abiye katılıyorum. Mojo hakkında başlıkta benden başka pek izlenim yazan biri yoktu. Velvet konusunu forumda bilmeyen biri okusa yapılmış en iyi IEM olarak görecek, halbuki geçenlerde dinledim, Westone W60 gibi bir kulaklık. Elbette başarılı buldum (malzeme hariç) ama yorumlardaki kadar bir durum da söz konusu değil.

Edit: Yağız da sanırım Mojo ile alakalı 1-2 bir şey yazmıştı. Gerçi sahne dışında kusur bulamamıştı.

#175 VirtuFortuna, 15 Aralık 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 15 Aralık 2015
  16. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,987
    Tartışmaya renk katalım

#176 Synthyss, 15 Aralık 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 15 Aralık 2015
    7 kişi bunu beğendi.
  17. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,361
    Hayırdır @Synthyss piyango mu vurdu? Angie satiim sana :gulme

18. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,987
    Abi yok biz soğan aldık yeterince eve :evl @dulty

19. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,202
    Kendisi sarımsak kullandığı için soğana gerek yok @Synthyss @dulty

20. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,361
    Ama bu kevlar kaplı... Hem de karbon fiber kaplı... Hem de AK yazıyo kutusunda... Yine mi olmaz?
    Onun kullandığı olsa olsa mürdüm eriği olur :testere neden, çünkü yanına almayı bile unutuyor arkadaş :gulme

5 kişi bunu beğendi.