Ekipman değişikliği ( Kulaklıklı sistem)

'Ekipman Genel' forumunda sonkullanici tarafından 21 Ekim 2019 tarihinde açılan konu

1. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,868
    Türkiye'de dehşetengiz bir "pazarlık sünnettir" gibi işi dine kadar götüren acayip bir pazarlık kafası olduğu için ürünlerin değeri ciddi anlamda düşüyor. Başka türlü ürünü satmanız mümkün dahi olamıyor. Satan da "eeh lanet olsun" dediği için çok düşük fiyata satmış oluyor.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Collapse Signature Expand Signature
  2. sonkullanici

sonkullanici
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    18
    Merhaba tekrardan herkese, zaman ayırıp yorum yazdığınız için teşekkür ederim.

Z1R ile yola devam ediyorum. Şimdi buna uygun dac veya dap, amfi almam gerek :)

Fiio X5 3rd ve Cayin ha-1a mk2 ile performansını pek beğenmedim. notebook > Fiio e17 Dac > Kulaklık şeklinde dinlemeler daha çok keyifli, coşkulu..

Bütçe dahilinde kulaklığın karakterini yakalayabileceğim ürün bakıyorum. Tavsiyeleriniz olursa çok iyi olur.

3. msandikci

msandikci
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Konuya tam ortasından giriş yapmış gibi oluyorum ama ben de bir yerlerden başlamak istiyorum. Ve şans eseri karşılaştığım ekipman DT770 oldu. DAP ve DAC elimde mevcut değil. Şuan sadece mobil ve laptop üzerinden dinleme sağlıyorum ve güçlü bir ekipmanım henüz yok. Elimdeki tek kulaklık şuan için Marshall Major II. DT770 başlangıç için uygun olur mu acaba. Genel dinlemelerim; Rock, Blues ve buna benzer türler üzerinde (çok nadir de olsa). Tekrar kusura bakmayın konuyu ortasından kestiğim için :)

4. MehmetB

MehmetB
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    556
    Kulaklığın karakterini tam anlamı ile yakalayabilmeniz için konvertör ve kulaklık amplinizin transparan olması gerekir. Bence araştırmalarınızı bu kritere göre yapmanız daha yararlı olacaktır.

5. sonkullanici

sonkullanici
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    18
    Dt770 80 ohm aldıktan sonra ilk işim bütçe doğrultusunda kulaklık amfisi oldu. O zaman fiio e17 satın almıştım Selçuk beyden. Notebook ile beraber epey kullandım. O zaman da dinlediğim türler bass ağırlıklı pop, elektronik olduğu için sizin zevkinize uyar mı bilemiyorum. Bahsettiğiniz kategoriler için dinleyen arkadaşların yorum yapması daha uygun olur. İsterseniz kulaklık tavsiyesi başlığına yazabilir siniz. O konuyu da okursanız (epey uzun bir konu) muhtemelen sizinle aynı tarz müzik dinleyen kişilerin seçimlerini, önerilerini görebilirsiniz.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 9 Aralık 2019 ---
    Solid state amfi önerileri alıyorum genelde. Sizin bahsettiğiniz özelliklerde marka model önerisi alabilir miyim?

6. MehmetB

MehmetB
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    556
    Benim external kulaklık amplileri konusunda çok fazla marka ve model tecrübem yok açıkçası. Kendim SPL'in Voltair teknolojisi ile çalışan Phonitor Mini kulaklık amplisini kullanıyorum. Son derecede transparan bir cihazdır. Zaten SPL'in Voltair teknolojisine haiz hemen hemen tüm cihazlarının ortak özelliğidir transparanlık. Phonitor Mini artık üretilmiyor ama Phonitor familyasının başka üyeleri de bulunmakta. Hatta bu kulaklık amplilerinin bir kısmında istenirse DAC ilavesi opsiyonu da bulunuyor. Bu şekilde hem DAC hem de kulaklık amplisi katında transparan bir sound elde etmek mümkün olabiliyor. Ancak Phonitor serisinin bütçe sınırlarınız içerisinde olup olmadığını bilmiyorum tabii.

sonkullanici bunu beğendi.