En İyi Kargo Şirketi

'Genel Tartışma' forumunda puskuruk tarafından 16 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu

1. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,672
    sikayet mekanizmasini kullandiniz mi hic

2. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    62
    Ortaköy şubesi için evet. Şirketten 2 kere çağırmamıza rağmen gelmedikleri için genel merkeze arayıp onlara ilettik, onlar da "tamam şikayetiniz alındı, üstüne de şimdi göndericez kurye" dediler, ama sürpriz... Gelen kurye olmadı. Ayrıca twitter'daki yurtiçi kargo hesabını düzenli olarak taciz etmekteyim. O kadar ki artık beni takip ediyor, ben onu takip etmezken...

3. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,122
    Saffet Bey eksik olmasın bana ck10 u yolladı. Ben de ona çarşamba günü geri gönderdim. Dün teslimat yapılması gerekirken bugün yapıldı ve kulaklık ulaşmadı haliyle. Sabahtan beri bir kaç defa aramama rağmen, klasik herkesin suçu birbirine atması sebebiyle Arnavutköy'e ilçe muamelesi yapıldı. Sanki Türkiye'nin öbür ucuna kargo gönderiyoruz. Güya en iyisi Yurtiçi kargo..

Benim yüzümden Saffet Bey bir kez daha çıldırmış oldu.. :embarassed:

Collapse Signature Expand Signature
  4. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,122
    Bu sabah başımdan bir olay geçti MNG kargoda.

Sabah 9a doğru kargoyu şubede bekletin diye aradığımda telefonu kimse haliyle açmadı. Daha sonra tekrar denedim. Neyse ki açan oldu. Sordum kargom geldi mi diye. Burda geldi dediler. Tamam ben 15 dakika sonra geliyorum almaya dağıtıma çıkarmayın dedim.

Sonra ofisime geçmeden önce, Mng kargoya uğradım. Kargomu alabilir miyim dedim. Önce kargonuz arka tarafta buyrun bekleyin dediler. 10 dakika kadar bekledikten sonra kargonuz daha gelmemiş dediler. Şube müdürüne niye bu kadar geç çalışıyorsunuz , bakın Yurtiçi Kargo sabahları hazır ediyor İstanbuldan gelen kargoları dedim. Telefonu açmıyorsunuz, sonraki zamanlarda telefonu açınca kargo burda diyorsunuz dedim. Adam ne dese beğenirsiniz, o zaman Yurtiçi ile çalışın! Pes artık. MNG'den hiç hoşlanmamışımdır. Bugün beni tiksindirdiler. Kendilerine teşekkür ederim.

5. audioavm.com

audioavm.com
    Expand Collapse
    MP3
    Sponsor Audioavm

Alınan Beğeniler:
    13
    Sayin MikePortnoy,

MNG kargo subeniz ile gorustum. Iki kargo kamyonlarindan bir tanesi bugun gecikmis.
    Ne sansizliktir ki sizin kargonuz ikinci gec kalan kamyon da imis.

MNG kargo dan dolayi olusan bu tatsiz durumdan dolayi sizden ozur dileriz.

Bugune kadar tum gonderilerimizi MNG Kargo ile yaptik ve su ana kadar hic problem yasamadik.
    Ama maalesef bu tip durumlar bazen tum kargo sirketleri ile olabiliyor.

Saygilar
    Audioavm

6. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,122
    Ozan Bey rica ederim. Sizin bir günahınız yok bu durumda ilgili. Benim kızdığım nokta, adamların pişkince davranması ve kargonuz burda diyerek benim zamanımı harcamaları. Ne yazık ki müdürlerin yaptığı iş güzarlık, ister istemez MNG kargo ile ilgili genel kanı oluşturuyor.

Benimle her konuda özel olarak ilgilendiği için Audioavm ekibine ve Ozan Bey'e de bir kez daha teşekkür ederim.

7. expander

expander
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Şikayet var sitesinde bu konuyu dillendirebilirsin Ateş, ben sürat kargo ile bundan daha ciddi bi konuyu paylaşmıştım, o çalışanı işten çıkarma ile çözüldü sorun. :knuppel2:

8. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,122
    Yapayım yapmasına da, orada çalışan herkesi cezalandırırlar diye korkum var. Bir kişinin yaptığı iş güzarlık herkese sirayet edebilir Nuri. Hem Ozan Bey daha fazla mahcup olmasın. Ancak bir kez daha saçmalarlarsa kesin olarak şikayet edeceğim.

Bir de Fedex'in bayiisi bu adamlar. Nasıl oluyor çözmüş değilim. Amerika'da böyle bir olay asla yaşanmaz. Yaşansa da binbir kere özür dilerler.

9. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Umarım ki ptt en iyi şirkettir :) Fx700'umu emanet ettim adamlara, bir arkadaş denesin diye zayi olmasın :evl

Not: bu arada ptt özelleşti. Kargo kısmı da. Daha iyi hizmet alabilirsiniz.

10. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    62
    PTT özelleşmedi, kargo kısmını taşerona verdiler ve berbat ötesi. Devletteyken 1-2 günde gidenlere 7 günde "inşallah" gitmeye başladı.

MNG-Yurtiçi ve Aras konusundaysa sanırım şubeden şubeye farklı tepkiler geliyor. Beşiktaş İlçesi sınırları içerisinde Yurtiçi berbat çalışıyorken Aras ve MNG iyi çalışıyor mesela.

11. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    228
    Şubeye göre değişiyor gerçekten ama takip sistemi mobil uygulama vs en iyisi bana göre yurtiçi kargo.

12. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    -Aras Kargo-

İlgili ürün 29 ocak çarşamba günü şubeye ulaştı.Aynı gün almaya gittiğimde tam 10 dakika arkadaşlar telefonla konuşuyor diye bekletildim ve tepki olarak kargomu almadan ayrıldım.
    30 ocak sabah saatlerinde arayarak,üstüne basa basa kargoyu şubeden alacağımı ve adrese teslimat yapılmamasını istedim.İlgili şahıs sorun değil dedi ve kapattık.Şubeye gittiğimde kargonun dağıtıma çıktığı! ve teslim adresine bırakıldığı söylendi.Sabahki konuşmayı hatırlatarak ayrıldım ve eve döndüm.Kargo hala teslim edilmemişti!!

Müşteriyi geçtim,önce işine saygısı olacak insanın.

13. witness

witness
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    88
    En son Ptt ile yaşadığım mide bulandıran ilişkiden sonra attığım hakaret dolu mail e cevap vermişler:

"İlgi : 2013-126935 Numaralı Info Başvurunuz,
    Yakınmanız incelenmiş olup şube memurlarımız mesai saatlerine dikkat etmesi hususunda uyarılmışlardır.Kınıkılı PTT Şubemizin çalışan personel sayısı 2'den 3'e çıkarılarak müşterilerilerimize daha iyi ve hızlı hizmet verilecektir.Bilgilerinize rica ederiz."

Ciddi mi yazmışlar dalga geçmek için mi şey edemedim.

14. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    509
    Bende son 4 5 kargodur sıkıntı çekiyordum ptt ile, önceden defalarca alışveriş yaptığım yabancı siteden gelen kargom ilk defa kapıya gelerek imza ile elden verdi kurye. Önceden hep apartman girişindeki posta kutusuna bırakıyorlardı evde olduğum halde ;D Yenilenme falan mı var acaba bu kadar iyi hizmete alışık değilim :gulme

15. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,672
    Pazartesi yaşadığım Ups kargo maceramı anlatayım, ibret alın aynı hataya düşmeyin.

Kliksa'dan aldığım bir ürünü iade etmem gerektiği için mecburen Ups'e gitmem gerekti. Gariptir hiç bir şubesi merkez yerlerde, kolay ulaşılabilen bölgelerde değil. Neyse, Ostim şubesinin haritadaki yerine baktım, metroya yakın gözüktü yürürüm diye kararttım gözümü. Sırtımda bilgisayarım, sağanak yağmur altında 15 dk. kadar yürüdükten ve sırılsıklam olduktan sonra küfür ede ede geri döndüm, Maltepe şubesine gitmeye karar verdim.

Yine Ostim metroda Baran'ı beklerken bu sefer Maltepe şubesinin yerine baktım, Baran'la metroda buluştuktan sonra da çıktık Sıhhiye'ye gittik. Yine sağanak yağmurda Baran'ı yürütmeyim diye metronun altında bırakıp, şemsiyesini de alıp yollara koyuldum. 10dk'lık tempolu yürüyüşten sonra haritada görünen yere gittiğimde büyük sürprizle karşılaşıp ups şubesi olmadığını fark ettim. Yine küfür ede ede tekrar sitelerine girip, tam sokağını numarasını öğrenip telefonun gps'ine yazıp tekrar yürümeye başladım. Gps de araba modundaymış sağolsun, beni dolandıra dolandıra aynı yollardan geri götürdükten sonra şubenin oldukça yakın ama ters istikamette olduğunu gördüm. Şubeye girdim, haritadaki yeriniz yanlış dedim ama adam doğru deyince ısrar etmeyip işimi halledip çıktım.

Tabi sonradan baktığımda yanlış olduğunu gördüm ve şikayet formu doldurdum. Ertesi sabah aradılar sağolsunlar, şikayetimi bir de sözlü olarak ilettim. Az önce de kontrol ettim yerlerini, Maltepe şubesi esas yerine alınmış; Ostim şubesi ise meğersem yürüdüğüm taraflarda değilmiş bile. Allah'tan daha fazla zorlamamışım şansımı.

Kıssadan hisse, sakın ola ki haritaya falan güvenip yola çıkmayın benim gibi. Sokak isimlerini falan da kontrol edin güzelce..

16. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,243
    Kargo şirketlerinin durumu genelde şubedeki personelin iş ahlakına göre belli oluyor. Çoğu kişinin de belirttiği üzere Yurtiçi Kargo en iyi seçenek gibi duruyor. MNG Kargo ise Bahçeşehir için konuşuyorum felaket. Adrese kaç kez siparişim gelmedi. Bazen özellikle evde sipariş gelecek diye bekledim fakat kapı çalmadı. Akşama aradığımda ise evde yokmuşsunuz diye cevap veriyorlar. Diyorum ki kapıda ne not var, ne girişteki güvenlik görmüş ne de geldiklerine dair başka bir işaret var. Yine papağan gibi tekrar ediyor: Evde yokmuşsunuz. İnsanı aptal yerine koyuyorlar.

Fakat mesela Bolu'daki MNG kargo ile bir sorun yaşamadım hiç. MNG'nin İstanbul şubeleri genelde sıkıntılı. Arkadaşlarımdan da gördüğüm üzere durum bu.

Bu arada Aras Kargo da fena değildir. 2-3 kez Aras Kargo ile ürün aldım, bir problem yaşamadım. (İstanbul Bahçeşehir için). Ayrıca Aras Kargo daha ucuz oluyor. En azından benim siparişlerim öyleydi.

2 kişi bunu beğendi.
  17. serhat_e7

serhat_e7
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    yurt içi diğerlerine oranla daha iyi gibi.

18. yusfcuk

yusfcuk
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Konu geneline bakacak olursak çoğunluk Yurtiçi'nden memnun. Geri kalan kısmıysa sövmüş, bu nasıl iş anlamadım :D
    Benim oturduğum yerde bence Aras.
    Yurtiçi Kargo'yla çalışmam, çalıştırtmam. Adamlar en son bana getiriyor kargoyu (çoğunlukla akşam 6-7) . Son kullanışımda cumartesi sabahtan şubeye gelen gönderimi de beklettiler pazartesiye (üzerinden fazla geçmedi) , daha da kargo şirketi seçmeden alışveriş yapmam...

19. coolblue

coolblue
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,375
    Yurtiçi kargodan genelde memnunum. Zaten dükkanla aramda 50 metre falan var :) Ama bazı eksiklikleri var tabi. 2 farklı yerden aynı gün yurtiçi şubesine gelen kargomu birini sabah 9,30 da diğerini de akşam 5'te teslim etmişlerdi. Fiyatlara son zamanlarda çok zam yaptılar ama .
    Bir de mng kargo var. O da 30 metre uzaklıkta evime :) Yurtiçi kargoya göre biraz geç teslim ediyorlar ama fena değil gibiler.
    Kargolar şubelere göre de oldukça fark gösterebiliyor bu arada.