En iyi Kulaklık Çıkışlı Müzik Telefonu !!!!

'Genel Tartışma' forumunda merter tarafından 26 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

1. merter

merter
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Aklımda iki telefon var yalnız hangisi daha cazip çıkamadım işin içinden. hifi destekli güzel bir kulaklığım var fakat iğrenç ötesi bir telefonum var ve kasma ve donma sorunu aşıyorum telefon alacağım aslında htc 10 ve lg g5 b&o dacla birlikte düşündüm fakat 3000 tl min. bütçemi aşıyor. HTC 10 ile aynı özellikte A9 var hazır fiyatıda 1499 tl ye düşmüşken alsam mı ? dac+amp dolby 24bit destekli bayağı iyi ama test etme sanşım olmadı. veya onun yerine 1000 1300tl arası g4 + Nokia N91 mi alsam 300 350 arsı temiz N91 mi almak mantıklı mı? 10 yıl önceki telefon fakat hala dünyanın en çok konuşulduğu en iyi en kaliteli sesi deneyimi aşatan bir telefon. işe giderken ortalama 3 saat müzik dinliyorum sırf kaliteli müzik dinlemek için N91 almak mantıklı mı yoksa a9 da aynı sesi alabilir miyim. Kullananlar yorumlarını paylaşırsa sevinirim.

2. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    573
    hi-fi için telefon alınmaz. 2000 tl üzeri bi telefona verecekseniz bence bi DAP + 1000 1500 liralık telefon kombinasyonunu düşünün.

3. merter

merter
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bir ara onuda düşündüm ama beğendiğim daclar 1000dolar civarında ucuz birlaç model var fioo x1 ve xduoo p3 fakat p3 ü hala bulamamıyorum nerede satılır. Dap almışkende kötü bir şey olsun istemiyorum. yani x1 ile x5 arasında farklar var hifiman nında birçek modeli var fiyat arttıkça tabii kalitede biraz olsun artıyor. ama o zamanda bütçeyi çok aşıyor. peki şöyle temiz berrak akustiği güzel dip ses az Basslada derin ama tizleri ezmeyecek şekilde stüdyo kalitesinde kaliteli müziğin keyfini çıkaracak alınabilecek en hesaplı dac önerileriniz var mı ?

4. ax

ax
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    780
    Htc 10'a o paralar verilmez.2. El yada yurtdışı cihaz çok daha ucuza bulunabilir.Zamanında yarı fiyatına m8,m9 geliyordu.A9 alınabilir onunda sesi kalitelidir tabi m8 falanda bakılabilir.Dap içinse sony a serisine bakılabilir hem kibar hem de sesi beğeniliyor...

5. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,306
    Son mesajların görüntülendiği kısımda telefon tavsiyeleri diye bir konu varmış oysaki...

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  6. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,783
    2 aylık lg v10 var almayı düşünürseniz

7. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    416
    Ben A9 kullanıyorum hocam. Gayet memnunum hatta A9 alınca elimdeki Clip+'ı sattım. Ama ancak giriş seviyesi dapların önünü keser böyle cihazlar. Bir arkadaşım A9'un sesinin Htc10'dan daha iyi olduğunu söylemişti, ben henüz bakamadığım için karşılaştıramadım tabi. A9 önerir misin derseniz de öneririm. Güçlü bir ses çıkışına sahip, ben sony ex650 ve panasonic tp htx7 ile kullanıyorum. Cihaz bu iki kulaklığın daha fazlasını tartışmasız kaldırır.

8. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    573
    Hiç öyle 1000 dolarlara filan gerek yok. ( zaten iyi bir telefon 1000 dolar ya neyse )

bu gün bi sony a serisi alsanız en baba telefonu ses olarak çok çok aşar. ikinci eli 350 400 olan bir cihaz bu. 1500 2000 lira civarı ne DAP lar var.

Bence taşımak yük olmayacaksa telefon işini hiç düşünmeyin. Zaten telefon ile müzik dinlersen şarjın çabuk bitiyor. mecbur batarya taşıyorsun.

Telefon ile dinlemenin tek avantajı konuşma geldiğinde direk yanıtlıyorsun.

9. merter

merter
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    İlkercom daha önceden araştırmıştım a15 i sıfır 400 civarı fakat teknosada diğer nwz e384 vs. birkaç modelini denedim akadaşımın g4 le kıyasladım ses seviyesi açısından bariz üstün yani kalite olarak üstün demiyorum ama ses kısıtlaması olduğu için sanki ses düzeyi orta seviyelerde kademe 30 olduğu halde. A15 te de aynı sorun va malum sony sağlık için ses kısıtlamasına gidiyor. Eminim çok iyidir hi-Res destekli birçok özelliği var 24bit flac vs. dsxx ama bu ürünü alınca yanına en kötü fiio e6 vs. anfi almak lazım bu sefer de cepte dap+amp+tel biraz sıkıntı yaratacak gibi duruyor.
    Arizona Dream kardeşimin dediği gibi Clip+ sı sattıracak kadarsa A9 mantıklı geldi tabii 2100mah batarya biraz sıkıntı doğurabilir ama günü tam çıkarsa yeterli olur. Lg V10 çok sevdiğim bir telefondu fakat bu dac sadece kendi playerı için gecerli olduğu için yani poweramp, jet audio, netron vs. gibi programlarla aktif olmuyordu uzun bir süre 6.0 sürümüyle artık çalışıyor olsa bile bir kere soğukluk geldi. hele ki son g5 te tam bir hayal kırıklığı. videoda izledim test amaçlı kendi orjinal kulaklık girişiyle 2 saat müzik dinlendiğinde sarj sadece %4 düşmüştü fakat b&0 dac la 2 saat müzik dinlendiğinde %25 sarjı düştüğünü görünce LG den hepten soğudum. N91 ide toshiba dac+ harman kardon amp. olması ve güzel yorumlarından dolayı cezbetti. ani telefon haricinde dap gibi extra sadece müzik dinlemek amaçlı kocaman takozu taşıyım mı diye kararsız kalmıştım ama A9 un kalitesinden dolayı biraz daha ağır bastı sanırım A9 alacağım. Yorumlarınız için herkese teşekkür ederim.

10. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    573
    ses seviyesi ayrı bişey kalite ayrı bişey. n91 in sesi öyle aman aman değil.

sizin yerinizde olsam fiio x5 II alır geçerdim.

2 kişi bunu beğendi.
  11. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,783
    Hayırlı olsun. Bir sorunu daha çözmüş olmanın mutluluğu içerisinde dağılalım arkadaşlar :)

2 kişi bunu beğendi.
  12. Mert Alan

Mert Alan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Arkadaşlar tidali kullanabileceğim güzel dacı olan hifi bir cihaz almak istiyorum fakat ce p de olabilir veya dap olabilir bu konfigrasyonda cepler mevcut amma velakin dap pek bulunmuyor zx ler haricinde bildiğiniz bir model varmı andropid olmalı ki tidal kullanmak için 24 bit ve 16 bit ses oynatmalı ve ayrıca formatlarla sorunu olmamalı

13. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    237
    LG v20 ve HTC 10 ikisi en iyisi yorumlarda karşılaştırmaları var

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. koraygundogdu

koraygundogdu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    ses çıkış gücü olarak htc, 10 v20 iyidir.ancak xiaomi note pro kadar derin ve sıcak sunumları olduğunu düşünmüyorum.

15. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,446
    2 kişi bunu beğendi.
  16. Cyril

Cyril
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    514
    Bütçenizi, kullanacağınız kulaklıkları, ses dışında telefondan beklentilerinizi de söylerseniz daha mantıklı öneriler gelebilir. Kendi adıma, kullanıp deneme şansı bulduğum telefonlar arasından tavsiye edebileceklerim:

HTC 10
    HTC A9
    HTC M8
    iPhone 4S
    Samsung Galaxy S4 (i9500)
    Sony Xperia Z3 Compact
    LG V10
    LG V20

Bunlar benim deneyip beğendiklerim. Hepsinin artıları eksileri var; fiyat, boyut, batarya, ekran, kamera... Ses olarak en çok beğendiklerim LG V20 ve V10 olmuştu, fakat onların da başka sorunları oldu. O yüzden beklentilerinizi iyi belirleyip, ses dışında sorun çıkarabilecek durumlara da bakıp kararınızı verin derim. Yine Xiaomi, ZTE ve Meizu'nun da ses anlamında beğenilen modelleri var; fakat dediğim gibi onların da başka sorunları olabiliyor.

17. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    237
    Hocam 4s üst modellerinden daha mı iyi herkes iPhone 4s öneriyor

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    637
    Eski konu ama n91 ismi geçince yazmadan duramazdım.

N91 i uzunca bir süre kullandım. Cowon d2 yi bilen bilir. Ne kadar güçlü olduğunuda bilir. N91 ondan daha güçlü bir cihazdı. Nasıl bir amfi katı koydularsa o dönemin zor sürülmesiyle ünlü kulaklığı pfe yi neredeyse ie8 e yakın çalan bir kulaklık haline getiriyordu. Fakat ses kalitesi olarak yine o dönemin popüler cihazı trekstor vibezin oldukça gerisinde kalıyordu.n91 in şu anki telefonlarla kalite olarak başa çıkması mümkün değil.

Güncel cihazları takip edemedim. Şu an dap olarak Galaxy s7 kullanıyorum ve beni oldukça tatmin ediyor.

2 kişi bunu beğendi.
  19. merter

merter
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    BatmaN19 arkadaşım kesinlikle aynı fikirdeyim. A9 kullandım ama hala o vibez in veya xpress musiclerin verdiği kaliteyi bulamıyorum. Bu seferde Alcatel idol 4 u alıp deneyecem. Kulaklık çıkışı için çok yorum okudum s7 edge ve HTC 10 gibi cihazlardan ses açısından daha üstün olduğunu birçok forum sitesinde gördüm. Belki pil performansı kamerası kötü olabilir ama sesini çok merak ediyorum. Acaba deneyen var mı? Yorum yapabilir mı

20. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    849
    Iphone 7 yada 7 plus'ı deneyin, denetin arkadaşlar.. Baslı bir kulaklıkla tidal dinleyin, başka da bişey demiyorum...

2 kişi bunu beğendi.