En kaliteli sesi sunan müzik çalar hangisi?

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda TechnoRom tarafından 23 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

1. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    1
    Özel micro brand olarak değil de global markalar içinde sizce hangisi? Astell & Kern olabilir mi? SP2000 denilen bir modeli var ve fiyatı 36000 lira.

2. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    344
    Zor soru gerçekten. DAP olarak SP2000 kafaya oynar ama. WM1Z , Cayin N8 , LP6 ve bir de belki çok daha düşük fiyatıyla DT1 de alternatif olabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
    elektronik müzik bunu beğendi.
  3. najaz

najaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    116
    Sony MZ-N1 diyorum ve kenara çekiliyorum...

4. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,311
    Minidisc mi kaldı? Zaten halka çok inip yaygınlaşmamış idi... valla saymam bunu ben bak :)

Bu TOTL ürünlere ve bu fiyatlara çıkınca aralarındaki test eden falanca kişinin belirlediği 0.küsur puan farkı hiçbir şey ifade etmez. Bu tip ürünleri dinlemek lazım. Ben bir ürünün ses karakterini severim, testi yapan Hüsamettin Testbakar başka bir ürünü öne koyar. Kâğıt üstündeki fiyatlara, yazılanlara bu kategori için çok bakmayın, dinleyebiliyorsanız, bu ürünleri kendiniz test edin. Benim kendi keyfim ve kullandığım kulaklıklar için sony wm1-z çok iyi bir dap. Başka hiçbir dap'ı test edeyim bile demiyorum şu an mesela... Hobinin özünde var, belki bir gün merakıma yenik düşerim, ama ürünün beni bu konuda frenlediği her sene aslında ekonomik olarak bana avantaj sağlıyor...

Oha, bak bu da fena bahane olmadı, çok darda kalırsam hanıma karşı kullanırım ;)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Mustafa ALKAN, refuserQ ve Mikrobiyolog bunu beğendi.
  5. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,313
    LUXURY & PRECISION LP6 en çok merak ettiklerim arasında. https://www.headfonia.com/astell-kern-sp2000-review/4/ adresteki review'ın sonunda yer alan
    cümle gaza getirici ama sadece o kadar:) Bu ürünleri dinleyerek denemenin bir şekilde mümkün olabilmesi lazım:( Sadece yorumlara bakılıp, risk alınarak satın alınacak kadar ucuz ürünler değil..

The Luxury & Precision LP6 – which we reviewed a couple of weeks ago – is selling for $4,399USD and it to me combines the best of the SP2000 and the WM1Z. You get all the detail, energy, dynamics, precision and extension you ever dreamed of, while the music is always delivered in a musical and natural way. The LP6’s sound stage width and depth is impressive, as is its layering. It takes the strong technicalities of the SP2000 and combines it with the smoothness, musicality and warmth of the Sony, without them interfering. If you only think about sound, the LP6 to me probably is the best DAP on the market

https://www.headfonia.com/luxury-precision-lp6-review/

Tabi bir de Cayin N8 var:) Fiyatlar zamanla yurt dışında dolar cinsinden aşağı gelse de, kurların artış hızına karşılık Türkiye'de maaş artış hızımızı düşündüğümüzde,bu ürünleri satın almak zamanla hala bizim için daha zor hale gelecektir maalesef :(
    Yine de bir şekilde hobi için kenara her ay ayırarak bu işi bir şekilde devam ettirmek lazım..

#5 CongoFather, 24 Haziran 2020
    Son düzenleme: 24 Haziran 2020
    Chaturanga ve refuserQ bunu beğendi.
  6. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    344
    Head-fi ekipmanlarında artık fiyatlar her kurda kontrolden çıkmış vaziyette. Bence de bu bütçelerde nüansları anlamak için denemek , dinlemek lazım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    822
    Nesnel bir cümle kurmayacağım ki zaten teknik bilgim zayıf bu konuda

Öznel olarak cümle yazayım , müzik keyfini hangsinden daha çok alıyorsan onu kullan , daha iyisini arama bence :p

Sansa clip+ ve Note 4 ile çok mutluyum mesela , diğerlerinden banane? Ha param olsada denesem de alabilsem :D

En iyi sesi almak için en kaliteli müzik dosyasını bulmak lazım o da ayrı bir dert , spotify , youtube akar gider benim için .... :cool:

8. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,768
    Bundan sonra cihaz alan hep kârlı duruma geçecek. Mevcut durumda sürekli değer kaybediyor paramız. Bu gün 5 liraya aldığımiz veya almadigimiz ürünü yarın aynı fiyata bulamayacaz.

ahmet çekirdek ve refuserQ bunu beğendi.