En memnun kaldığınız ve en hayal kırıklığı yaratan ses ürünleri?

'Genel Tartışma' forumunda chelaureux tarafından 7 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

1. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,324
    En çok memnun kaldığım Kafaüstü; HD650 (Hakkını verecek yeterlilikte ekipman olmamasına rağmen)
    En çok memnun kaldığım Taşınabilir; Hifiman Hm601
    En çok memnun kaldığım Kulakiçi; Sennheiser IE8

2. yam_tar

yam_tar
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Bende hayal kırıklığı yaratan tek bir şey var o da Walkman S754.Sesi abartılı bir şekilde kısılmış.Ses kısıtlaması olmasaymış pamuk gibi basları bana yetecekti ama ses kısıtlaması çok can sıkıcı.Eğitilmiş bir kulağım olmadığı için;sahneymiş,detaymış vs. idrak edemediğim için de kullandığım bütün kulaklıklardan yani Cks 90'dan,İE80'den,Tf10'dan,HFI 580'den,K518 LE'den hatta ve hatta Cxgillerden memnun kaldım.Bunların içinde Tf10'la-naz yaptığından mıdır,nedir-duygusal bir bağ oluştu diyebilirim. :) Böyle vasıfsız bir kulağa sahip olmama rağmen merak yüzünden ses zehrini damarlarıma,kulaklarıma zerk ettiğim için de denemeye devam edeceğim galiba. :)

3. ibasso

ibasso
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Memnun Kalınmış Ürünler : Ibasso DX100, Fiio X3, Event 2030, Audioengine A2, Stax SR001 MK2, Westone UM3X.

Hayal Kırıklığı Yaratmış Ürünler : Shure SE535, Bowers & Wilkins P5, Sennheiser HD 25-13 II

4. ibasso

ibasso
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Altmann ı merak ediyorum açıkcası. Sormak istediğim bir şey olacak. Bu karşılaştırmalarda hangi ürünlerle nasıl bir karşılaştırma yapıldı? Yani neye göre bu oynatıcı her şeyden iyi? Kimi dinleyiciler karanlık ses seviyor, kimileri tiz, kimileri ise bas seviyor. Bu oynatıcı sadece size göre mi iyi, yani sizin sevdiğiniz ses çizgisinde olan bir oynatıcı mı yoksa herkese göre bir numara mı?

5. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,146
    Altmann dx100 veya hm 901 gibi cihazlara göre güçsüz bir cihaz. Sürülmesi zor kulaklıklar için amfi gerektiriyor. Ancak ses kalitesi gerçekten üst düzey. Doğal çalan bir alet olduğu için armatürlü bir kulaklıkla kullanılması gerekir diye yorumlar da var. Kimilerine göre en iyisi başka cihazdır. Neticede bu daplar aynı düzeyde fiyatlara da sahip. Ancak ses rengi işi değiştiriyor. Hm801i dx100e tercih etmemem gibi mesela..

Ne yazık ki Tera'nın kullanımı inanılmaz derecede zor ve ilk defa eline alan insanı çıldırtır. Ekran yok vs. Tahsin olmasa ben cihazı kullanamazdım heralde.

Bir de burdan devam etmeyelim konu dışına kayılıyor. :)

Collapse Signature Expand Signature
  6. expander

expander
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    160
    Çok şey denedim, geriye dönüp baktığımda beni en mutlu eden şeyler : s:flo² LO çıkışı, fx700, ie800

beni üzenler : tralucent 1+2 (yapay sesi) shure (aşırı mid) pfe232 (dizginleyemediğim tizler) ilk aklıma gelenler bunlar.

7. acoustimass

acoustimass
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Okuduğum kadarıyla bir çok arkadaş i80'i hayal kırıklığı olarak nitelendirmiş. Her ne kadar grafikler ve sayılar üzerinde kulaklıklar belirli sınıflara giriyor olsalar da, gerçek hayatta işler bambaşka bir hal alıyor. Sürücü, seçilen parçanın tarzı ve kalitesi vs vs vs.
    Herhangi bir ürün genel kanı itibariyle başarılı ama başarısız sayılabilir ancak i80'in bu kategoride olduğunu görünce çok şaşırdığımı söylemeliyim. Benim için ise durum;

Hayal kırıklığı; Bose ie2
    Memnun kaldığım; sennheiser hd800

8. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,146
    Dx100 yazmistim. Bir kez daha dx100 ve Heir 5.0 . Bu ikili beni hic uzmedi.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

9. gronyar

gronyar
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Daha önce eski walkman fotoları kısmına fotoğrafını eklediğim sony walkmanimden hiç memnun kalmadım cihaz malzeme kalitesi o kadar dandiktiki kulağıma takıp dinleyemeden bozulduğunu farkettim.

10. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,488
    Altmannın iyiliğini şöyle tarif edeyim.
    Karanlık tuhaf bir yapısı var basslar ve tizler kırpılmış gibi ama mid ağırlıklı da değil.Ancak ses rengini amfi ile değiştirebilirsiniz.Alet 10k nın üzerini vermiyor armatürlüler de bası bazı kulaklıklarda roll-off veriyor.
    Sahnesi ise küçük bir alanda enstrumanlar birbirnden keskin çizgilerle ayrılmış ve asla birninin içine girme yok.Kayıtta enstrumanlar ayrı ayrı kaydedilir ve kutu kutu şeklinde ana kayıt oluşturulur ya işte o kutuları bunda seçebiliyorsunuz.Bir çok player sıcak verebilmek için için biraz buğululuk katar bunda o sıcaklık doğallıktan geliyor.Amfi devresi de güçsüz ve basslarda sıkıntılı olmasına rağmen oldukça stabil buı sebeple herşey toplu dağılmadan çalıyor.Keza karışık yerlerde de karışma olmuyor.Arka planda neydüğü belirsiz bir sesler kalabalığı ortaya çıkmıyor.
    Ciddi şekilde doğal ben bunu TP nin diğer daplardaki(HM60X hariç) DAC lardan farklı prensible çalışan bir DACa sahip olmasına bağlıyorum.Altmannnın dediği metaliklik bundan sonra diğer sistemlerde göze hafif de olsa çarpıyor.Sanırım diğerleri o metalikliği maskelemek için bazı şeylerden feragat etmek zorunda kalıyor.
    Perde de yok çünkü gene amfi devresi kapasitorsüz ve dijital olan kısımda da herhangibi bir jitter benzeri durumun da önüne geçilmiş.

Kullanma mevzusu ise;
    Ben kendim şüpheye düştüm ekransız bir DAP kullanmak mümkün müydü diye.Bu soruya cevap için hippo biscuit aldım ilk başta tuhaf gelse de sonradan oldukça iyi bir şey olduğunu anladım.Yürüken şarkı değiştirmek için cebinizden çıkarmanız gerekmiyor, keza uyuken de öyle.Bir de TP artist/album tuşuna sahip bu tuşla ana klasör içindeki alt kalsörelerde ve altında gezebiliyorsunuz.hızlı şarkı değiştirdiği için de rockboxlu Ipod videoyu aratmıyor.Bunun için kullananlara tavsiyem mümkün mertebe seyrek şarkı atılması hafızaya zamanla ezberliyorsunuz.Benim SD kart 128 GB düşünün.
    Biraz başlığı kirlettim kusura bakmayın.

11. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,911
    128gb sd kartı nereden buldun Tahsin, bulması çok zor benim bildiğim...

12. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,488
    Tam adını hatırlamıyorum bir siteden aldım TR den.
    300 350 gibi bir şey verdim.

13. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,911
    Mikro sd değil mi, X3 veya dx50'de de kullanılabilenden? Site adresini versen çok iyi olur.

14. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,488
    yok mikro SD değil normal kocaman SD.
    Hızlı al veya webden al olması lazım.
    Sandisk marka.

15. cyraz

cyraz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    179
    Hepsinden memnunum hepsinin ayrı bir güzelliği var sırasıyla cks77-Brainwavz b2-fiio e17 ... daha bir sürü var ama en bilindiklerden yazdım :=)

Brainwavz çoğu kişi sevmiyor ama sanırsam custom bir kulaklıkta bulamayacağınız tiz detayları var sanki tiz için 1 değil de 2-3 tane ayrı armatür var gerçekten çok net çok ayrıntılı. Çoğunlukla klasik müzik dinlerken kullanıyorum o yüzden çok memnunum.

16. Orkun

Orkun
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Memnun kaldığım ürünler:
    Giriş seviyesi olarak*Fiio e17 Dac/Amp *Edifier rt1900tiii* Grado iGi* Hepsi fiyatına göre çok güzel işler yapıyor bence..
    Bir üst seviye olarak*Beyerdynamic dt1350 :love:

Memnun kalmadığım ürünler:
    Brainwavz Beta :testere

Şimdilik bukadarcık..Yakında büyük ekipman değişiminde yenileri eklenir :coolsmiley:

17. erarslan1081

erarslan1081
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Aldığıma pişman olmadığım SENN. HD202 hayal kırıklığına uğradığım sony xb600 :embarassed:

18. sulobas

sulobas
    Expand Collapse
    Guest

En beğendiğim ürünler; sony xb90ex ve monster miles davis trumpet.
    En hayal kırıklığı yaratan ise westone 3, bana göre 100 lira bile etmez bu kulaklık...

19. Mstyrock

Mstyrock
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Aldığıma memnun olduğum ürünler olarak Audio technica ckm -99 Jvc Ha -S500 diyebilirim gerçekten tam F/p ürünleri parasını hakediyorlar

20. Mstyrock

Mstyrock
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Aldığıma memnun olduğum ürünler: Audio Tech. Ckm-99 ve Jvc Ha S500
    Memnun olmadığım ürünler ise Sandisk Sansa view şarjı 32 saat gittiği yazıyor ancak 6-7 saat gidiyor Diğeri ise Soul SL150 kulaklık Bassına ve uygun fiyatına Rağmen Dinlediğim müzik türüne uygun bir kulaklık değil .