Esnek 2.5mm to 3.5mm ve 2.5mm to 4.4mm Ultrashort Adaptörler

'Kablo' forumunda CongoFather tarafından 12 Ekim 2019 tarihinde açılan konu

1. endia

endia
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    273
    balanced bağlantının verimi hem çıkış hem girişin balanced olması durumunda geçerli aslında.
    ayrıca amfiye girişlerin line-out'tan olması önerilir her zaman. sizin m11'in balanced out'u zaten "amplified" çıkış olacağı için önerilen bir bağlantı değil bildiğim kadarıyla.
    kişisel olarak balanced meselesinin biraz abartıldığını ve pazarlama stratejisi olduğunu düşünüyorum;
    pro audio sistemlerde balanced bağlantının diğer avantajlarının yanında temel gerekçesi, uzun kablolalamaya olanak vermesi diye biliyorum..
    transport'tan itibaren bütün sistem "dual mono" üzerine kurulmamışsa ve uzun kablolama gerekmiyorsa ev ses sistemlerinde sağlayacağı fayda tartışılır bence..

2. Onur668700

Onur668700
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    65
    iyi günlerde kullanın. bu ürün benimde dikkatimi çekti fakat 4.4 mm erkek - 3.5 mm dişi olanını bulamadım. acaba sizin satın aldığınız satıcıda bu ürün varmıydı?

3. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,138
    3.5mm hifiman balanced dişi girişi mi kastediyorsunuz? Eger standart 3.5mm dişi giriş ise , o şekilde kullanmak tehlikeli olabiilir. Yani DAP tan balanced çıkış alıp, kabloyu unbalanced 3.5mm kullanmak DAP ınıza da zarar verebilir. Tersi, yani 3.5mm standart DAP çıkışında bu tip bir donüştürücü üzerinden balanced kablo kullanmak ise sorun değil. Yani iyi dönüştürücüleriniz varsa, her zaman balanced kablo satın alarak ilerlemekte fayda var.

Collapse Signature Expand Signature
    pazac ve Onur668700 bunu beğendi.
  4. Nautilus

Nautilus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    57
    Benim aklımda olan şey şuydu.4.4 veya 2.5 balanced çıkışa erkek takılacak ve ordanda çıkışı dişi olan bu dönüştürücüye 3.5 mm line out kablosu takılacak ve o da amfinin line in girişine bağlanacaktı.Endia bu konuda bana net bir cevap yazmış fakat CongoFather ın bana mı yoksa üstteki onur beye mi yazdığını anlayamadım.Önceki sayfada aslında sorum çok net.Bu forumda mutlaka bu konuda birşeyler denemiş bunu tecrübe etmiş birileri vardır.Onlarda our mu ya da olamaz mı birşeyler yazarsa sevinirim.Yanlış birşey yapmak istemiyorum.Ama şu ana kadar yazılanlardan anladığım biraz riskli bir durum bu.Amaç sadece daha iyi sese ulaşma çabası.Ama eğer amfi ve dap için riskse.tabiki değmez.

5. Onur668700

Onur668700
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    65
    cevaınız için teşekkür ederim. tam olarak balanssız bir kulaklığı dap ın balans çıkışına bağlamaktı amacım. bunun doğru birşey olmadığını biliyorum :) kulaklığı gözden çıkarabilirim fakat dap a zarar verecek ise bunu göze alamam

6. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,138
    Evet ,stereo ev sistemlerinde cogunlukla unbalanced kullaniliyor. Mesafe kısa ve kablolar zaten cok farklı teknikler ile iyi korunan ses kabloları oldugu için geçmişe uyumluluk adına unbalanced cıkışlar mutlaka yeni urunlerde de standart bir sekilde oluyor. Sahne baglantilarinda, profesyonel kullanimda mesafeler artip,gurultu yaratan dış ortam etkileri de artınca, balanced kablo kullanımı mantiklı oluyor. Yani high-end home stereo kullanicilari speaker baglantilarinda, baglantinin balanced olmasini, kullandiklari amfi tasarımında balanced a ozel bir tasarim yoksa, ozellikle kulakliklarda oldugu gibi tercih sebebi haline getirmiyor.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 9 Kasım 2019 ---
    Özetle dogru seviyede dogru degerde (VRMS) cıktı verebilsin Dac çıkışı.. İyi bir interconnect kablo ile amfinize bağlayın ve keyfini çıkarin.

https://www.head-fi.org/threads/line-level-output-level.681821/

#26 CongoFather, 9 Kasım 2019
    Son düzenleme: 9 Kasım 2019
    Onur668700 bunu beğendi.
  7. crax1905

crax1905
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Arkadaşlar burada sormaya uygun gördüm. Earstudio ES100 aldım henüz ulaşmadı. Kulaklık olarak iBasso IT01 ve ATH-M50X'im var. Bu kulaklıklar 3.5mm jaka sahip. ES100'de 2.5mm ve 3.5mm çıkışlar var. Sizce 3.5mm female to 2.5mm kablo almaya gerek var mı? Ses farkını hisseder miyim? Ne dersiniz?

8. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,697
    Kulaklığı hangi kaynaktan dinleyeceksiniz?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

9. crax1905

crax1905
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    ES100'ü telefona bluetooth ile bağlayıp ES100'deki çıkışların birinden dinleyeceğim.

10. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,697
    Bir fark elde edemezsiniz o şekilde. Komple Balanced kablo almanız gerekir ki, bir Bluetooth modülünden alacağınız Balanced çıkışın pek de esprisi olmaz.

11. crax1905

crax1905
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Anladım hocam, değmez diyorsunuz yani kısaca.